Jan Błachowicz w miniony weekend na gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho udanie zrewanżował się Coreyowi Andersonowi za przegraną sprzed 5 lat. Polak znokautował swojego rywala w pierwszej rundzie pojedynku, posyłając Amerykanina na deski piekielnie mocnym prawym sierpowym. Po wygranej Błachowicz ruszył w stronę samego mistrza, Jona Jonesa, z którym chciałby zawalczyć w swoim kolejnym pojedynku w oktagonie organizacji.

Wygrana z Andersonem nie przeszła bez echa. Błachowicz wychwalany był przez zarówno zagraniczne jak i krajowe media, a fani licznie pokazują swoje wsparcie dla Polaka. Co również ważne, „Cieszyński Książę”, awansował także w oficjalnym rankingu organizacji „Ultimate Fighting Championship”. Błachowicz wyprzedził w zestawieniu w kategorii półciężkiej byłego podwójnego mistrza, Daniela Cormiera! Obecnie Polak znajduje się na 4. miejscu, a przed nim są tylko Anthony Smith, Thiago Santos, Dominick Reyes i oczywiście mistrz – Jon Jones.

Szefowie organizacji nie zdecydowali jeszcze kto będzie kolejnym rywalem Jona Jonesa. UFC w mediach społecznościowych organizuje liczne głosowania, w których fani mogą pokazać swoje wsparcie zarówno dla Jana Błachowicza jak i Dominicka Reyesa. Sam mistrz wydawał się być bardzo podekscytowany wygraną Polaka. Na gali w Rio Rancho wymienił kilka słów z Błachowiczem potwierdzając zainteresowanie potencjalnym starciem.

Przed Polakiem w oficjalnym zestawieniu UFC są już tylko byli pretendenci oraz sam posiadacz tytułu mistrzowskiego organizacji.

29 KOMENTARZE

 1. Nie znecajcie się nad zwierzętami nieparzystokopytnymi .Lepiej zadajcie sobie wpierw pytanie co w rankingu robi DC? Szkoda, że Liddella nie ma, a i Randy mógłby być.

 2. Z każdym wyżej od Janka walczył.

  Niech te kurwiaki coś wygrają najpierw, a potem sobie ewentualnie rewanże urządzają, jeśli Janek przegra z Jonesem.

 3. O ile miejsce Santosa można wytłumaczyć (trudno by było, ale można), to co Smith tam robi to już chyba nawet on sam nie wie.

 4. Wszystko wszystkim ale Smith przed Jankiem? To jakiś żart…

  Właśnie to samo miałem pisać. Santos jeszcze ok bo dał równą walkę z Jones,em ale Smith :damjan:

 5. Nie rozumiem zaskoczenia wysoką pozycją A.Smitha. Gościu rozpykał wszystkich z LH  (oprócz mistrza), których postawili mu na jego drodze. Na szczególne uznanie zasługuje zwycięstwo z niedocenianym, a bardzo twardym Volkanem i poddanie Gusa (Smith podniósł się po słabej walce z Jonem i zdołał pokonać jednego z najlepszych w historii LH).

  Nie licząc Andersona, Janek walczył ostatnio z byłymi średnimi lub po prostu z średniakami 😉

  Trzymajmy kciuki za Janka, ale doceńmy zasługi innych.

 6. Nie rozumiem zaskoczenia wysoką pozycją A.Smitha. Gościu rozpykał wszystkich z LH  (oprócz mistrza), których postawili mu na jego drodze. Na szczególne uznanie zasługuje zwycięstwo z niedocenianym, a bardzo twardym Volkanem i poddanie Gusa (Smith podniósł się po słabej walce z Jonem i zdołał pokonać jednego z najlepszych w historii LH).

  Nie licząc Andersona, Janek walczył ostatnio z byłymi średnimi lub po prostu z średniakami 😉

  Trzymajmy kciuki za Janka, ale doceńmy zasługi innych.

  Jakoś do mnie te argumenty nie trafiają. Oezdemir jest bardziej przeceniany niż niedoceniany, a Gusa skończył nawet Jones (jako jedynego po powrocie ze sterydowej emerytury), który w ostatnich walkach nie imponuje instynktem zabójcy jak kiedyś.

 7. Jakoś do mnie te argumenty nie trafiają. Oezdemir jest bardziej przeceniany niż niedoceniany, a Gusa skończył nawet Jones (jako jedynego po powrocie ze sterydowej emerytury), który w ostatnich walkach nie imponuje instynktem zabójcy jak kiedyś.

  Mimo wszystko wciąż uważam, że Smith pokonał "lepsze" nazwiska od tych, które pokonał Janek.

  Natomiast podpisuję się pod tym, że rankingi nie walczą, a Jankowi należy się walka o pas 🙂

 8. Wszystko wszystkim ale Smith przed Jankiem? To jakiś żart…

  Też się zastanawiałem dlaczego, bo zawsze kojarzyłem Smitha jako pogromcę emerytów. Poskładał Gustafssona i Wulkana, więc raczej mu się należy. Chociaż ja tam bym dał Jana wyżej.

 9. Też się zastanawiałem dlaczego, bo zawsze kojarzyłem Smitha jako pogromcę emerytów. Poskładał Gustafssona i Wulkana, więc raczej mu się należy. Chociaż ja tam bym dał Jana wyżej.

  Rockhold, Jacare, czy Anderson , to jednak chyba większe nazwiska i groźniejsi przeciwnicy, więc moim zdaniem też  Jano powinien być nad Smithem. Smith dość słabo wyglądał w walce z Maulerem tak coś kojarzę

 10. … Nie licząc Andersona, Janek walczył ostatnio z byłymi średnimi …

  Ok, ale walka była w 93, bez catchweigtów, biorąc pod uwagę, że Luk ma 191cm, Souza 185, a Janek 188, mniejszych nie bił.

 11. Miła informacja. Wreszcie Janek poważnie awansuje po wygranych walkach. Gratulacje! Teraz pytanie czy Jones faktycznie podejmie rękawice aby walczyć z Polakiem czy jednak zarząd UFC będzie dążył do zestawienia rewanżu z Reyes'em. Jeżeli będą koniec końców za rewanżem to chyba faktycznie lepiej będzie jeśli Janek sobie odpocznie i poczeka na zwycięzcę tego starcia. Jeżeli bowiem wziąłby wbrew temu co mówił po wygranej z Corey'em inną walkę niż z Jones'em zawsze istnieje ryzyko utracenia pozycji pretendenta do pasa.

 12. Ok, ale walka była w 93, bez catchweigtów, biorąc pod uwagę, że Luk ma 191cm, Souza 185, a Janek 188, mniejszych nie bił.

  A co to ma do rzeczy? Walczył z przeciwnikami nienotowanymi w półciężkiej. A w tej chwili wg Tapology Souza jest 51, a Luke 59. 😆

 13. A co to ma do rzeczy? Walczył z przeciwnikami nienotowanymi w półciężkiej. A w tej chwili wg Tapology Souza jest 51, a Luke 59.

  Akurat jeśli chodzi o walkę o pas, to taki Souza, czy Rockhold daje więcej niż Rakic albo Kryłow.

 14. Akurat jeśli chodzi o walkę o pas, to taki Souza, czy Rockhold daje więcej niż Rakic albo Kryłow.

  Też nie wiem, co to ma do rzeczy, rozmowa jest o miejscu w rankingu półciężkiej.

 15. Też nie wiem, co to ma do rzeczy, rozmowa jest o miejscu w rankingu półciężkiej.

  UFC rządzi się swoimi prawami, Reyes też dostał walkę pas po ubiciu Weidmanna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.