Jan Błachowicz już za niespełna 2 tygodnie stanie przed życiową szansą zdobycia największego trofeum w MMA. Polak zmierzy się z Dominickiem Reyesem na UFC 253 w pojedynku o zwakowany pas mistrzowski kategorii półciężkiej przez Jona Jonesa. Błachowicz w rozmowie z dziennikarzami wypowiedział się na temat swojego rywala oraz jego pojedynku z „Bonesem”, który zakończył się kontrowersyjną decyzją sędziowską.

Myślę, że dał świetny występ. To była bardzo dobra walka, wyrównana. Myślę jednak, że Dominick ją przegrał. Były bardzo małe różnice między nim a Jonem Jonesem. To tyle. Wiem, że jest bardzo dobrym zawodnikiem, który walczy z odwrotnej pozycji. Bardzo dobry bokser, kickboxer. Dobrze też broni obaleń. To będzie dla mnie ciężka walka, ale będę gotowy na wszystko co na mnie przygotował.

Janek skomentował także aktualną sytuację w kategorii półciężkiej, z której jak wiemy odszedł Jon Jones. Polak nie przejmuje się, że walka o pas mistrzowski nie będzie właśnie z „Bonesem”.

Może byłem nieco smutny, że nie zawalczę o pas z Jonesem, ale tak naprawdę mnie to nie obchodzi. Teraz myślę tylko i wyłącznie o Dominicku Reyesie. Nie obchodzi mnie już Jon Jones. Będę myślał o nim w przyszłości. Teraz w głowie mam tylko Dominicka i na nim się skupiam.

Byłem szczęśliwy, że tak się stało, bo odblokował dywizję. Wiedziałem, że w takim wypadku będę walczył o pas mistrzowski z Dominickiem Reyesem. To prawdziwy tytuł więc to świetna informacja.

Wiem, że w przyszłości spotkam się z Jonem Jonesem więc to odbędzie się trochę później. Teraz tytuł jest najważniejszy. Mam walkę o pas mistrzowski z bardzo dobrym zawodnikiem jak Dominick Reyes. On dobrze radził sobie z Jonesem. W przyszłości mam wrażenie, że spotkam się z Jonem, ale najpierw muszę wygrać z Dominickiem. Jak nie mogę dostać teraz walki z Jonesem to starcie z Reyesem jest zaraz za nim.

UFC 253 odbędzie się 26 września na „Fight Island” w Abu Dhabi. Na gali zawalczą także Israel Adesanya i Paulo Costa – stawką będzie pas mistrzowski kategorii średniej, który posiada „The Last Stylebender”.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.