Jan Błachowicz już za niespełna 2 tygodnie stanie przed życiową szansą zdobycia największego trofeum w MMA. Polak zmierzy się z Dominickiem Reyesem na UFC 253 w pojedynku o zwakowany pas mistrzowski kategorii półciężkiej przez Jona Jonesa. Błachowicz w rozmowie z dziennikarzami wypowiedział się na temat swojego rywala oraz jego pojedynku z „Bonesem”, który zakończył się kontrowersyjną decyzją sędziowską.

Myślę, że dał świetny występ. To była bardzo dobra walka, wyrównana. Myślę jednak, że Dominick ją przegrał. Były bardzo małe różnice między nim a Jonem Jonesem. To tyle. Wiem, że jest bardzo dobrym zawodnikiem, który walczy z odwrotnej pozycji. Bardzo dobry bokser, kickboxer. Dobrze też broni obaleń. To będzie dla mnie ciężka walka, ale będę gotowy na wszystko co na mnie przygotował.

Janek skomentował także aktualną sytuację w kategorii półciężkiej, z której jak wiemy odszedł Jon Jones. Polak nie przejmuje się, że walka o pas mistrzowski nie będzie właśnie z „Bonesem”.

Może byłem nieco smutny, że nie zawalczę o pas z Jonesem, ale tak naprawdę mnie to nie obchodzi. Teraz myślę tylko i wyłącznie o Dominicku Reyesie. Nie obchodzi mnie już Jon Jones. Będę myślał o nim w przyszłości. Teraz w głowie mam tylko Dominicka i na nim się skupiam.

Byłem szczęśliwy, że tak się stało, bo odblokował dywizję. Wiedziałem, że w takim wypadku będę walczył o pas mistrzowski z Dominickiem Reyesem. To prawdziwy tytuł więc to świetna informacja.

Wiem, że w przyszłości spotkam się z Jonem Jonesem więc to odbędzie się trochę później. Teraz tytuł jest najważniejszy. Mam walkę o pas mistrzowski z bardzo dobrym zawodnikiem jak Dominick Reyes. On dobrze radził sobie z Jonesem. W przyszłości mam wrażenie, że spotkam się z Jonem, ale najpierw muszę wygrać z Dominickiem. Jak nie mogę dostać teraz walki z Jonesem to starcie z Reyesem jest zaraz za nim.

UFC 253 odbędzie się 26 września na „Fight Island” w Abu Dhabi. Na gali zawalczą także Israel Adesanya i Paulo Costa – stawką będzie pas mistrzowski kategorii średniej, który posiada „The Last Stylebender”.

3 KOMENTARZE

  1. Myślę, że dał świetny występ. To była bardzo dobra walka, wyrównana. Myślę jednak, że Dominick ją przegrał.

    Amen.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.