Jan Błachowicz zareagował na słowa Kamaru Usmana, który przypomniał fanom o jego spotkaniu twarzą w twarz z byłym mistrzem kategorii półciężkiej UFC. Błachowicz jest gotowy na bezpośrednie starcie z Usmanem w oktagonie.

Kamaru Usman to były mistrz kategorii półśredniej UFC, który jest przekonany, że byłby w stanie rywalizować w oktagonie z większymi rywalami. W przeszłości The Nigerian Nightmare spotkał się twarzą w twarz za kulisami gali UFC z Janem Błachowiczem. Nigeryjczyk wierzy, że byłby w stanie pokonać Polaka w klatce MMA, o czym ponownie wspomniał w swoim podcaście, Pound 4 Pound.

Widzicie moje ręce w porównaniu do niego? Każdy gadał, że on jest półciężkim, ale ja też jestem duży. Mówię wam… Nie wyzywałbym na walkę półciężkiego jeśli nie wierzyłbym, że nasz styl walki faworyzowałby mnie w oktagonie. Każdy ma siłę na początku walki, ale kiedy złapiesz jego nogę, obalisz go, walka całkowicie się zmienia. Tak chciałem podejść do walki, Glover Teixeira tak to zrobił.

Błachowicz odpowiedział na słowa Usmana na swoim profilu na X.

Jeśli nadal tak samo czujesz się wobec naszej walki, zróbmy to. Będę gotowy.

41-letni Błachowicz (29-10-1 MMA) w ostatnich 4 walkach ma bilans 1-2-1. W tym czasie rywalizował z wcześniej wspomnianym przez Usmana, Gloverem Teixeirą, Aleksandarem Rakiciem, Magomedem Ankalaevem oraz Alexem Pereirą. Były mistrz kategorii półciężkiej UFC zajmuje obecnie 4. miejsce w rankingu tej dywizji. Polak chciałby wrócić do oktagonu pod koniec tego roku, ale wszystko zależało będzie od stanu jego zdrowia. Ostatnio wrócił do treningów po operacjach barków. 18 z 29 wygranych w karierze Cieszyński Książe zdobywał przez skończenia przed czasem.

Jeśli chodzi o Usmana, ten jest ostatnio bardziej aktywny w mediach, aniżeli w oktagonie. Nigerian Nightmare nie ma zaplanowanej kolejnej walki. Ostatni raz w akcji widzieliśmy go podczas UFC 294 w październiku 2023 roku, kiedy to przegrał z Khamzatem Chimaevem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.