Błachowicz Reyes

Niepokonany, #7 w rankingu UFC, z bilansem 10 zwycięstw z rzędu. Wschodząca gwiazda UFC Dominick Reyes kolejny raz wyzwał do walki Jana Błachowicza. Chęć stoczenia boju z Polakiem zakomunikował za pomocą Twittera:

Reyes w UFC ma cztery zwycięstwa z rzędu, a w ostatnim boju dość gładko pokonał byłego pretendenta do tytułu Ovince’a Saint Preuxa, który w 2016 mierzył się z Jonem Jonesem o tymczasowy pas półciężkiej. Znany jest z tego, że kończy swoich rywali w stójce, najczęściej w pierwszej rundzie. Błachowicz w największej na świecie organizacji MMA ma podobny bilans czterech zwycięstw z rzędu. Od października zeszłego roku, zdołał pokonać Devina Clarka, Jareda Cannoniera, Jimiego Manuwę oraz Nikitę Krylova.

Jan od jakiegoś czasu domaga się walki o pas. W najnowszym wywiadzie dla naszego portalu wspominał, że jest gotów by zmierzyć się o najwyższe trofeum. Pojedynek Błachowicza z Reyesem mocno zahamowałby przegranego, ale z drugiej strony zwycięzca potencjalnie  zostałby oficjalnym pretendentem z pięcioma wartościowymi wygranymi na koncie.

Co ciekawe jest to kolejna zaczepka ze strony Dominicka. Już październiku po pokonaniu Ovince’a zawodnik ten powiedział w wywiadzie po walce:

Pojedynek z Janem byłby dla mnie świetnym zestawieniem. To byłaby również ekscytująca walka dla fanów. Obaj walczymy technicznie i wydaje mi się, że on byłby następnym logicznym krokiem w mojej karierze. Zatem starciem z Janem byłoby dla mnie świetną walką.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

  1. Ja bym chciał, żeby Janek zawalczył chociaż o ten pas i spełnił marzenie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.