Robert Whittaker z pewnością zasłużył na rewanż z Israelem Adesanyą, lecz prawdopodobnie w kolejnej walce nie zawalczy z mistrzem. Po wygranej z Jaredem Cannonierem, Whittaker dał jasno znać, że nie zamierza walczyć w mediach o walkę z Adesanyą. Zawodnik twierdził, że ich rewanż jest nieunikniony i to od UFC zależy czy będą zainteresowani takim pojedynkiem. Prezydent organizacji po gali stwierdził, że Whittaker nie chce walki z Adesanyą więc postanowił spróbować zestawić Israela z mistrzem kategorii półciężkiej, Janem Błachowiczem. W rozmowie z MMA Junkie „The Reaper” wypowiedział się na temat całej sytuacji:

Z pewnością przekręcił to co powiedziałem. Nigdy nie powiedziałem, że nie chcę walki z Izzym. To nie jest coś co powiedziałem. Nie stwierdziłem tak. Chcę bić się w marcu, w kwietniu przyszłego roku. Chciałbym bić się z Izzym. Jeśli Izzy idzie do kategorii półciężkiej to ja też tam przejdę jeśli wygra. Chcę się z nim bić. Po prostu musimy popracować nad terminami. Nie mam kontroli nad tym co robi UFC albo Izzy, ale mogę walczyć z nim w każdej dywizji wagowej.

UFC nigdy się do mnie nie zgłosiło. To nie jest jednak zaskoczenie, że chcą ich zestawić. Wiem dlaczego to robią i wiem dlaczego Izzy by tego chciał. Rozumiem ich powody. Tu bardziej chodzi o to jak przekręcił moje słowa. Źle je zinterpretował albo po prostu je przekręcił. Tak jak powiedziałem, terminy musiałyby się zgadzać. Zasłużyłem na ten pojedynek.

To było nieco dziwne gdy zobaczyłem jak przekręcił moje słowa. Denerwujące, ale jest jak jest. Nie mogę nic teraz zmienić. Nie będę się tym denerwował, bo jest jak jest. Jestem zdziwiony, to właśnie czuję. Chciałbym z nimi porozmawiać, chciałbym żeby była tu jakaś komunikacja, bo jestem naprawdę łatwy do rozmów. Jest jak jest. Terminy muszą być odpowiednie. Wezmę kolejną walkę z Izzym zarówno w kategorii półciężkiej jak i w  średniej w następnym roku. Zobaczymy co się wydarzy.

Pierwszy raz panowie zmierzyli się w oktagonie na UFC 243 w październiku 2019 roku, kiedy to Adesanya znokautował Whittakera w drugiej rundzie pojedynku. Od tamtej pory „The Reaper” zwyciężył z Darrenem Tillem i Jaredem Cannonierem. Adesanya obronił swój tytuł w pojedynkach z Yoelem Romero i Paulo Costą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.