Historyczna chwila dla polskiego MMA! Jan Błachowicz nowym mistrzem wagi półciężkiej UFC! Polak znokautował Dominicka Reyesa w drugiej rundzie walki na gali UFC 253!

Zawodnicy rozpoczęli pojedynek bardzo spokojnie, Polak jako pierwszy zaatakował niskim kopnięciem. Jan i Dominick ostrożnie podchodzili do tego starcia, ale w końcu Amerykanin zadał bardzo mocny cios na szczękę Błachowicza. „Cieszyński Książę” ustał uderzenie rywala i kontynuował potyczkę w stójce. Reyes napierał do przodu i starał się zepchnąć Janka pod siatkę. Zawodnicy atakowali pojedynczymi uderzeniami i nie decydowali się na podjęcie zbędnego ryzyka. Z obu stron padło kilka kopnięć w okolice tułowia. Błachowicz trafił dobrym sierpowym i od razu poprawił kolejnym kopnięciem pod prawy łokieć Dominicka. Na żebrach Reyesa pojawiło się mocne zaczerwienienie. W ostatniej minucie rundy nie oglądaliśmy już zbyt wielu akcji.

Reyes zaczął drugą odsłonę od celnego podbródkowego i low kicka. Jan odpowiedział kombinacją bokserską zakończoną wysokim kopnięciem. Teraz to Polak częściej inicjował ataki, Reyes nie mógł przebić się przez defensywę Janka. Błachowicz świetnie pracował ciosami prostymi, korzystając z przewagi zasięgu. Jan zajmował środek oktagonu i podążał za swoim rywalem. Dominick przeprowadził kilka szybszych akcji, ale Błachowicz zdołał uniknąć większości uderzeń. Błachowicz trafił kolejnym kopnięciem na korpus, a następnie naruszył przeciwnika ciosem na głowę! Zawodnicy poszli na wymianę, zwieńczoną mocnym lewym ze strony Polaka. Reyes zatańczył na nogach i upadł na matach. Błachowicz doskoczył do leżącego Amerykanina i po kilku kolejnych ciosach w parterze mógł się cieszyć ze zwycięstwa!

205 lb: Jan Błachowicz pok. Dominicka Reyesa przez TKO, runda 2, 4:36 |  |

Jan Błachowicz do największej organizacji MMA na świecie dołączył w 2014 roku, a jego łączny bilans walk w oktagonie wynosi 10-5. Polak wszedł na stałe do czołówki kategorii półciężkiej trzy lata temu, wygrywając od tego czasu aż 8 z 9 pojedynków. Walkę o pas otrzymał po zwycięstwach z Lukem Rockholdem, Ronaldo Souzą oraz Coreyem Andersonem.

Reyes był faworytem w starciu z Błachowiczem. W swoim ostatnim występie również mierzył się o tytuł, ale podczas lutowej gali UFC 247 przegrał przez kontrowersyjną decyzję sędziowską z Jonem Jonesem. Wielu obserwatorów widziało wówczas zwycięstwo Dominicka, jednak ostatecznie pas pozostał w posiadaniu „Bonesa”. Po zwakowaniu tytułu przez Jona, organizacja UFC postanowiła zestawić Reyesa i Błachowicza, w celu wyłonienia nowego mistrza.

Pełne wyniki gali UFC 253

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.