Zaraz po pierwszej obronie tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej UFC, Jan Błachowicz dał jasno znać, kto będzie jego następnym rywalem. Glover Teixeira, który doskonale radził sobie w ostatnich walkach i był nawet potencjalnym zastępstwem do walki Błachowicza z Israelem Adesanyą dostanie szansę walki o tytuł mistrzowski od największej organizacji MMA na świecie.

Polski mistrz potwierdził po UFC 259, że chce pojedynku ze starszym Brazylijczykiem, który zasłużył sobie na walkę o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC wygranymi z m.in. Thiago Santosem czy Anthonym Smithem. Zobaczcie najlepsze skończenia w wykonaniu niebezpiecznego Teixeiry, który z wiekiem staje się coraz lepszym zawodnikiem MMA.

Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się ten pojedynek. Błachowicz po walce z Adesanyą dał znać, że chce odpocząć od startów w oktagonie UFC i skupić się na rodzinie. Potencjalnie walka miałaby odbyć się zapewne w drugiej połowie tego roku.

Teixeira (32-7 MMA) to wielki fan Mike’a Tysona, którego styl zawsze starał się naśladować w swoich walkach w klatce. Aż 18 z 32 zwycięstw w karierze zawodnik zdobywał nokautując swoich rywali, ale jest on także niebezpieczny w parterze – 9 walk wygrywał poddając przeciwników. Gdy zaczynał swoją karierę w UFC znany był jako sparingpartner Chucka Lidella, któremu pomagał w przygotowaniach w „The Pit”. Na swoim koncie ma on walki z takimi rywalami jak Jon Jones (walka o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC), Alexander Gustafsson, Rashad Evans, Jared Cannonier, Nikita Krylov, Ryan Bader czy Rampage Jackson. W oktagonie UFC występuje on od maja 2012 roku, a obecnie jego bilans walk w klatce najwiekszej organizacji MMA na świecie wynosi 15-5.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.