Błachowicz Reyes

Niepokonany, #7 w rankingu UFC, z bilansem 10 zwycięstw z rzędu. Wschodząca gwiazda UFC Dominick Reyes kolejny raz wyzwał do walki Jana Błachowicza. Chęć stoczenia boju z Polakiem zakomunikował za pomocą Twittera:

Reyes w UFC ma cztery zwycięstwa z rzędu, a w ostatnim boju dość gładko pokonał byłego pretendenta do tytułu Ovince’a Saint Preuxa, który w 2016 mierzył się z Jonem Jonesem o tymczasowy pas półciężkiej. Znany jest z tego, że kończy swoich rywali w stójce, najczęściej w pierwszej rundzie. Błachowicz w największej na świecie organizacji MMA ma podobny bilans czterech zwycięstw z rzędu. Od października zeszłego roku, zdołał pokonać Devina Clarka, Jareda Cannoniera, Jimiego Manuwę oraz Nikitę Krylova.

Jan od jakiegoś czasu domaga się walki o pas. W najnowszym wywiadzie dla naszego portalu wspominał, że jest gotów by zmierzyć się o najwyższe trofeum. Pojedynek Błachowicza z Reyesem mocno zahamowałby przegranego, ale z drugiej strony zwycięzca potencjalnie  zostałby oficjalnym pretendentem z pięcioma wartościowymi wygranymi na koncie.

Co ciekawe jest to kolejna zaczepka ze strony Dominicka. Już październiku po pokonaniu Ovince’a zawodnik ten powiedział w wywiadzie po walce:

Pojedynek z Janem byłby dla mnie świetnym zestawieniem. To byłaby również ekscytująca walka dla fanów. Obaj walczymy technicznie i wydaje mi się, że on byłby następnym logicznym krokiem w mojej karierze. Zatem starciem z Janem byłoby dla mnie świetną walką.

26 KOMENTARZE

 1. Oczywisce ze chce bo to bardzo latwa walka do wygrania dla Dominika. KO max w 2 rundzie. Ten koles to inna klasa.

 2. Oczywisce ze chce bo to bardzo latwa walka do wygrania dla Dominika. KO max w 2 rundzie. Ten koles to inna klasa.

  :facepalm:

 3. Uważam, że to świetna walka dla Janka. Jak chce być na szczycie to musi wygrać z każdym, a zwycięstwo w tej walce daje mu, wg. mnie, prawo do TS.

 4. Już z Krylovem było biadolenie. Niech bierze Reyesa, jak wygra to na prawdę bedzie blisko szczytu. A jak przegra? To czekają go kolejne walki, świat się nie skończy.

  Ja tam wolę, żeby pracował nad TS-em walcząc i udowadniając, że jest w klasie mistrzowskiej, niż brak aktywności i czekanie nie wiadomo na co. Chyba, że wie coś czego my nie wiemy, bo teraz w tej kategorii dzieją się dziwne rzeczy.

  Ja chętniej obejrzałbym rewanż Jana z Maulerem, ale walką z Reyesem też się jaram.

 5. To w końcu Cormier zwakował ten pas czy zamieża go kisić w nieskończoność?

  Ogólnie według mnie każde pójście w górę powinno być jednoznaczne z wakatem pasa.

 6. To w końcu Cormier zwakował ten pas czy zamieża go kisić w nieskończoność?

  Ogólnie według mnie każde pójście w górę powinno być jednoznaczne z wakatem pasa.

  29.12 zostanie wyloniony nowy mistrz z pary JJ vs Gus. Do tego czasu królem jest pączek

 7. Ciężkie zestawienie, ale Janek absolutnie bez szans nie jest. Chociaż ja uważam, że Janek powinien się za Smitha brać. Wyżej w rankingu i dużo lepsze zestawienie dla niego.

 8. Nie wiem kto to ten Reyes jest ale Błachowicz nie powinien walczyc z niepokonanym prospektem. Tylko Smith…

 9. Niech bierze Manuwę, a Janek

  Już z Krylovem było biadolenie. Niech bierze Reyesa, jak wygra to na prawdę bedzie blisko szczytu. A jak przegra? To czekają go kolejne walki, świat się nie skończy.

  W jaki sposób ma się przybliżyć do tytułu z zawodnikiem, który jest dalej od Niego w rankingu.

  Dla Dominicka ma to sens, dla Jana zwycięstwo kompletnie nic Mu nie daje, a porażka wypierdala z czołówki.

  Smith idealny, a jeszcze lepiej Gus jak Mu anulują walkę z JJ (pewno znowu kogoś przejedzie naćpany, albo z strzykawką w dupie na ważenie przyjdzie).

 10. Te rankingi to z czapy są. Marzy mi się nie przyczajony kalkulujący zawodnik biorący najłatwiejsze dla siebie walki, tylko żądny krwi barbarzyńca kroczący po koronę po trupach swoich wrogów. Ja tam w Janka wierzę, tzn. może niekoniecznie że zrobi na lekko JJ czy Cormiera, ale że może naparzać się z każdym w dywizji bez żadnych kompleksów czy slalomów. Czekam po prostu na jego dobre walki. Wierzę że prime jeszcze przed nim, widzę progres w kolejnych walkach.

 11. Mysle, ze Janek dostanie kogoś z dołu, wiec ta walka jest bardzo możliwa

  Ta walka jest niestety bardzo możliwa , mówie niestety , bo wygrana z Reyesem odbije się mniejszym echem niż ze Smithem a co do Twojej wypowiedzi @mmapixu

  Oczywisce ze chce bo to bardzo latwa walka do wygrania dla Dominika. KO max w 2 rundzie. Ten koles to inna klasa.

  to śmiech na sali. Obejrzyj sobie chłopie walkę Jana z Gussem który przez wielu uważany był za jednego z najlepszych strajkowiczów w LHW i zobaczysz jaki Janek ma poziom w stójce

 12. Smith to najlepsza opcja, ktora w przypadku wygranej powinna już ostatecznie zagwarantować walke o pas. Trzeba zatem cisnąć w tym kierunku.

 13. Jan vs Smith , zwycięzca pary Corey/Latifi dla Reyesa lub Santos

  Zdecydowanie też tak to widzę.  Janek nie może się cofać TS jest naprawdę blisko :beer:

 14. Obejrzyj sobie chłopie walkę Jana z Gussem który przez wielu uważany był za jednego z najlepszych strajkowiczów w LHW i zobaczysz jaki Janek ma poziom w stójce

  Na walkę z Pokrajacem też można rzucić okiem 😆

 15. Wolałbym zobaczyć bitkę z  Shogunem albo  jak Jano Smitha wyjaśnia, ale ostatecznie jak Reyes tak bardzo się prosi…:sparta:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.