Jan Błachowicz w miniony weekend na gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho udanie zrewanżował się Coreyowi Andersonowi za przegraną sprzed 5 lat. Polak znokautował swojego rywala w pierwszej rundzie pojedynku, posyłając Amerykanina na deski piekielnie mocnym prawym sierpowym. Po wygranej Błachowicz ruszył w stronę samego mistrza, Jona Jonesa, z którym chciałby zawalczyć w swoim kolejnym pojedynku w oktagonie organizacji.

Wygrana z Andersonem nie przeszła bez echa. Błachowicz wychwalany był przez zarówno zagraniczne jak i krajowe media, a fani licznie pokazują swoje wsparcie dla Polaka. Co również ważne, „Cieszyński Książę”, awansował także w oficjalnym rankingu organizacji „Ultimate Fighting Championship”. Błachowicz wyprzedził w zestawieniu w kategorii półciężkiej byłego podwójnego mistrza, Daniela Cormiera! Obecnie Polak znajduje się na 4. miejscu, a przed nim są tylko Anthony Smith, Thiago Santos, Dominick Reyes i oczywiście mistrz – Jon Jones.

Szefowie organizacji nie zdecydowali jeszcze kto będzie kolejnym rywalem Jona Jonesa. UFC w mediach społecznościowych organizuje liczne głosowania, w których fani mogą pokazać swoje wsparcie zarówno dla Jana Błachowicza jak i Dominicka Reyesa. Sam mistrz wydawał się być bardzo podekscytowany wygraną Polaka. Na gali w Rio Rancho wymienił kilka słów z Błachowiczem potwierdzając zainteresowanie potencjalnym starciem.

Przed Polakiem w oficjalnym zestawieniu UFC są już tylko byli pretendenci oraz sam posiadacz tytułu mistrzowskiego organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.