10479055_624601684337197_5114716587192584997_n

Poniżej fragment wywiadu z Janem Błachowiczem, który ukazał się w kwietniowym numerze PLAYBOYA i jest już od kilku dni dostępny do kupienia. Rozmawiają Arkadiusz Bartosiak i Łukasz Klinke:

Pamiętasz swoją pierwszą poważniejszą bójkę?

Nie przypomnę sobie imienia kolesia, ale wiem, że był starszy o dwa lata. I większy. Trzecia albo czwarta klasa podstawówki. Konkretnie go poskładałem. Zresztą nie pamiętam sytuacji, żebym na podwórku z kimś przegrał. Miałem różne obrażenia, nawet jakieś złamania, ale raczej zawsze wychodziłem z tych dziecięcych starć jako zwycięzca. Wycisk dostawałem, ale dopiero na treningach. Każdy musi przez to przejść. Zaczynałem od judo, bo tylko takie były możliwości w Cieszynie. Za przewinienia dostawało się deską po dupie. I bardzo dobrze. Uczyliśmy się, co to jest odpowiedzialność, na własnej skórze. Jak już podrosłem, zacząłem jeździć z kumplami do Rybnika na treningi Muay Thai.

Codziennie 50 km w jedną stronę. Starym oplem Kadettem, którego tankowaliście olejem z Kauflandu.

(Śmiech). Widzę, że jesteście dobrze przygotowani. Na oleju jeździło się tanio i szybko. Zimą trzeba było go rozrabiać z benzyną, bo zamarzał. Ale zanim pojawił się Kadett, jeździliśmy maluchami. Fajne czasy.

Do jakiej subkultury należałeś jako nastolatek?

Przeorałem chyba wszystkie. Byłem skinheadem, punkiem i metalowcem. Tylko dzieckiem-kwiatem nie zostałem. Dziś najbliżej mi do metalu. Cały czas lubię słuchać mocniejszej muzy. Do swoich walk wychodzę przy numerze Radogosta. Szczerze polecam. Chłopaki z moich stron. Konkretne uderzenie.

IMG_0910

15 KOMENTARZE

 1. Wielkie sorry za offtop, ale kobieta z okładki skłoniła mnie do wielkiej zadumy… Co pieniądze mogą zrobić z ludzi, i kogo Playboy wrzuca na okładki w tych czasach.

  Jej foto sprzed jakichś 10 lat…

  [​IMG]

  A z wywiadem Janka mam tylko jedno skojarzenie.

 2. Ej ja już gdzieś ten wywiad czytałem. To nie jakiś przedruk? Albo każdy wywiad z Jankiem musi tak samo wyglądać 🙂

 3. Freeman

  Ej ja już gdzieś ten wywiad czytałem. To nie jakiś przedruk? Albo każdy wywiad z Jankiem musi tak samo wyglądać 🙂

  Ten kawałek był również w zapowiedzi wywiadu. Cały materiał jest na 3 strony 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.