Jak poinformował znany dziennikarz ESPN Brett Okamoto, mistrz wagi średniej Israel Adesanya zdecydował się pójść wagę wyżej, by powalczyć o drugi pas! Tym razem kategorii półciężkiej, który dziś jest w posiadaniu Jana Błachowicza.

Brett Okamoto: Dana White powiedział mi, że wczoraj spotkał się z Israelem Adesanyą i jego kolejna walka będzie w wyższej kategorii, by móc zmierzyć się z Janem Błachowiczem o pas wagi półciężkiej.

Taką super-walką zainteresowane są wszystkie strony. Niedawno Adesanya na swoich mediach społecznościowych ogłaszał, że będzie podwójnym mistrzem. Jan Błachowicz też jest bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw i sugeruje by zmierzyć się w marcu, obiecując fanom fajerwerki. Na dodatek prezydent UFC Dana White również przyklaskuje pomysłowi. Wszystko więc wskazuje na to, że pierwszą obroną tytułu naszego rodaka będzie bój z jedną z największych gwiazd UFC nowego pokolenia.

Jan Błachowicz (MMA 27-8) jest pierwszym Polakiem, który został mistrzem UFC męskich dywizji. Po trzech zwycięstwach z rzędu – z Coreyem Andersonem oraz nad byłymi mistrzami organizacji Strikeforce „Jacare” Souzą oraz Lukiem Rockholdem, dostał szansę zawalczenia o zwakowany przez Jona Jonesa pas kat. półciężkiej. Drugą osobą, która dostąpiła zaszczytu powalczenia o najwyższe trofeum, został Dominick Reyes. Choć Błachowicz nie był faworytem, zwyciężył w pięknym stylu, nokautując Reyesa w drugiej rundzie.

Israel Adesanya (MMA 20-0) to gwiazda nowego pokolenia MMA. W UFC jest dopiero od dwóch lat, ale już w szóstym pojedynku dla potentata z Las Vegas, wywalczył tymczasowy pas wagi średniej. Unifikacja z Robertem Whittakerem poszła na jego konto. Będąc już pełnoprawnym mistrzem, obronił tytuł z Yoelem Romero oraz Paulo Costą.

Po tym jak Whittaker zwyciężył ze wschodzącym pretendentem Jaredem Cannonierem, Israelowi skończyły się opcje na ciekawe walki. Młody Nowozelandczyk nigeryjskiego pochodzenia powiedział za pośrednictwem swego trenera Eugene’a Baremana, że nie interesuje go tak szybkie ponowne zestawienie z Robertem Whittakerem. Konfrontacja z Janem Błachowiczem w super-walce, wydaje się dziś jedynym interesującym kierunkiem dla Adesanyi.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.