Jan

Bardzo słaby, żeby nie powiedzieć fatalny, występ zaliczył Jan Błachowicz na mającym miejsce w Las Vegas UFC 191. Polak został kompletnie zdominowany przez Corey’a Andersona i istnieje obawa, iż pożegna się z organizacją.

Główną przyczyną porażki i słabego występu Polaka była kondycja – a właściwie jej brak. O ile w pierwszej rundzie zawodnik Ankosu miał jeszcze powietrze w płucach, tak po drugim gongu wyraźne problemy z oddechem wpłynęły na jego kompletną bezradność. Pierwsza runda była bowiem w miarę wyrównana, choć już w niej Corey zaczął zaznaczać swą przewagę. Skutecznie przechwytywał kopnięcia Błachowicza i inicjował ofensywę. Polak odpowiadał mocnymi ciosami, lecz nie w ilości, która mogłaby w jakikolwiek sposób przesądzić o punktacji. Od drugiej rundy dało o sobie znać właśnie bardzo słabe przygotowanie wydolnościowe podopiecznego Andrzeja Kościelskiego. Rundę „rozpoczął” Amerykanin, wystrzelając kilka mocnych uderzeń. Janek odpowiedział na nie kopnięciem, lecz było to wodą na młyn dla Amerykanina. Owa akcja otworzyła bowiem czarnoskóremu zawodnikowi drogę do parteru, gdzie rozpoczął swój marsz po zwycięstwo. W górnej pozycji Anderson pracował do końca, zadając Błachowiczowi potężne razy pięciami i – bliżej końca rundy – łokciami. Trzecie pięć minut to postawienie przysłowiowej kropki nad „i” w wykonaniu Coreya. Tuż po otwierającym ją gongu zawodnik z Illinois sprowadził walkę do parteru i tam spokojnie pracował na zwycięstwo.

Była to druga porażka Błachowicza (MMA 18-5) w tym roku, i druga porażka w UFC w ogóle. W największej organizacji świata Janek stoczył dotychczas trzy pojedynki, wygrał tylko w debiucie – przeciwko Ilirowi Latifiemu. W kwietniu bieżącego roku odniósł porażkę z rąk walczącego również na UFC 191 Jimiego Manuwy. Co ciekawe, pierwotnie jego przeciwnikiem w Las Vegas miał być Anthony Johnson, jednak włodarze już po zakontraktowaniu pojedynku zmienili zdanie: „Rumble” zawalczył z Manuwą, a Błachowiczowi przypadł (teoretycznie słabszy) Anderson.

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

377 KOMENTARZE

 1. Brak mobilności, inteligencji w walce, brak wsparcia narożnika, brak kondycji, brak defensywnych i ofensywnych zapasów. Bóg czuwał nad Jankiem nie dopuszczając do walki z Johnsonem.

 2. najważniejsze że Janek żyje i jest zdrowy i o tym powinniśmy teraz dyskutować…:???:

  Gwałt przeciętniaka z UFC nad Polskim mistrzem, poziom przygotowania kondycyjnego zapaśniczego i technicznego… inna liga, gdzie jest polskie MMA? gdzie mityczne zapasy i kardio? gdzie psychika i nastawienie do walki?

 3. tyle warta jest półciężka w KSW.

  co ma do tego KSW?! przecież K&L go nie trenują w biurze, ważne że bilety sprzedawał 😀

  Tyle warta jest szkoła polskiego MMA!

 4. Nie możliwe.

  A jednak, nie ma na sile co szukac usprawiedliwiania, wymowek.

  jakby był gorszy w walce z Rumble to bym zrozumiał! ale z Kortnej?!

  Widocznie Anderson to tez wyzsza polka. A Krylov z ktorego tu sie smiano (nigdy tego nie podzielalem) tez moglby nie milo zaskoczyc

 5. co ma do tego KSW?! przecież K&L go nie trenują w biurze, ważne że bilety sprzedawał 😀

  Tyle warta jest szkoła polskiego MMA!

  Toć Blachowicz jest bylym mistrzem KSW.

 6. Kurwa ,przecież ludzie na amatorskich zawodach dają radę 4 minuty/4+2.A on niecałą rundę ,mój limit wiary wyczerpany.Ciekawe co na to Juras i Dan Hardy

 7. Ja winę za kondycje Janka zwalam na Ankos, szkoda tej przegranej ale Janek wróci silniejszy :friends:

 8. Jak dla mnie… to była ostatnia walka Błachowicza w UFC. Mam tylko nadzieję, że Held po treningach w Ankosie nie będzie tak wyglądał.

 9. Do tej pory nie mogę się z tym pogodzić…niestety, ale Janek przegrał w najgorszy sposób z możliwych…brak paliwa pod koniec 1 rundy już, noty 30-25 mówią same za siebie…

 10. Może w tym Ankosie chłopaki się przetrenowują?A co do narożnika to kiedyś piłem z Kościelskim albo tak mi się wydaje bo też ktoś krzyczał "Wstawaj Janek!"

 11. Szkoda mi Janka, ale z niekrytą satysfakcją pozdrawiam tych wszystkich którzy pompowali balonik Błachowicza. Nic nie mam do Janka, wiem że zrobił tyle ile potrafił i na ile starczyło sił. Ale te tygodnie pierdolenia "Kto skreśla Błachowicza z Rumblem ten hejter", "UFC ma poważne plany wobec Janka". To Wy karmiliście go złudnymi przechwałkami, zamiast postawić sprawę tak jak realnie wygląda. 2 żenujące porażki, jedna gorsza od drugiej. Anderson to bardzo przeciętny przeciwnik, ale wiele razy pisałem że nie można go skreślać, ma na tyle dobre zapasy i jest na tyle agresywny że może to spokojnie wygrać. W zamian słyszałem o wybitnych zapasach Janka, o jego fantastycznych muay-thai i parterze. Może czas spojrzeć prawdzie w oczy, skończyć z bzdetami typu "Legendarna Polska Siła" i zrobić w końcu jakieś diametralne zmiany w przygotowaniach? Widzom możecie mydlić oczy, ale wszystko weryfikuje oktagon, a ten brutalnie obnażył słabość Błachowicza. Jankowi życzę z całego serca powodzenia w kolejnych walkach, ale cieszę się że buta i arogancja jakie towarzyszyły jego osobie zostały ZNOWU ośmieszone.

 12. Wpadka z kondycją (bo łapał powietrze ciężko tak już chyba w 3 czy 4 minucie) tym dziwniejsza, że właśnie w KSW Janek prawie zawsze walczył pełne 15 minut.

 13. Szkoda mi Janka, ale z niekrytą satysfakcją pozdrawiam tych wszystkich którzy pompowali balonik Błachowicza. Nic nie mam do Janka, wiem że zrobił tyle ile potrafił i na ile starczyło sił. Ale te tygodnie pierdolenia "Kto skreśla Błachowicza z Rumblem ten hejter", "UFC ma poważne plany wobec Janka". To Wy karmiliście go złudnymi przechwałkami, zamiast postawić sprawę tak jak realnie wygląda. 2 żenujące porażki, jedna gorsza od drugiej. Anderson to bardzo przeciętny przeciwnik, ale wiele razy pisałem że nie można go skreślać, ma na tyle dobre zapasy i jest na tyle agresywny że może to spokojnie wygrać. W zamian słyszałem o wybitnych zapasach Janka, o jego fantastycznych muay-thai i parterze. Może czas spojrzeć prawdzie w oczy, skończyć z bzdetami typu "Legendarna Polska Siła" i zrobić w końcu jakieś diametralne zmiany w przygotowaniach? Widzom możecie mydlić oczy, ale wszystko weryfikuje oktagon, a ten brutalnie obnażył słabość Błachowicza. Jankowi życzę z całego serca powodzenia w kolejnych walkach, ale cieszę się że buta i arogancja jakie towarzyszyły jego osobie zostały ZNOWU ośmieszone.

  dobrze powiedziane. ale i tak napiszą żeś hejter.

 14. Błachowiczowi zawsze brakowało charyzmy, medialnej duszy oraz serca do walki (1. walka z Sokoudjou) i przez to nigdy go nie lubiłem za co pamiętam, że pare lat temu na tym forum byłem krytykowany przez psychofanów Błachowicza.

  Teraz Błachowicz pokazał do tego wszystkiego, że jest słabym zawodnikiem MMA.

 15. Ja winę za kondycje Janka zwalam na Ankos, szkoda tej przegranej ale Janek wróci silniejszy :friends:

  xd póki co wraca coraz słabszy, jeśli wróci to na pewno silniejszy, bo gorzej już być nie może, dosłownie.

 16. efekt polityki antydopingowej.

  Bardzo możliwe, po 3 minutach pierwszej rundy Janek umarł, przecież to śmieszne.

 17. Teraz Błachowicz pokazał do tego wszystkiego, że jest słabym zawodnikiem MMA.

  no fakt zjebał mocno ale już kurwa bez takich. tam nikt słaby nie jest.

 18. To z kim teraz niby będzie walczył żeby był w stanie nawiązać walkę? Specjalnie dla Janka nie sprawdzą jakiegoś trybsona.

 19. Szkoda mi Janka, ale z niekrytą satysfakcją pozdrawiam tych wszystkich którzy pompowali balonik Błachowicza. Nic nie mam do Janka, wiem że zrobił tyle ile potrafił i na ile starczyło sił. Ale te tygodnie pierdolenia "Kto skreśla Błachowicza z Rumblem ten hejter", "UFC ma poważne plany wobec Janka". To Wy karmiliście go złudnymi przechwałkami, zamiast postawić sprawę tak jak realnie wygląda. 2 żenujące porażki, jedna gorsza od drugiej. Anderson to bardzo przeciętny przeciwnik, ale wiele razy pisałem że nie można go skreślać, ma na tyle dobre zapasy i jest na tyle agresywny że może to spokojnie wygrać. W zamian słyszałem o wybitnych zapasach Janka, o jego fantastycznych muay-thai i parterze. Może czas spojrzeć prawdzie w oczy, skończyć z bzdetami typu "Legendarna Polska Siła" i zrobić w końcu jakieś diametralne zmiany w przygotowaniach? Widzom możecie mydlić oczy, ale wszystko weryfikuje oktagon, a ten brutalnie obnażył słabość Błachowicza. Jankowi życzę z całego serca powodzenia w kolejnych walkach, ale cieszę się że buta i arogancja jakie towarzyszyły jego osobie zostały ZNOWU ośmieszone.

  :applause:

 20. Był po prostu przygotowany na walkę z Johnsonem czyli na zaliczenie szybkiego ko w pierwszej minucie i odpłynięciu – to po co mu kondycja. Bo umiejętności to ma – przecież UFC specjalnie go zatrudniło doceniając jego walory sportowe jeszcze podczas operacji kolana. I wcale nie dla tego, że zbliżała się gala w Krakowie i brali kogo popadnie . Ja tam zawsze byłem hejterem tego gościa i teraz z przyjemnością zbieram żniwa. No to co teraz? Proponuje powalczyć na swoim poziomie- Fijałka ma pas od wczoraj do zabrania. Po ciężkim wyrównanym boju może uda się wymęczyć decyzje.

 21. Był po prostu przygotowany na walkę z Johnsonem czyli na zaliczenie szybkiego ko w pierwszej minucie i odpłynięciu – to po co mu kondycja. Bo umiejętności to ma – przecież UFC specjalnie go zatrudniło doceniając jego walory sportowe jeszcze podczas operacji kolana. I wcale nie dla tego, że zbliżała się gala w Krakowie i brali kogo popadnie . Ja tam zawsze byłem hejterem tego gościa i teraz z przyjemnością zbieram żniwa. No to co teraz? Proponuje powalczyć na swoim poziomie- Fijałka ma pas od wczoraj do zabrania. Po ciężkim wyrównanym boju może uda się wymęczyć decyzje.

  już nie pierdol gościu bo w ufc jest w chuj gorszych zawodników w tej dywizji, jeszcze jedną conajmniej walke stoczy na bank

 22. Janek zwyczajnie nie sprostał Legendarnej Murzyńskiej Sile! Żenujący występ, a UFC zmieniając mu rywala być może oszczędziło zdrowie lub życie Błachowicza.

  W dwóch ostatnich walkach Jan w klatce robi mniej niż Bomba Bandel.

 23. To nie ankos robi z niektorych zawodnikow kozakow, oni po prostu sie z tym rodza, Ankos przereklamowany, Koscielski powinien zajac sie kulturystyka i dac trenowac ludziom, ktorzy na prawde chca trenowac innych,a nie siebie. Tragedia, politowanie, dam na tace za koscielskiego zeby sie ogarnal.

 24. Tyle było spuszczania się kiedyś nad zapasami w ankosie. Pisałem wtedy że dopiero w UFC się przekonamy jaki to poziom.. I obalenia za jedną nogę to pokazały. Kondycja ala trybson na xcage.

 25. Janek tyle czasu w Ankosie a progresu w zapasach za grosz+ kondycja na jedna runde=to nie wróży najlepiej na przyszłość.

 26. Ja pier… człowiek zmęczony idzie spać, wstaje rano – z myślą o dobrym info, a tu kutas. Z jednej strony bul,smuteq,rzal a z drugiej szara rzeczywistość… a chuj to jest to samo.. Plus jest taki, że Jano teraz wróci i obroni nas przed najeźdźcami z  Syrii – może tu sobie poradzi.

  legendary polish power

 27. Spokojnie, Janek przejdzie do Ankosu przed następną walką i będzie lepiej przygotowany!

  Oh, wait…

 28. Janek mial juz szeroko otwarte usta oo uplywie 2,5 min. Do tego momentu walczyl bardzo dobrze, nie mial blokady jak w walce z Manuwa, ale wszystko pozniej to juz zal…

 29. Może w walce z Manuwa kondycja wyglądała lepiej, bo obaj nic nie robili przez 15 minut. Ale jak już ktoś pisał, głównymi winowajcami są prawdopodobnie nowe testy i IV ban.

 30. Ciekawe kiedy się pojawia wpisy "wy byście lepiej nie zawalczyli" "jak jesteś taki mądry to ty walcz". Najbardziej czekam na wypowiedzi jurasa o złych ludziach z Cohones co tylko hejtuja i skreslaja ludzi 🙂

 31. Ja pier… człowiek zmęczony idzie spać, wstaje rano – z myślą o dobrym info, a tu kutas. Z jednej strony bul,smuteq,rzal a z drugiej szara rzeczywistość… a chuj to jest to samo.. Plus jest taki, że Jano teraz wróci i obroni nas przed najeźdźcami z  Syrii – może tu sobie poradzi.

  legendary polish power

  dokładnie to samo sobie myślałem my tu gadu gadu a tymczasem 3 tys.  kolejnych imigrantów amerykanie swoją wspaniałą walka o demokracje zwalili nam na głowę 😉

 32. Napiszę tak…Jestem wielkim fanem Janka, kibicuje mu gorąco w każdej walce,, szczerze. Jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. UFC jest dla najlepszych zawodników świecie a Janek od nich odstaje.

 33. Janek w tył zwrot i wracaj do Alliance, albo szukaj prawdziwego gymu w Stanach! Po treningach w Ankosie, nie dość że zapasy ma takie same jak miał, to jeszcze cardio z walki na walkę gorsze. Mam nadzieję, że Jano dostanie jeszcze jedną szansę na jakiś prelimsach, ale On musi skończyć to pieprzenie, że w Ankosie ma wszystko co potrzeba i zacząć trenować tam gdzie elita czyli w Stanach. Dobrze, że Andrzej wygrał bo byłaby całkiem mogiła.

 34. Okazuje sie, że nasze MMA nie jest na tak wysokim poziomie jak wieszczą niektórzy. Jedynie Held jest w stanie rywalizować z czołówką swojej wagi. Smutne to i przykre. Czekam na Włodarka w UFC, bo ma warunki na top 10 w HW pod warunkiem utrzymywania dyscypliny i ciągłego rozwoju.

 35. Ciekawe kiedy się pojawia wpisy "wy byście lepiej nie zawalczyli" "jak jesteś taki mądry to ty walcz". Najbardziej czekam na wypowiedzi jurasa o złych ludziach z Cohones co tylko hejtuja i skreslaja ludzi 🙂

  'Powiedz mu to w twarz' 😀  oo tym asie z rękawa zapomniałeś 😀

 36. Mam nadzieję, że ktoś przemówi Jankowi do rozumu i wyjaśni mu, że Ankos to był zły wybór, być może najgorszy z możliwych. Pisałem już w innym wątku: zawiodły kondycja, taktyka, przygotowanie zapaśnicze (!), psychika i koszmarny, tragicznie bezradny narożnik w postaci trenera Kościelskiego, który, z całym szacunkiem, ale chyba nie do końca rozumie co się dzieje w klatce. Do tego Błachowicz pokazał BJJ sprzed dekady oraz absolutny brak umiejętności wykorzystania klatki czy to do wall'n'stall, czy do wstawania.  Jeśli miałbym coś sugerować, to tam gdzie zawodzi Ankos, doskonale sprawdza się Arrachion. Zwróćcie uwagę, że ich topowa triada: Jędrzejczyk, Chalidow, Saidow ma zawsze doskonale rozpracowanego przeciwnika, jest pod niego idealnie przygotowana, a w czasie walki otrzymują precyzyjne instrukcje, których wykonanie skutkuje zwycięstwem.

  Miałem rozpocząć od tego, że bardzo lubię tego zawodnika i uważam, że nie brakuje mu czystych umiejętności walki, a jedynie oszlifowania. Ale zacząłem zastanawiać się nad jego karierą i widzę, że od niesławnej porażki z Sokodjou obserwujemy festiwal uzasadniania ciągu słabych występów Janka. Od jego 9 starć, jedyna walka, która nie wymagała usprawiedliwiania to walka z Latifim. Trochę to słabe.

  Mimo wszystko mam nadzieję, że to nie był łabędzi śpiew Błachowicza w opatentowanym oktagonie i że wróci nie wcześniej niż po pół roku intensywnych treningów w innym klubie, faktycznie pokazując legendarną polską siłę. Którą w UFC, jak na razie, skutecznie pokazuje jedynie drobniutka kobieta.

  Łudzę się też, że Held z jednak Ankosu coś wyniesie, choćby dzięki możliwości sparowania z Gamerem i Borysem. W świetle ostatnich wpadek podopiecznych Andrzeja Kościelskiego mam jednak wrażenie, że wygrywają oni pomimo trenowania w Poznaniu, a to nie wróży dobrze naszemu najlepszemu lekkiemu.

 37. Postawa Polaków w walkach z obcokrajowcami, skarcenia w UFC, Rosji, czy przez Niemców. Mogłaby być tematem ciekawej debaty o kondycji naszego MMA. Niby jest dobrze, niby jesteśmy mocni, pół europy przyjeżdża do nas na treningi, a jak przychodzi co do czego to rozczarowanie za rozczarowaniem.

 38. Ktoś sprawdzał wysokość nad poziomem morza?

  Janek zawsze miał chujową kondycję i nic się w tej materii nie zmienia. A wręcz przeciwnie. Cóż mam  nadzieję, że UFC da mu jeszcze jedną szansę.

 39. Janek był dobrze rozpracowany przez ekipę Andersona. Sam Corey po walce powiedział, że spodziewał się tych middli, i że dwa weszły, z czego nie był zadowolony.

  Smutłem w chuj po tej walce, bo raczej ciężko będzie się mu utrzymać w UFC po takich występach.

 40. Jestem fanem Janka, ale odkąd odszedł do UFC coraz ciężej nim być. 2 naprawdę słabe występy, o ile w pierwszym można mówić o dobrym przeciwniku to w drugiej walce już tego powiedzieć nie można. Moje marzenia jak i pewnie większości cohones upadły. Janek nie jest materiałem na TOP10. Odejść nie odejdzie po tej walce, ale następna walka może być jego ostatnią. Powodzenia Janek i wracaj silniejszy!

 41. Janek pompowany od początku tak jak pozostała dwójka Materla z Czeczenam. Ta cała propaganda to wina między innymi Jurkowskiego, który wiecznie podczas transmisji sypie tekstami typu " WOW, Janek do UFC? Nie mam co do tego wątpliwości", Juras to znawca na poziomie podwórkowym niestety. To samo czeka pozostałą dwójkę w UFC. Tomek Drwal były średniak UFC, kiepsko przygotowany rozbija Materli twarz w stójce.Mamed wystarczy że dostaje świeżego zapaśnika, który go będzie przewracał i kontrolował całą walkę. Do Janka szacunek za odwagę i zmianę pracodawcy. Pozostała dwójka po tym co dziś zobaczyła zostanie w swoim gniazdku i będzie dostawała średniaków i weteranów na poziomie bellatora. Tak naprawdę z kim bił się Janek przed przejściem do UFC? Valtonen,Alexander,Sokoudjou i Reljic, który zamiast się bić to pływa jak nastukany w ringu ala nasz Paweł Pawlak.

 42. Możliwe, że to ostatnia walka Janka w UFC, dlatego chciałęm mu z tego miejsca serdecznie podziękować, że opuścił KSW, zostawił pas mistrza i poszedł na walkę do najlepszej organizacji na świecie. Chciał spełnić swoje marzenia, miał jaja żeby podjąć wyzwanie walki z czołówką. Niestety nie wyszło, umiejętności i kondycja nie ta. Różnicę poziomów widać jak na dłoni. Całkiem możliwe że Janek miał jakieś problemy zdrowotne przed walką o których nie wiemy, nie mogę uwierzyć aby zawodnikowi z takim doświadczeniem straczyło tlenu na 3 minuty pierwszej rundy, które nie porywały jakoś tempem.

  Czy zła dyspozycja to wina Ankosu ? hmmm nie mam pojęcia ale faktycznie podopieczni trenera Andrzeja nie prezentowali dobre cardio w swoich ostatnich walkach : Bedorf, Gamer, Borys każdy spompował się nad wyraz szybko. Jeśli forma była tak zła to musiało to wyjść choćby na sparingach.

  Obawiam się że jedyną ciekawą rzeczą w UFC dla nas dotyczącą Janka może być publikacja zarobków po gali UFC 191 i na tym koniec.

  Jeszcze raz szacunek za porzucenie KSW, sportową chęć sprawdzenia się z najlepszymi.

 43. Ja winę za kondycje Janka zwalam na Ankos, szkoda tej przegranej ale Janek wróci silniejszy :friends:

  Wróci silniejszy? Znowu?

 44. Pierwsza runda jeszcze jako tako, ale dwie kolejne to padaka, a końcówka drugiej rundy to obijał ja worek kartofli. UFC da mu jeszcze jedną szansę jak ją zjebie to nara i wcale się nie dziwie, nie potrzebują takich zawodników którzy przegrywają w słabym stylu.

 45. Myślę, że nie docenuł potrzeby aklimatyzacji.

  W brak kondycji nie wierze do końca. Najwięcej tlenu zabiera spina, tu potrzebne jest działanie nie na macie tylko na fotelu i nie mówię o pogadankach z psychologiem sportu, tylko o terapii. Wiem co mówię.

 46. Pierwsza walka z Latifim zaburzyła nieco opinię o Janku i o tym jak super transferem była zmiana klubu bazowego na Ankos. Najgorsze że sam Janek chyba za bardzo uwierzył w swoją "legendary polish power".

  Dalej było tylko gorzej… brak taktyki, brak siły i kondycji, a czy to właśnie nie w klubie powinno się wypracować właśnie te elementy. Nie twierdzę że Ankos to słaby klub ale może Janek wymaga nieco innego podejścia.

  Przede wszystkim Janek jest starszy od firmowego duetu Ankosu (Mańkowski, Gamrot) i być może przygotowywanie go tym samym rytmem jak odpowiednio 7 i 8 lat młodszych Ankosiaków poskutkowało tym co widzieliśmy wczoraj. Poza tym Gamer i Borys mają zupełnie inny background niż Jano, u którego ciężko ostatnio wskazać jakąś mocną stronę. Poprzednia przegrana też nie najlepiej świadczy o narożniku, gdzie wszyscy widzieli że Janek przegrywa, oprócz właśnie osób będących w narożniku. Trener Kościelski na pewno jest świetnym motywatorem, który wmówił Janowi że jest mega zawodnikiem, tylko wszystko wygląda tak że po pierwszej minucie walki Janek zaczyna rozumieć że nie jest taki wspaniały jak mówił trener i zaczynają się problemy.

  Podsumowując, być może zmiana head coach'a spowodowałaby że zobaczymy Janka w takiej w formie w jakiej wydawało mu się że jest. Myślę że Piotrek Jeleniewski z warszawskiej filii Ankosu najlepiej potrafi wydobywać z zawodników to co w nich najlepsze.

  Oby tylko tym razem odbyło się bez frazesów w stylu: wrócę silniejszy itd., lub że rywal był silny…

 47. Widzę, że podejmowany jest temat Heldzika, to również nie przeceniałbym zbytnio jego umiejętności i poczekał na weryfikację po ewentualnym przejściu do UFC.

 48. Jeszcze raz szacunek za porzucenie KSW, sportową chęć sprawdzenia się z najlepszymi.

  Co do tego pełna zgoda, właśnie nad tym się dziś zastanawiałem, porzucił ciepłą i pewną posade w KSW zaryzykował wszystko, spełnił swe marzenia bo trafił do UFC, niestety nie wyszło.

  Trzeba mówić jak jest, a nie szukać na siłe usprawiedliwień, Anderson był lepszy we wszystkich apektach, punktacja mówi wszystko, nie trzeba specjalnie tłumaczyć (30-25)

  Szkoda, liczyłem na Janka, bardzo mi zaiponował tym, ze zrobił coś o czym inni tylko gadali i przeszedł do UFC, dlatego miałem ogromną sympatie i podziw dla tego zawodnika.

  Walke Jana oglądała cała "śmietanka UFC" dlatego nie zdziwie się jeśli mu podziękują.

  Dostał olbrzymią szanse, po kiepskiej walce w Krakowie, trafił do domu UFC w LV na główną karte i cóz…. Moze ze względu na Jędrzejczyk, by nie było jej przykro, dadzą mu naciąganą szanse na early prelimsach

 49. Czekałem na tą walkę , jak 20 lat temu na pierwszą gwiazdkę.Nie wiem tak naprawdę co się stało :/ od zawsze jestem fanem Janka i uważam że zdolności technicznych mu nie brak.Ewidentnie coś złego dzieje się z ankosem, jakieś fatum nad nim wisi.Zawodnicy zamiast czynić progres , czynią regres.Borys w ostatniej walce mega słaba kondycja , gdyby była to walka z Aslambekiem , mogę się nawet pokusić o stwierdzenie że straciłby pas.Karol Bedorf ostatnia walka z Grahamem również mega mega słaba , brak pomysłu , kondycja…Janek z walki na walkę coraz gorzej.Jak zobaczyłem Jana wychodzącego do 2 rundy, łapiącego powietrze jak Pudzian na początku kariery byłem przerażony.Pudzian ma obecnie lepszą kondycję niż Jan.W ksw Janek walczył na pełnym dystansie wiele razy i nigdy nie był w takim stanie , nie poznaję tego człowieka , chociaż bardzo go lubię i cenię 🙁 .Jak dowiedziałem się że Heldzik przeszedł na stałe do Ankos , serce zabiło mi mocniej.To nasza jedyna polska nadzieja po Joasi i głęboko wierzę że jego talent obroni się w Ankosie ,zyska jakąś wiedzę i wiele wyniesie.Jest obecnie na światowym poziomie i powinien na stałe osiedlić się u Baracka..Jan powinien zdecydowanie zmienić klub, skoro widzi jak wygląda jego dyspozycja w octagonie. Nasza mistrzyni , i czołówka polskiego mma trenuje pod okiem Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego , i tam właśnie Jan powinien się udać przed swoją kolejną walką dla UFC.

 50. Pisałem o tym kilka dni temu w analizie kursów przed walką. Do Janka w UFC przekonany nie byłem i oczywiście nie jestem. Pogdybam sobie teraz trochę – walka z Latifim. Jak wyglądała, wszyscy wiedzą. Minuta bez zadania ciosu, ogarnianie rywala, w końcu kombinacja z kopnieciem które doszło. A teraz pomyślcie, jakby wyglądała ta walka, gdyby middle nie wszedł? Są różne myśli. Po tamtej walce w Janku coś urosło, wiadomo, część fanów też podlapala, że "najlepszy polski polciezki" zawojuje w UFC. W Krakowie spora część liczyła na podobny sukces, ale wtedy się włączyło to co widzieliśmy. Słaba walka ("tragiczna" pozostawiam na to co było wczoraj) w której nie było nic, Manuwa zresztą też nic nie pokazał.

  Ale wczoraj? To było przejście siebie samego. 5 kombinacji i brak tlenu w płucach. Jedno obalenie, po którym zaraz znowu była stójka. Potem dawanie się obalac jakby był zawodnikiem nie mającym nigdy zapasów na treningu. Brak wstawania gdy miał okazję, czy chociaż prób wstawiania przy siatce. 30-25 mówi samo za siebie. O kondycji w Ankosie też już pisałem przy temacie Helda w nowym klubie – Gamer, Bedorf,  obaj byli bez kondycji w ostatnich walkach.

  Odnoszę wrażeni,, że Janek podczas walki w pewnym momencie się po prostu złamał psychicznie. Nie miał rad od narożnika co robić. Nie wiem jak było między rundami, bo tego nie pokazywali. Ale no była lipa panie.

  Tak jak @Fresh pisał, mam do Janka szacunek za podjęcie wyzwania w UFC i opuszczenie KSW. Jak wiemy, jest taki jede,, który się tego podjąć nie chciał. Ale mam przeczucie, że przy tak obstawionej aktualnie polciezkiej UFC, Janka nigdzie nie wyrzucą.

  Mam nadzieję, że Juras nie najedzie na Cohones za to, że mówimy o tym co widzieliśmy, co myślimy. Bo o to chyba chodzi.

 51. Trochę szkoda, że walka z Rumblem na WSOF się nie odbyła. JB startowałby teraz z niższego pułapu, miał słabszych przeciwników i powoli przebijał się do 15-stki UFC. A tak, to z dupy, trafił tam od razu i dostał przeciwników, którzy nim zamiatają.

 52. Niestety faktem jest, że w ostatnim czasie prawie cała czołówka Ankos-u miała problemy kondycyjne. Gamrot, Mańkowski, Bedorf, Klaczek. Do tego zawodnicy tacy jak Pietrzak czy Sikba swoje porażki zawdzięczają również słabej wytrzymałości. Trochę za dużo żeby mówić,że to przypadek. Gdyby w narożniku był Glabus lub Rajewski może Janek doczekał by się jakiś rad, ale na niewiele by się to chyba zdało.

 53. Gdzie był narożnik Janka po walce? Obcy ludzie okładali Janka lodem….

  Janek ma umiejętności,zawiodło cardio.Dobry lekarz+dietetyk+ odkwaszenie organizmu i kondycja jest do zrobienia.

  Janek z ogarniętym cardio będzie dawał rade w ufc.

  Jeżeli wielu zawodników z jednego klubu ma problem z cardio to chyba są przetrenowani?

 54. Cóż, kariera Janka znalazła się na poważnym zakręcie, Corey sprawił, że prawdopodobnie nie uda mu się zarobić na sporcie przyzwoitych pieniędzy.  Przechodząc do UFC Janek zaryzykował wiele: bezpieczeństwo finansowe, rozpoznawalność wśród Januszy, wsparcie sponsorów itd., zyskał szacunek hardcorowych fanów. Z tego co tu czytam wynika, że od dzisiejszego poranka został z niczym. Wypada tylko przeprosić się z Mamedem bo facet nie oglądał się na nasze zachcianki i lepiej zaplanował swoją przyszłość.

 55. Szacun dla Janka, że przeszedł do UFC.

  Organizacja ta zweryfikowała jego poziom, ale przynajmniej nie będzie żałował do końca życia, że nie spróbował.

  A co do tzw. "hejtu" … to niektórzy chyba mylą pojęcia. To że kibice są rozczarowani po takim występie nie powinno nikogo dziwić. Były duże oczekiwania, duże emocje, więc po takim występie jest też sporo złości. Naturalne jest więc to, że muszą sobie ponarzekać.

 56. Pewnie to brak koksu, albo trema bo przecież jedna walka już w dupę i może być 1-2 w ufc. Może nie odpowiednie przygotowanie… Nie wiem ale Janek musi coś zmienić albo kej es dabju czeka

 57. Lemmy

   nie przesadzaj z tym nagłym spadkiem rozpoznawalności u ludzi. Kilkanaście miesięcy tego nie zmieni. Jeśli tylko zostanie zwolniony z UFC wróci pewnie jako weteran UFC do KSW i dalej będzie gwiazdą dla ludzi określanych przez ciebie januszami.

 58. No faktycznie kiepsko to wygladalo. Brak mocy po pierwszej rundzie. Mysle, ze chyba bedzie to koniec Jana w UFC.

 59. Cóż, kariera Janka znalazła się na poważnym zakręcie, Corey sprawił, że prawdopodobnie nie uda mu się zarobić na sporcie przyzwoitych pieniędzy.  Przechodząc do UFC Janek zaryzykował wiele: bezpieczeństwo finansowe, rozpoznawalność wśród Januszy, wsparcie sponsorów itd., zyskał szacunek hardcorowych fanów. Z tego co tu czytam wynika, że od dzisiejszego poranka został z niczym. Wypada tylko przeprosić się z Mamedem bo facet nie oglądał się na nasze zachcianki i lepiej zaplanował swoją przyszłość.

  Jan nie oglądał się na hardcorowców, jego marzeniem było zawsze trafienie do UFC, wielokrotnie to powtarzał, pozycja Mameda w KSW była wtedy nieporównywalna, z zadnym innym zawodnikiem poza Pudzianem.

  Tak czy inaczej Błachowicz zaryzykował wszystko, a spełnił jedynie marzenie. Postawił noge w Octagonie i wygrał jedną walke. Rywaliacja w UFC to światowy poziom, nikt obiektywny nie liczył na walke o pas, ale chyba nikt nie mógł przewidzieć tego, ze najlepszy polski półcięzki tak szybko zostanie zweryfikowany. Przykre to w chuj dla polskiego MMA.

  Dodam jeszcze, ze po takich występach ewentualny powrót do KSW moze nie być taki prosty

 60. Niestety, po tym co pokazal w Krakowie i teraz to male szanse na to by byla jeszcze okazja zobaczyc go w UFC. Chlopak ma predyspozycje, tu problem lezy w glowie i tym razem w kondycji, jak dostanie jeszcze jedna szanse to pokaze na co go stac, mam prynajmniej taka nadzieje. Jak nie, to KSW wita.

 61. Nie oszukujmy się, Janek przegrał z gościem przeciętnym, mocno przeciętnym. Gościu może i wygrał TUFa, ale jednego z najgorszych. Janek niczym nie zaskoczył, kondycja do tego tragedia. Ankos musi wyciągnąć wnioski, przecież ostatnie występy ich gwiazdeczek to tragedia pod względem kondycyjnym. Zobaczymy jak spiszę się Bilman u Makowskiego, czy kondycyjne wytrzyma. Janek z całym szacunkiem, ale to już jest koniec poważnej kariery w UFC. Teraz to już tylko ogony zostały i walki o życie jak u Omielańczuka.

 62. Nie oszukujmy się, Janek przegrał z gościem przeciętnym, mocno przeciętnym. Gościu może i wygrał TUFa, ale jednego z najgorszych. Janek niczym nie zaskoczył, kondycja do tego tragedia. Ankos musi wyciągnąć wnioski, przecież ostatnie występy ich gwiazdeczek to tragedia pod względem kondycyjnym. Zobaczymy jak spiszę się Bilman u Makowskiego, czy kondycyjne wytrzyma. Janek z całym szacunkiem, ale to już jest koniec poważnej kariery w UFC. Teraz to już tylko ogony zostały i walki o życie jak u Omielańczuka.

  Nie obrażaj Omielańczuka on  2-ktotnie wygrał przez KO …

 63. czekam, aż rozczarowani zmienią nazwę klubu na Ankos Złamasy…

  klub klubem ale zawodnik musi mieć swój rozum szczególnie na tym poziomie.

  tzw. polskie mma pewnie się nawet jakoś rozwija wbrew temu co się tu pisze problem w tym, że gdzie indziej rozwija się 5 razy szybciej więc rezultat jest jasny – tracimy z każdym dniem…

 64. Nie obrażaj Omielańczuka on  2-ktotnie wygrał przez KO …

  Masz racje, to było przegięcie. Nie wiem co mnie podkusiło tak napisać.

 65. @vaicavalo

  Ktoś sprawdzał wysokość nad poziomem morza?

  Janek zawsze miał chujową kondycję i nic się w tej materii nie zmienia. A wręcz przeciwnie. Cóż mam  nadzieję, że UFC da mu jeszcze jedną szansę.

  Otóż to. Wygląda coraz gorzej jeśli chodzi o wytrzymałość. Już w KSW było kiepsko z jego cardio. Tych którzy nie pamiętają zachęcam do obejrzenia 3-rundowych walk Janka z lat 2012-13. Nie wiem dlaczego Janek i jego team nic z tym nie robią. Albo ewentualnie robią zbyt dużo i Błachowicz wychodzi do walk przemęczony. Nie można pod koniec 1 rundy tak wyglądać w półciężkiej. Około 40 kg cięższy Mir lepiej się trzymał kondycyjnie. Osobiście nie wierzę, że Janek jest aż tak słaby jak w ostatnich dwóch walkach. Coś tu qrwa jest nie tak. Potrzeba zmian i to szybko, bo Jasiu nie jest już pierwszej młodości.

  Co do Heldzika to nie denerwujcie mnie z tym Ankosem. Mam nadzieję, że słaba dyspozycja Janka nie jest świadectwem poziomu całego klubu. Marcina czeka najprawdopodobniej 5 ciężkich, bardzo intensywnych rund. Wierzę, że w swojej normalnej dyspozycji ogarnie je kondycyjnie bez problemu. Ankos nie zepsujcie naszego najlepszego zawodnika MMA!!! Do you hear me?!

 66. Obudziłem się akurat na ogłoszenie decyzji. Punktacja mnie rozjebała na łopatki, więc postanowiłem, że nie będę oglądał nawet powtórki, bo szkoda życia. Domyślam się jednak, że była katastrofa i gdyby Jano walczył wczoraj z Rumblem to jeszcze do dzisiaj toczyłby drugą rundę tej walki, tyle że już o życie, w szpitalu jakiegoś Świętego Bonifacego w Vegas…

  Śmieszą mnie trochę te wszystkie posty ekspertów od treningu i przygotowania fizycznego odsądzających od czci i wiary Ankos i Andrzejka. Tak jakby z każdego człowieka na świecie można było zrobić mistrza UFC. Przypominam, że pewien Polak masę czasu spędził w Stanach, na macie z Bąsem i kilkoma innymi kozakami. A gdzie teraz jest? Pewnie dogląda pszczelich pasiek gdzieś na mazurskiej wsi, bo w MMA kompletnie niczego nie pojął.

  Janek już dawno osiągnął swój sufit i od kilku lat nie robi progresu, tak jak od zawsze miał problemy z cardio. Wystarczyło śledzić jego karierę dłużej niż rok żeby to stwierdzić… To szczęśliwe uderzenie na wątrobę Latifiego to pewnie najgorsze co mogło mu się przytrafić w UFC. Być może Jano za bardzo w siebie wtedy uwierzył? Niestety jego miejsce jest między drugim, a trzecim sortem zawodników MMA i nie ma się co obrażać, nie każdy może zostać mistrzem UFC (aczkolwiek i w KSW może nie być łatwo).

 67. Niestety dla Janka, porównując występy jego i Daniela, to Omielańczuk ma argument za pozostaniem w UFC w postaci zdolności nokautowania przeciwników. Skończenia walki przed czasem zawsze są wysoko oceniane, a Daniel siłę w ręce ma. Ciosy Błachowicza są słabe i nie robią wrażenia na nikim. Janek miał mieć przewagę w zapasach i kopnięciach. Pozostają kopnięcia, które bardzo łatwo są przechwytywane, a parter nie jest taki mocny.

  Ciężko też określać Andersona jako przeciętniaka. Jest młodym zawodnikiem i dopiero pokaże na co go stać. Zgadam się, że należy dziękować i podziwiać Janka za rzucenie się na głęboką wodę. Miał odwagę zostawić wszystko i sprawdzić się z najlepszymi. Nie siedzi na tyłku i nie opowiada, że nie uważa, że walczy z zawodnikami drugiej kategorii. On wiedział, że tak jest i chciał się sprawdzić. Przed Jankiem ostatnia szansa. Dostanie słabego zawodnika w prelimsach. Najważniejsze jednak jest to, aby zmienił otoczenie, przestał wierzyć w swoją boskość i wziął się do roboty w jakimś bardzo dobrym gymie. I niech popracuje nad siłą ciosu. Bez tego w LHW nic nie zdziała.

 68. Ja tam bym nie przesadzał z tą słabą kondycją Janka(w poprzednich walkach) .4 ostatnie walki w ksw -4 decyzje.No ,może były problemy w walce z Soko po drugiej rundzie.Dziś kondycyjnie to już jednak kicha.Niestety przestałem wierzyć w Janka.Mało boksuje , w ogóle dlaczego używa tylko lewej ręki?Corey to ncaa ,ale dywizja trzecia.Kurwa ,jak zapowiedzieli walkę z Błachowiczem to pewnie wielu z nas , w tym ja nie wiedziałem kim jest ten Corey.Ciekawe , co ostatecznie myślą Juras i Hardy.

  To czarny dzień dla naszego mma.Ja tam bym ,nie gadał o pompowaniu balonika , bo przecież wielu lepszych zawodników przed dostaniem się do ufc pokonywało absolutnych anonimów na małych galach.Każdy jednak podlegał weryfikacji.

 69. Serce mi w nocy pękło.

  Jedyne, co potrafię zrobić to polecieć innym Jankiem – Tomaszewskim:

  osoby odpowiedzialne za takie przygotowanie kondycyjne i motoryczne Błachowicza nie mogą być zwolnione; trzeba je po prostu wypierdolić dyscyplinarnie.

 70. Mi się nasuwają pytania:

  1. Kto układa taktykę żeby kopać i dawać nogę zapaśnikowi ? Wiem że to broń Janka ale jeśli jest tak spompowany że gość wyłapuje wszystko to narożnik daje rady.

  2. Czy kondycję Janka zjadła adrenalina =brak psychicznego nastawienia. Czy był przetrenowany… ?

 71. No coz ja sie dziwie, ze po walce z Manuwa nadal byl hype na Janka, ale coz Szklanej Szczece "znafcy" mma wmowili uzytkownikom ze walka Janka z Jimmim to tylko wypadek przy pracy.

  Skoro juz w KSW nie mial wydolnosci na 3 rundy to dlaczego w UFC mialoby byc inaczej? Ten element nigdy sie u niego nie zmieni.

 72. Akop Szostak ale Janka 99,9 % forum MMARocks/Cohones KOCHA … Duży % ludzi sam wmówił sobie że Błachowicz będzie walczył o pas  UFC a co najmniej będzie w top5 … Właśnie ci ludzie mają teraz "OSTRY ZAWÓD MIŁOSNY".

  Szczerość a wylewanie fekali na zawodnika to dwie różne sprawy…

  Akop ja np. doceniam Twoją pracę i upór nigdy Cię nie hejtowałem   … ale uważam że obiłby Cię nie jeden Kozak z wiejskiego Disco który nie miał nigdy założonych rękawic …

 73. A pamiętam jak mnie tutaj pociśnięto jak Jan Kardiowicz wygrał z Ilirem "Szklaną Wątrobą" Latifim i stwierdziłem, że to nic nie znaczy i że z kimkolwiek z czołówki nie ma szans 😀 Pudzian wolniej opadał z sił w walce z Timem Sylvią, niż on tutaj ze zwycięzcą reality show 😀

  Mamy w UFC znacznie lepszych Polaków, Janek jest w podobnej lidze co Bandel i Pawlak. Zapraszamy ponownie do KSW, tutaj będziesz mistrzem ;D Chociaż też już niebezpieczni zawodnicy pokroju Narkuna się pojawili 😀

 74. Rano miałem nadzieję, że mi się to przyśniło, ale niestety nie… 🙁 Jestem wielkim fanem Janka i będę mu dalej kibicował choćby nie wiem co, ale pozwolę sobie na kilka moich przemyśleń 😉

  1. Jeśli tak w dwóch ostatnich walkach prezentuje się były mistrz KSW, nasz absolutnie czołowy zawodnik i to taki, który jednak walczył z niezłymi rywalami przed UFC, to inaczej teraz patrzę na tych zawodników z dolnej półki, którzy radzą sobie jak radzą (Daniel już ma lepszy UFC run, a z Pawlakiem Błachowicz może zbić piątkę, bo obaj są równie bezbarwni w klatce)

  2. Nie mogę przestać zadawać sobie pytania Czy Janek nadaje się do UFC? Wiem, że słaba kategoria, kolejna gala w PL itd, ale to najzwyczajniej nie jest wysoki poziom i myślę, że ze względu na 32 lata na karku, to trzeba się pogodzić, że to nie żadne TOP10, a nawet pewnie nie TOP20/

  3. Ile farta Janek miał w walce z Latifim? Po Szwecji myślałem, że będzie rządził w UFC i sporo namiesza, ale wygląda na to, że odskocznią od normy był właśnie Latifi a nie Manuwa.

  4. Jak słaba jest nasza waga półciężka? I tak Janek jest niekwestionowanym liderem i jedynie Narkun zdaje się go gonić. Pamiętamy jak Janek zbił Reljicia, który z Żyrafą walczył na równi. Reszta jest daleko w tyle. Wygląda na to, że to dramatycznie słaba w skali świata/Europy waga, a obraz zakłamywał właśnie Janek.

  5. Co z Jankiem zrobiłby Rumble i… czy nie byłoby to lepsze dla Polaka? Chodzi mi o to, że nawet ciężkie 1st round KO od #1 w dywizji nie obnażyłoby aż tak bardzo słabości Janka jak te 3 rundy z Andersonem.

  6. Ja myślę, że wyleci. UFC ostatnio mocno zwalnia. W sumie to nie wiem czy nie lepiej byłoby mu z powrotem w KSW.

 75. Muszę z ogromną przykrością powiedzieć, że po tej walce nie mam nawet ochoty się zastanawiać co poszło nie tak w oktagonie, czy przygotowaniach (bo widać, że dużo tego), robić wyrzutów, zachęcać Janka do zmiany klubu, pisać, że to nie był jego dzień…. czuje się jakbym stracił wiarę w tego zawodnika i chęć kibicowania mu. Moje ogromne fanowskie nadzieje i emocje poprzedzające kolejne starcie Jana spotkały się z kiepskim przygotowaniem fizycznym, miernym gameplanem i co boli najbardziej – brakiem serca do walki. Życzę Jankowi powrotu na top, ale jego następną walkę oglądam z odtworzenia jeśli się dowiem, że dobra.

  @TYTUS dobrze to ujął, ta walka była dla fana Janka jak OSTRY ZAWÓD MIŁOSNY. Tak ostry, że z miejsca się odkochałem 🙁

 76. Szkoda Janka bo widać wyraźnie , że to wina przygotowań czyli trenera Kościelskiego, kondycja siadła, drewniana praca na nogach, elastyczność zerowa, praca boksersko ograniczała się do jednego uderzenia, czas zmienic sposób przygotowań albo klub, Janek ma argumenty zeby wygrywać i dwie te walki powinien wygrać bo był lepszy w wymianach bokserskich tylko zabrakło wydolności i zapasów defensywnych. Mam nadzieję, że jeszcze się odwróci szczęście, trzeba tylko poprawić kilka elementów takich jak sprawność fizyczna ogólna , żeby nie był taki sztywny i defensywa w zapasach.

 77. Tacy jestescie pewni ze bedzie kolejna walka Janka w UFC? Ja bym tego taki pewny nie był i na miejscy UFC wywaliłbym go bo niestety szkoda kasy. Mir w stanie błogosławionym miał więcej kondycji po 3 rundach niż Janek po pierwszej.

 78. A prawą rękę to mu chyba ucięli .Kiedy on prawej ręki używał?Jest praworęczny i prawobożny i używa tylko lewej ręki i lewej nogi

 79. Ciekaw jestem jak wyglądają sparingi Janka w Ankosie. Bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić klubowe wojny z Maćkowiakiem czy Bedorfem. Jest tam ktoś kto potrafi go pocisnąć? Bo to nie musi być wina Kościelskiego a po prostu paki jaka tam jest.

 80. Po takich walkach mam jeszcze większy szacunek do Tomka Drwala, za to co robił w UFC, a nie zapominajmy, że czasy, w których on walczył, były dużo trudniejsze

 81. Ja nie wiem czego ludzie się spodziewali. On stanął w miejscu po przegranej przez TKO  z tym ogórem na KSW od low kicków. Od tamtego czasu nie poczynił ŻADNEGO progresu. Niech przeprosi się z włodarzami KSW i wraca. Plus oczywiście żadnej walki o pas z miejsca, na walkę o pas to trzeba zasłużyć. Żałuję tylko jednego, że gdy Błachowicz podpisał kontrakt z UFC, to go tutaj wypromowali na jakieś Boga Polskiego MMA i z taką łatką szedł do UFC…no i teraz ludzie za oceanem myślą, że tak wygląda nasze najlepsze MMA.

  Dobrze że mamy tam JJ i paru zawodników, którzy mogą to naprawić. No i niebawem chyba przyjdzie pora zakontraktować Helda. Walka z Brooksem pokaże czy do tego dorósł.

 82. Przechodząc do UFC Janek zaryzykował wiele: bezpieczeństwo finansowe, rozpoznawalność wśród Januszy, wsparcie sponsorów itd., zyskał szacunek hardcorowych fanów. Z tego co tu czytam wynika, że od dzisiejszego poranka został z niczym. Wypada tylko przeprosić się z Mamedem bo facet nie oglądał się na nasze zachcianki i lepiej zaplanował swoją przyszłość.

  szacunek hardcorowych fanów w Polsce nie znaczy nic. Mamed o tym wie, Materla również. Janek sie łudził i sie przejechał jak  zabłocki na mydle. Może teraz Ci wszyscy hardcorowi fani którzy wystosowali roszczeniowość w kierunku Mameda, żeby szedł do UFC, zrobią teraz zrzutke dla Janka za to że spełnił ich zachcianki stawiając na szali swoją kariere, zamiast krytykować go w tym momencie?

 83. szacunek hardcorowych fanów w Polsce nie znaczy nic. Mamed o tym wie, Materla również. Janek sie łudził i sie przejechał jak  zabłocki na mydle. Może teraz Ci wszyscy hardcorowi fani którzy wystosowali roszczeniowość w kierunku Mameda, żeby szedł do UFC, zrobią teraz zrzutke dla Janka za to że spełnił ich zachcianki stawiając na szali swoją kariere, zamiast krytykować go w tym momencie?

  O czym Ty pitolisz? Wg Ciebie Błachowicz zrobił to dla cohones, a nie dla siebie?

 84. @midern

  Przeciez nikt tu Janka nie hejtuje, tylko wyraza swoje zdanie. Naprawde dla ELiTY polskiego MMA kazde inne zdanie to hejt, nie nie i jeszcze raz nie.

  Okazuje się, ze nad wyrazaniem własnego zdania, próbuje się zrzucić całą nieudolność o wszystko w MMA na komentujących. Oni (my) są wszystkiemu winni, taki ma być przekaz tej "treści"

  Ja nie śledze i nie komentuje poczynań pana Akopa, bo mnie to zwyczajnie nie intersuje. I prosiłbym go skoro takie "mądre" treści śle, by zrobił to samo, nie czytał komentarzy i art. które są w jego ocenie są zbyteczne, a będzie zdrowszy

  A tak widze, tylko z tego pana strony, chęć dowalenia komentującym "bo jest ku temu okazja" wszystkie niepowodzenia to wina "hejterów"

 85. @midern

  Przeciez nikt tu Janka nie hejtuje, tylko wyraza swoje zdanie. Naprawde dla ELiTY polskiego MMA kazde inne zdanie to hejt, nie nie i jeszcze raz nie.

  Okazuje się, ze nad wyrazaniem własnego zdania, próbuje się zrzucić całą nieudolność o wszystko w MMA na komentujących. Oni (my) są wszystkiemu winni, taki ma być przekaz tej "treści"

  Ja nie śledze i nie komentuje poczynań pana Akopa, bo mnie to zwyczajnie nie intersuje. I prosiłbym go skoro takie "mądre" treści śle, by zrobił to samo, nie czytał komentarzy i art. które są w jego ocenie są zbyteczne, a będzie zdrowszy

  A tak widze, tylko z tego pana strony, chęć dowalenia komentującym "bo jest ku temu okazja" wszystkie niepowodzenia to wina "hejterów"

  Wpis pana Akopa jest mega 🙂

  "Jaka reakcja Polaków na swojego zawodnika który moge śmiało powiedzieć ze walczy w pewnym sensie za kraj?"  – Ja myślałem, że oni walczą za hajs 🙁

 86. Wpis pana Akopa jest mega 🙂

  "Jaka reakcja Polaków na swojego zawodnika który moge śmiało powiedzieć ze walczy w pewnym sensie za kraj?"  – Ja myślałem, że oni walczą za hajs 🙁

  Dokładnie … Jan zwiedził troszkę Świat przytulił kasę na nowego (nie rózowego) Qashqaia … i musi zwolnic miejsce Damianowi Grabowskiemu na 2 , 3 może 4 walki …

 87. Szkoda tej walki, pierwsza runda była bardzo dobra. Agresja, moc i szybkość. Coś nie zagrało jednak bo pod koniec koniec 1r było widać brak paliwa. Niestety kolejne rundy bez prądu. Kopnięcia niby ładnie wchodziły ale to po nich poszł to obalenie w 2 i 3  chyba? Nie martw się Jano, prawdziwi fani zostaną z tobą. Czekam na kolejną walkę

 88. O czym Ty pitolisz? Wg Ciebie Błachowicz zrobił to dla cohones, a nie dla siebie?

  A Mamed zostając w KSW zrobił to dla siebie czy dla cohones? Jesli dla siebie to jakim prawem wylewacie na jego pomyje i wielce sie oburzacie kiedy pokaże wam zasłużonego fucka?

 89. Akopa poniosło i to mocno, ale jak twierdzi, że Janek walczył za kraj to spoko…

  Przypomnijcie sobie jakie były komentarze po wrzuceniu zdjęcia na przypince z trenerem, że Janek w formie a Andrzej sam mógłby wejść do klatki i niejednego rozwalić.  Niestety widać,  że Ankos  jest wystarczający na nasze podwórko i miejmy nadzieję,  że held potraktował przejście tam jako większe zaplecze sparingpartnerów a większość czasu i tak będzie spędzał zagranicą.

 90. szacunek hardcorowych fanów w Polsce nie znaczy nic. Mamed o tym wie, Materla również. Janek sie łudził i sie przejechał jak  zabłocki na mydle. Może teraz Ci wszyscy hardcorowi fani którzy wystosowali roszczeniowość w kierunku Mameda, żeby szedł do UFC, zrobią teraz zrzutke dla Janka za to że spełnił ich zachcianki stawiając na szali swoją kariere, zamiast krytykować go w tym momencie?

  To on tam nie chciał iść?W ogóle przegrał z człowiekiem , w którego żyłach płynie krew tych samych ludzi ,którzy zostali złapani w siatkę na własnym podwórku

 91. Fatalna walka w wykonaniu Polaka. Po porażce z Manuwą serio myślałem, że to był wypadek przy pracy, ale dzisiejszy występ uświadomił mnie, że jednak ta "Legendarna Polska Siła" może szybko trafić do odstrzału i zgarnąć mistrzostwo, ale najlepszej organizacji we wszechświecie.

 92. Wpis pana Akopa jest mega 🙂

  "Jaka reakcja Polaków na swojego zawodnika który moge śmiało powiedzieć ze walczy w pewnym sensie za kraj?"  – Ja myślałem, że oni walczą za hajs 🙁

  Żenujące, próbuje dorabiać jakieś ideologie o patriotyzmie, CELOWO – moim zdaniem, tych "hejtujących" chce przedstawić w świetle antypolskim.

  Czytam to forum pół dnia dziś i nie widze zółci wylewanej na Jana, widze zasmucenie, rozczarowanie i obiektywne opinie.

  Pan Szostak, albo celowo wprowadza w błąd gimbaze, albo naprawde nie rozumie znaczenia słowa HEJT.

  Nie ma tego co dłuzej komentować, ktoś szuka zainteresowania, kontrowersja zawsze się sprzeda, lepiej powrócić do tematu co dalej z Janem…

 93. A Mamed zostając w KSW zrobił to dla siebie czy dla cohones? Jesli dla siebie to jakim prawem wylewacie na jego pomyje i wielce sie oburzacie kiedy pokaże wam zasłużonego fucka?

  Jeden i drugi odpowiada za swoje życie i decyzję. Janek, tu brawa za odwagę, wolał mierzyć się z najlepszymi. Mamed, wolał ciepłą posadkę. Trudno kogokolwiek za to krytykować. Co innego zachowanie Mameda i pitoleniem o walce z najlepszymi w KSW. Poziom MMA w KSW widać właśnie w zestawieniu z czołówką światową.

 94. Jeden i drugi odpowiada za swoje życie i decyzję. Janek, tu brawa za odwagę, wolał mierzyć się z najlepszymi. Mamed, wolał ciepłą posadkę. Trudno kogokolwiek za to krytykować. Co innego zachowanie Mameda i pitoleniem o walce z najlepszymi w KSW. Poziom MMA w KSW widać właśnie w zestawieniu z czołówką światową.

  tak apropo to jest poziom Polskiego MMA a nie KSW.

 95. Bo tylko gimbaza i wszelkiej maści Januszki szukają sobie "Małysza MMA" … Tak jak napisałem wiele miesięcy temu z obecnego Polskiego naboru do UFC zostanie tylko Asia … i to jeszcze nie powiedziane że na 100% z pasem (Gadelha) …. na horyzoncie nie widzę nikogo kto zatapi Małysza …

 96. Poziom MMA w KSW widać właśnie w zestawieniu z czołówką światową.

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nasze chłopaki nie walczą z czołówką tylko z solidnymi średniakami a i tak jest jak jest. Kawulski kiedyś mówił o Janku, że w KSW jest zawodnik, który może pokonać Jonsa… 😎

 97. Wszystkich zawiedzionych rozżalonych Polakami w UFC … pocieszę  że jest mistrz z pasmem zwycięstw który zaspokoi Wasze ambicje bo małymi kroczkami idzie po pas UF… przepraszam … po Mistrzostwo Swiata ..

  .

 98. @DaimonFrey  Tak Owszem, ale moje oczy odbierają temat w inny sposób, w trakcie przygotowań Janek dobra kondycja, świetna dyspozycja na sparingach, dobrą formę miał, nie wiem co było w ostatnich 3 tygodniach przed walką, dla mnie to szok widząc jaki Janek jest na treingach, a co się dzieje w walce.

  Myślę, że to jakiś problem mentalny, zbyt duża presja ? forma lęku, myślę, że problemu nie można szukać w przygotowaniu fizycznym zawodnika Ankosu.


  Janek jeszcze szansę dostanie, czasem, życie sprawdza kogoś gotowość i determinacje w dążeniu do marzeń, tyle.

 99. Po obejrzeniu walki czuje mega żenade, i wcale nie z powodu Janka a z powodu Kościelskiego… Kurwa, zero rad, nie wiem czy po walce nie wpuszczają trenera do klatki ale słabo to wyglądało jak wycieńczony Janek leżał pod siatką i dwóch typów z UFC go okładało lodem a Kościelskiego tam nie było.

  I że niby Ankos jest teraz najmocniejszym klubem w PL, a nawet w europie? Uśmiałem się do rozpuku, teraz jeszcze brakuje żeby Taylor zdominował Mankowskiego(w co mocno wierzę po tym co pokazał z tym ciapakiem).

 100. hmm już chyba nigdy nie zaryzykuje i nie postawie kasy na Janka 🙁

  Mam nadzieję, że dostanie jeszcze jedną szansę od UFC, niech kurwa pokaże na co go stać i nawet nie chce teraz slyszec o jakiś bzdurnych tłumaczeniach….2 walka z Ankosem i druga tragiczna ! @Fresh idealnie przypomniał sprawe jak to z Ankosiakami wygląda jeśli chodzi o kondycję…nie ma jej, to są kurwa fakty.

  WAR JANO ! do końca z Tobą.

 101. Akop pierdoli.. Reprezentowanie kraju, a walka za kraj to różnica koleś dostaje hajsy za walkę. Najlepiej każdego nazwać hejterem i uważać się za nie wiadomo kogo.

 102. Brawo cohones, nie zawiodlem się :applause: Janek jest hujowy, niech wraca do cyrku obijać jakiś miszczów Brutali i innych weteranów. Był słabszy? Był. Przegrał? Przegrał. Słabo się pokazał? Tak. Ale znowu wiadro pomyj, to jest poezja. Po prostu nasze mma nie jest na takim poziomie jak sobie wszyscy wmawiamy. A to, że nie trzeba jeździć nigdzie bo tutaj w Polsce da się spokojnie przygotować, to jest w ogóle kosmos i zwykłe pierdolenie.

 103. W Ankosie zrobiło się kółko wzajemnej adoracji. Za dużo filmików i gwiazdorzenia a za mało pracy na treningach. Zresztą nawet na tych zajawkach widać że wszyscy w wyśmienitych nastrojach, ploteczki podczas rozgrzewki itp. A Kościelski trenerem jest żadnym. Zawsze dostaje już gotowy produkt, zawodnika z osiągnięciami i potem zbira laury. Kogo niby stworzył od podstaw ? Wszyscy topowi zawodnicy Ankosu przeszli z innych klubów już z dobrymi wynikami w mma lub innych dyscyplinach jak zapasy, których wcale nie uczyli się od Andrzeja.

 104. Kurwa ,nie pierdolcie o pompowaniu rekordu na ksw .Przecież wielu zawodników z czołówki nabijało rekordy na ludziach absolutnie anonimowych na KAŻDYM rynku ,na małych galach co się do plmma nie umywają.Każdy jednak podlega weryfikacji

 105. Janeczku – za coś takiego pokutna pielgrzymka z Poznania do Częstochowy!

  I to na kolanach.

  Szkoda Janka, ale nie zamierzam mu słodzić, w 1 rundzie dawał radę, później już brakło tlenu, co odbiło się na dynamice i całym stylu.

  Ogólnie gala mnie zawiodła, Janek zawiódł, miało być KO, albo decyzja z taką dominacją, ale w drugą stronę.

  Mir z Arlovskim zawiedli, Andrzej miał wykrać przez KO, ale dostał wygraną walkę, chociaż, ja punktowałem na Mira.

  Antek Johnson zrobił swoje, pokazał zapasy, stójkę, ogólnie widać było różnię poziomów, Antek nie do przejścia, czołówka Lightheavyweight.

  Paige pokazała więcej niż się spodziewałem, szkoda Chambers(fajna i to 36 latka), chociaż jak narazie nie widzę PVZ z Joanną, stylistycznie pasowała by Joasi i to byłby istny gwałt, na w ameryce jeszcze nie pełnoletniej bo PVZ na 20lat.

  Walki wieczoru nie oglądałem, bo o 8 musiałem wstać, a niecałe 4 godziny to za mało snu dla mnie 🙁

 106. szkoda tej przegranej ale Janek wróci…

  …do Polski klepać się z łysymi amatorami z podwórka po wiejskich galach.

  W sumie to dobrze, że Błachowicz dostał solidny łomot. Przynajmniej nie będzie już pieprzenia o „sile polskiego mma” – nie ma czegoś takiego i nigdy nie było. Nawet najgorsi mitomani nie mają już argumentów, by twierdzić inaczej.

  Teraz proponuję wrócić na ziemię i rozpocząć dyskusję o tym, co zrobić, by to polskie mma kiedyś faktycznie było silne. Ludzie z UFC dali naszym zawodnikom olbrzymią szansę, a Ci, jak jeden mąż, tę szansę zmarnowali. Jedna Aśka wiosny nie czyni, szczególnie, że ta akurat jaskółka nie jest za bardzo zainteresowana promowaniem sportu w Polsce i Europie. Woli jeździć do „Ameryki, bo Ameryka jest inna i tam się jej podoba”.

  Czas się zastanowić, czy aby na pewno przyczyną kiepskiej kondycji polskiego mma jest brak talentu wśród zawodników. Może to trenerom tego talentu brakuje, może jednym i drugim brakuje pokory, a może przyczyna leży jeszcze gdzieś indziej. O tym, moim zdaniem warto dyskutować, a nie o „legendarnej polskiej sile” – nie jesteśmy z Fundacji Nautilus.

 107. W Ankosie zrobiło się kółko wzajemnej adoracji. Za dużo filmików i gwiazdorzenia a za mało pracy na treningach. Zresztą nawet na tych zajawkach widać że wszyscy w wyśmienitych nastrojach, ploteczki podczas rozgrzewki itp.

  Brawo, odnalazłeś przyczynę przegranych Janka.

  :applause:

 108. Jankowi szczerze dziękuję za walkę bo dał z siebie wszystko i mimo totalnego wyczerpania przeżył 3 rundy. Wyszedł agresywnie, widać że naprawdę chciał dać dobrą walkę i o kalkulacjach jak w Krakowie nie było mowy. Na początku ładnie kopał i nawet udało mu się obalić. Chwile potem już szeroko otwarte usta i walka o życie.

  Poza fatalnym przygotowaniem kondycyjnym, nie uważam żeby Janek odstawał znacząco umiejętnościami od drugiej dziesiątki rankingu i na pewno w ufc jest dla niego miejsce. Dzisiaj przegrał i zamyka mu to drogę na jakiś czas do walk z czołówką, ale nie ma co histeryzować i wyganiać z ufc czy odsyłać na emeryturę.

 109. Zna ktoś wgl szerzej kadrę trenerską Ankosu Poznań? Bo ja znam tylko Andrzeja Kościelskiego i Raja. Może nie mam racji do końca, ale uważam że np. Ankos Warszawa ma lepszą kadrę trenerską, bo mają PJ jako headcoach'a, Panów Złotkowskiego i Gutowskiego od stójki, Kamila Umińskiego od BJJ, Tomka Janiszewskiego od zapasów i Tomka Lipińskiego od siły. A w Poznaniu mam wrażenie, że jeden trener ciągnie wszystko. Przykro mi to mówić, ale niedługo Błachowicz zawalczy w KSW ponownie.

 110. Wracając do wali ale Janek miał " fioletowego Melona" na czole .. co dziwne przy tylu łokciach które weszły na twarz nie było krwi … normalnie to do zszywania byłby potrzebny Szewczyk Dratewka albo dobra krawcowa na 24 godzinnym etacie …

 111. …do Polski klepać się z łysymi amatorami z podwórka po wiejskich galach.

  I to właśnie jest czystej wody hejt.

  Trzeba mieć dużo niechęci do Janka by nie dostrzegać w nim potencjału na światowy TOP10 tej dywizji.

  Myślę, że nie jest to powodowane problemem z samą osobą Błachowicza. Wielu przeszkadza fakt, gdy ktoś jest wychwalany – często przesadnie (patrz deprecjonowanie Manuwy przed walką z Polakiem choćby przez redakcję tego portalu). Takie sprzężenie zwrotne.

  Dotyczy to też wielu innych zawodników, jak i całych klubów (teraz Ankosu) stąd powracające zarzuty (bądźmy szczerzy: przeważnie głupie) o pompowaniu baloników.

  Nie widzę problemu w klasie sportowej Janka, czy też w jego umiejętnościach. W tej walce ewidentnie zabrakło zdrowia, w poprzedniej głowy. Nie chcę forować stanowczych wyroków, ani też nie mam podstaw (ani wiedzy merytorycznej, ani wglądu w przygotowania) do doradzania zawodnikom. J.B. już tak długo jest w Poznaniu, iż sam może zweryfikować, czy służy mu ta współpraca.

 112. Odnosze wrazenie, ze wiekszosc z Was czerpie przyjemnosc i satysfakcje z tego ze Nasi przegrywają w ufc.

  To takie zajebiste osrac wszystko od góry do dołu, od samego zawodnika po trenerów, konferansjerów i ludzi którzy

  chcieli wierzyć w jego zwyciestwo. Janek przegrał w słabym stylu to fakt, ale te komentarze są pisane w taki sposób

  jakby chciano odebrać godność człowiekowi. Zanim jakis przegryw zacznie mi tutaj pisać coś o "konstruktywnej krytyce" badz

  o "prawie fana do komentowania" to na prędce odpowiadam -tak masz prawo zachowywać się BUC. Surowe Jury Cohones to taki

  typ ludzi, co zwróci uwage matce, że za dużo daje na tace w kościele, w dodatku wydaje im się, że tyłka myć nie trzeba

  bo papier załatwi całą sprawe. Teraz myślisz sobie "to nie ja" Tak, to Ty niestety, zamknij swój tasiemcowaty ryj i umyj dupe.

 113. Takie nasuwa mi się pytanie. Czy Janek odpowie sobie na zajebiście ważne pytanie. Warto jeszcze siedzieć w tym Ankosie, czy może znowu zaryzykować jak z przyjściem do UFC i zaaklimatyzować się w jakimś klubie z USA. Fajnie by było go zobaczyć w takim BlackZilians itp.

 114. Takie nasuwa mi się pytanie. Czy Janek odpowie sobie na zajebiście ważne pytanie. Warto jeszcze siedzieć w tym Ankosie, czy może znowu zaryzykować jak z przyjściem do UFC i zaaklimatyzować się w jakimś klubie z USA. Fajnie by było go zobaczyć w takim BlackZilians itp.

  Już za późno, powinien być o tym pomyśleć najpóźniej po tej wojnie XD z Manuwa. Kolejnej szansy nie dostanie, a kontrakt miał pewnie jak każdy na początku, 3 walki – sprawdzisz się – przedłużamy, jesteś chujowy – wylatujesz, chciałbym oglądać Polaków w UFC, bardzo, ale dla dobra samej legendarnej polskiej siły lepiej, żeby już jej tam nie było.

 115. szacunek hardcorowych fanów w Polsce nie znaczy nic. Mamed o tym wie, Materla również. Janek sie łudził i sie przejechał jak  zabłocki na mydle. Może teraz Ci wszyscy hardcorowi fani którzy wystosowali roszczeniowość w kierunku Mameda, żeby szedł do UFC, zrobią teraz zrzutke dla Janka za to że spełnił ich zachcianki stawiając na szali swoją kariere, zamiast krytykować go w tym momencie?

  Janek spelnial zachcianki fanów czy spelnial swoje marzenia o walce w UFC, o byciu w najlepszej organizacji na swiecie ?  dostal szansekontraktu, skorzystal, nie wyszlo – trudno zyje sie dalej, nawet jak mgo zwolnia z UFC to przeciez zycie, kariera zawodnika sie jeszcze nie koncza.

 116. I to właśnie jest czystej wody hejt.

  Trzeba mieć dużo niechęci do Janka by nie dostrzegać w nim potencjału na światowy TOP10 tej dywizji.

  Myślę, że nie jest to powodowane problemem z samą osobą Błachowicza. Wielu przeszkadza fakt, gdy ktoś jest wychwalany – często przesadnie (patrz deprecjonowanie Manuwy przed walką z Polakiem choćby przez redakcję tego portalu). Takie sprzężenie zwrotne.

  Dotyczy to też wielu innych zawodników, jak i całych klubów (teraz Ankosu) stąd powracające zarzuty (bądźmy szczerzy: przeważnie głupie) o pompowaniu baloników.

  Nie widzę problemu w klasie sportowej Janka, czy też w jego umiejętnościach. W tej walce ewidentnie zabrakło zdrowia, w poprzedniej głowy. Nie chcę forować stanowczych wyroków, ani też nie mam podstaw (ani wiedzy merytorycznej, ani wglądu w przygotowania) do doradzania zawodnikom. J.B. już tak długo jest w Poznaniu, iż sam może zweryfikować, czy służy mu ta współpraca.

  TOP10, poważnie? Ale czym? Dla mnie Janek nie ma przewagi w żadnej płaszczyźnie na TOP10. Fakt, może zawalczyć o utrzymanie i bić się z dolną partią TOP20.

 117. W Ankosie jest coraz gorzej z kondycją. Parteru Janek uczy się od najlepszych w kraju, a w tej walce parterowo nie miał nic do powiedzenia. Szkoda bo liczyłem że Janek jednak będzie w tej najlepszej 10tce, a tu mamy następną walkę w UFC o być albo nie być. Niech Janek zmieni otoczenie, nich pojeździ po stanach, bo szkoda by taki zawodnik wyleciał z UFC.

 118. Corey Anderson przegrał w nieciekawym stylu z obśmianym przez cz. redakcji G.Villante a tutaj wygladał jak złoto…

  Krylov vs Blahowicz na kogo stawiacie?

 119. Corey Anderson przegrał w nieciekawym stylu z obśmianym przez cz. redakcji G.Villante a tutaj wygladał jak złoto…

  Krylov vs Blahowicz na kogo stawiacie?

  Dis łil newer hapen

 120. Czy Janek odpowie sobie na zajebiście ważne pytanie. Warto jeszcze siedzieć w tym Ankosie, czy może znowu zaryzykować jak z przyjściem do UFC i zaaklimatyzować się w jakimś klubie z USA.

  Może Ty sobie najpierw zadaj kilka zajebiście ważnych pytań.

  Czy wiesz jak wyglądają treningi w USA?

  Czy wiesz ile kosztują treningi w USA?

  Czy Janek jest w stanie zostawić wszystko i wyjechać tam na stale?

  Jak i czy w ogóle wpłynęłoby to na poziom jego umiejętności?

  W jakim amerykańskim klubie miałby trenować?

  Czy w ogóle ktoś by go tam przyjął i się nim przejmował?

  Czy oglądałeś ostatni wywiad Helda, w którym mówił o tym jak wyglądają treningi w USA i podejście do "turystów" tudzież do zawodników spoza TOPu?

  Naprawdę, weźcie sobie wyobraźcie sobie, że to może być apogeum Janka i nawet sparingi z syberyjskimi niedźwiedziami mu nie pomogą…

  zaczynam sie martwic o helda.

  Bo?

 121. A Mamed zostając w KSW zrobił to dla siebie czy dla cohones? Jesli dla siebie to jakim prawem wylewacie na jego pomyje i wielce sie oburzacie kiedy pokaże wam zasłużonego fucka?

  Kurwa i ty mówisz o wylewaniu pomyj na zawodnika, ty który w co drugim poście obraza co drugiego zawodnika. No kurwa trzymajcie mnie, szczyt hipokryzji właśnie został pobity na dluuuuuuugie lata. Lol

 122. Corey Anderson przegrał w nieciekawym stylu z obśmianym przez cz. redakcji G.Villante a tutaj wygladał jak złoto…

  Krylov vs Blahowicz na kogo stawiacie?

  Po ostatnim zwycięstwie Krylova były na forum dalej z niego podśmiehujki …. Ja wtedy to napisałem że Krylow byłby dużym faworytem bukmacherów gdyby doszło do walki z Błachowiczem. Na dzień dzisiejszy Janek nie ma szans na walkę z Krylowem bo analizując ich ostatnie walki Janek jest 10 pozimów pod Nikitą

 123. Zerowa kondycja to jedno. Ale Team Andersona jak i sam Anderson rozpracowali Janka idealnie. Smutek w chuj

 124. Czy oglądałeś ostatni wywiad Helda, w którym mówił o tym jak wyglądają treningi w USA i podejście do "turystów" tudzież do zawodników spoza TOPu?

  gdzie ten wywiad ? z checia poslucham

  pamietam jak byly czasy ze janek., materla regularnie wylatywali do USA na obozy przed walkami i sobie chwalili, Grabowski byl niezadowlolny natomiast

 125. Janka można już pochować… chcesz być mistrzem musisz iść do przodu a nie się uwsteczniać. Mam wrażenie że dla naszych zawodników samo dostanie się do UFC robi z nich takich celebrytów że już im to w zupełności wystarcza  i zapominają na czym ten sport tak naprawdę polega.

 126. gdzie ten wywiad ? z checia poslucham

  pamietam jak byly czasy ze janek., materla regularnie wylatywali do USA na obozy przed walkami i sobie chwalili, Grabowski byl niezadowlolny natomiast

  Grabowski by niezadowolony bo AKA dawała za mocno w pi&d@ i nie toleruje przytulanek przez większość rundy

 127. Moim zdaniem zawiniła głowa , głowa i jeszcze raz głowa , wyszedł usztywniony jak cholera , a walka na spięciu zabiera prąd , pare wizyt u psychologa sportowego i mozna zaczynac odbudowe w ufc

 128. Może Ty sobie najpierw zadaj kilka zajebiście ważnych pytań.

  Czy wiesz jak wyglądają treningi w USA?

  Czy wiesz ile kosztują treningi w USA?

  Czy Janek jest w stanie zostawić wszystko i wyjechać tam na stale?

  Jak i czy w ogóle wpłynęłoby to na poziom jego umiejętności?

  W jakim amerykańskim klubie miałby trenować?

  Czy w ogóle ktoś by go tam przyjął i się nim przejmował?

  Czy oglądałeś ostatni wywiad Helda, w którym mówił o tym jak wyglądają treningi w USA i podejście do "turystów" tudzież do zawodników spoza TOPu?

  Naprawdę, weźcie sobie wyobraźcie sobie, że to może być apogeum Janka i nawet sparingi z syberyjskimi niedźwiedziami mu nie pomogą…

  Bo?

  Może masz rację. Może więcej nie da się już wycisną, ale jeszcze jedną szansę bym mu dał. Chociażby z powodu, że był mistrzem jednej z największych organizacji w Europie.  Rozpoczęcie gali od walki Janka w Polsce w 2016?? Ostatnia szansa. Wóz albo przewóz.

 129. Mam nadzieje ze skoro Daniela po chyba jeszcze bardziej fatalnych wystepach nie wywalili to Janka tez nie zwolnia.

  Ale na ten moment walka z ogonem dywizji, na mysl przychodzi ktos typu Matt van Buren albo Daniel Jolly, sorry.

 130. Kurde, no szkoda tego Janeczka… Wiem, że to gówniane gdybanie, ale gdyby było kardio na 3 rundy… naprawdę jeśli chodzi o skill to Jan dobrze wyglądał. Nawet totalnie wypompowany był w stanie szukać poddań, trafiał pojedynczymi ciosami, ale bez siły

  @DamiannN  – obejrzyj, też się bałem po opisach i punktacji, ale da się zobaczyć

 131. Co do Akopa jeszcze i jego postu – napisałem tam trochę od siebie, chwilę później dostałem odpowiedź, że "go nie rozumiem (postu czy Akopa w sensie), że mu chodziło o kulturę itd." odpowiedziałem, i znowu, odpowiedź, ze "Nie jesteś pępkiem świata, nie pisałem tego tekstu dla Ciebie (??) i, że znowu nie rozumiem". Zostawiłem temat, poszedłem do kościoła i widzę, ze ostał tylko mój jeden komentarz – pierwszy, bez jakiejkolwiek odpowiedzi…

 132. I to właśnie jest czystej wody hejt.

  Czystej wody drwina.

  Trzeba mieć dużo niechęci do Janka by nie dostrzegać w nim potencjału na światowy TOP10 tej dywizji.

  Jednak nie doceniłem najgorszych mitomanów. Nawet w obliczu żelaznych dowodów będą niezachwianie wierzyć w swoje mity i zbywać wszystkie argumenty oskarżeniami o hejt (hejter, rzeczownik, rodzaj nijaki, określenie bezmyślnie zapożyczone z języka angielskiego, stosowane przez mitomanów w odniesieniu do wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają i nie podzielają ich wiary w mity).

  Powiedz mi, co w ciągu ostatnich 5 lat kariery Błachowicza pozwala Ci wierzyć w ten potencjał na pierwszą dziesiątkę? Tylko postaraj się oprzeć swoją odpowiedź na faktach, a nie mitach.

  Bo ja oglądałem prawie wszystkie jego walki od początku kariery i od dawna już tego potencjału nie dostrzegam. Początki miał obiecujące, ale mniej więcej w 2010 r. osiągnął poziom, na którym pozostał do dziś. Jest to poziom światowego średniaka. Zawodnik pretendujący do miejsca w pierwszej dziesiątce na  świecie powinien zmiatać przeciwników w swojej wadze na poziomie KSW. Tak jak to robił Chalidow. Ile takich miażdżących zwycięstw odniósł Błachowicz od pamiętnej porażki z Sokoudjou w 2011 roku?

 133. Kurde dobrze zaczął, była agresja, ładny prawy, obalenie, kop na wątrobę, a potem taka kiszka… Strasznie to kondycyjnie wyglądało… ciekawe z czego to wynikało.

 134. Mam nadzieje ze skoro Daniela po chyba jeszcze bardziej fatalnych wystepach nie wywalili to Janka tez nie zwolnia.

  Ale na ten moment walka z ogonem dywizji, na mysl przychodzi ktos typu Matt van Buren albo Daniel Jolly, sorry.

  Walki Daniela przynajmniej przynoszą sporo emocji, i można to oglądać z zainteresowanie. A Janek? Kraków – dno, syf, kiła i mogiła, a dzisiaj – to już przeszło ludzkie pojęcie. Wstydzić się tylko można za takiego zawodnika. Nie wiem czy mam ochotę kolejny raz oglądać jego walkę w UFC jeśli ma to znowu tak wyglądać. Nie tylko porażka się liczy, ale styl. Można przegrać, choćby tak jak zrobił to dziś Rivera – pokazać pazur i chęć do walki. Ale nie, lepiej wziąć wypłatę i się tylko ośmieszyć.

 135. Co do Akopa jeszcze i jego postu – napisałem tam trochę od siebie, chwilę później dostałem odpowiedź, że "go nie rozumiem (postu czy Akopa w sensie), że mu chodziło o kulturę itd." odpowiedziałem, i znowu, odpowiedź, ze "Nie jesteś pępkiem świata, nie pisałem tego tekstu dla Ciebie (??) i, że znowu nie rozumiem". Zostawiłem temat, poszedłem do kościoła i widzę, ze ostał tylko mój jeden komentarz – pierwszy, bez jakiejkolwiek odpowiedzi…

  Celebryci z FB tak działaja …

 136. Mam nadzieje ze skoro Daniela po chyba jeszcze bardziej fatalnych wystepach nie wywalili to Janka tez nie zwolnia.

  No ja tam sobie nie przypominam żeby Omielańczuk w którejkolwiek przegranej walce miał tak żałosną punktację na kartach sędziowskich.

 137. Jak przypomnę sobie Drwala walczącego w UFC, to non stop siedział w Stanach u Listera i przygotowywał się tam do walk.

  No i trzeba sobie uzmysłowić, że poziom tamtego UFC był dużo wyższy, bo teraz rozmienili się na drobne.

 138. A pisałem Jankowi na tt, że zdjęcia filmy itd. zrobione w salonie fryzjerskim to nie najlepszy pomysł :/ No i masz!! 🙁

 139. Po prostu nasze mma nie jest na takim poziomie jak sobie wszyscy wmawiamy

  Na takim poziomie jak "nasza" ortografia – chujowy przwz "ch" się pisze:)

 140. Podzielam obawy o Helda w związku z Ankosem. Dla mnie osobiście byłaby to największa strata, gdyby tam Jego progres się zatrzymał, bo właśnie On moim zdaniem jest aktualnie najlepszym i najbardziej perspektywicznym polskim zawodnikiem mma. Przynajmniej w męskiej dywizji.

 141.  Juras tylko troche obiektywizmu prosimy ,zeby nie bylo znowu wymowek typu aklimatyzacja choroba ,czas sie przyznac ze Janek byl slabszy  i tyle  ,duzo treningu cos pozmieniac ,moze jeszce jakas fajna walke da

 142. Może Ty sobie najpierw zadaj kilka zajebiście ważnych pytań.

  Czy wiesz jak wyglądają treningi w USA?

  Czy wiesz ile kosztują treningi w USA?

  Czy Janek jest w stanie zostawić wszystko i wyjechać tam na stale?

  Jak i czy w ogóle wpłynęłoby to na poziom jego umiejętności?

  W jakim amerykańskim klubie miałby trenować?

  Czy w ogóle ktoś by go tam przyjął i się nim przejmował?

  Czy oglądałeś ostatni wywiad Helda, w którym mówił o tym jak wyglądają treningi w USA i podejście do "turystów" tudzież do zawodników spoza TOPu?

  Naprawdę, weźcie sobie wyobraźcie sobie, że to może być apogeum Janka i nawet sparingi z syberyjskimi niedźwiedziami mu nie pomogą…

  Bo?

  Gdzie trenuje Khabib, albo chociażby Tom Duquesnoy? top europejczyków trenuje w stanach i dlatego są mega kozakami 🙂

  A co Ty myślisz, że jak do Ankosu przybędzie jakiś zawodnik z rekordem powiedzmy 2-0, to Rajewski i Andrzej Kościelski poświęcają mu swój czas od razu i robią wszystko pod niego? w  klubach jest jak w życiu, musisz się z nimi zżyć i musisz być tam przez długi okres czasu, aby być traktowany jako pełnowartościowy członek 🙂

  Piotrek wyjechał jakoś do Bensona i od razu wygrał walkę i walczył jak równy z równym z mocnymi przeciwnikami 🙂 Jeżeli Janek nie chce się poświęcić i wyjechać to niech nie pierdoli kocopołów, że w Ankosie jak tak samo jak w AKA bo pęknę.

  "Czy oglądałeś ostatni wywiad Helda, w którym mówił o tym jak wyglądają treningi w USA i podejście do "turystów" tudzież do zawodników spoza TOPu"

  Ty jesteś upośledzony jakiś, co przyjechał jakiś Hled (którego tam nikt nie zna) i nagle główny trener Pettisa ma skakać wokół Marcina i mu tarcze robić kiedy on ma na to ochotę?

  Materle w AKA przyjęli i przygotował się dobrze 🙂 dlatego wygrał z Tomaszem, który trochę zaoszczędził na przygotowaniach.

  Mnie nurtuje inna kwestia jak, 25 letni gość który toczył 7 walkę zawodową, a bije się (od 3 lat) może aż tak wyruchać zawodnika, który ma 23 walki i bije się od ponad 8? To właśnie pokazuje jaki progress jest w USA a jaki w Polsce.

 143. I skończyła się fascynacja ,,wielkim" Ankosem Zapasy. Stwierdzenie faktów:

  -Mańkowski jest wykończony po swojej walce

  -Bedorf, kiedyś bardzo dobry parterowiec-wygrywa walkę przez zależenie

  -Błachowicz po walce z Manuwą myśli, że wygrał, a trener przed 3 rundą nie wyprowadza go z błędu

  -jeden z najlepszych polskich zapaśników i zawodników MMA przegrywa ze zwycięzcą TUFa-przecież TUF już nie prestiżu jak na początku

  Niech lepiej zmieni klub, bo widać, że jego trener nie ma na niego pomysłu.

 144. Mnie nurtuje inna kwestia jak, 25 letni gość który toczył 7 walkę zawodową, a bije się (od 3 lat) może aż tak wyruchać zawodnika, który ma 23 walki i bije się od ponad 8? To właśnie pokazuje jaki progress jest w USA a jaki w Polsce.

   moze to kwestia talentu ?

 145. eden z najlepszych polskich zapaśników

  mozliwe, ze sie troche czepiam ale, ze niby kto jest tym zapasnikiem? Blachowicz?

 146. Janek zawalczył tak jak się spodziewałem. Żaden polski zawodnik (może prócz Helda) nie ma szans z amerykańskim średniakiem w UFC. To są chłopaki którzy w 90% wywodzą się z zapasów, które trenowali jeszcze w ligach licealnych (albo i wcześniej). Mogą mięć gorszą stójkę, bjj ale co z tego jak są wstanie obalić i przeleżeć przeciwnika, co jakiś czas rzucając jakimś ciosem. A potem jest tego efekt, nasz czołowy zawodnik przegrywa 30-25, bo leży bezradnie na plecach jak żółw i nic nie może zrobić. Jak do tego dodać kondycję na 2 minuty walki i trenera który przez całą walkę krzyczy z narożnika "wstawaj" to kończy się to tak jak wczoraj. Osobiście po tak beznadziejnych walkach, nie dałbym jeszcze jednej szansy Jankowi w ufc.

  Nie wiem, może Berkut Olsztyn to dobry wybor dla Janka teraz ?

  Tak w ogóle zastanawialiście się w jakich warunkach oni trenują w Ankosie ? Kurde, przecież tam nawet nie mają klatki !! Jak potem ćwiczyć klincz przy siatce, wstawanie po obaleniu ?! Ja pier……. jeden zawodnik w ufc, 2 mistrzów ksw, teraz pretendent do pasa bellatora i naprawdę nie można trochę zainwestować w klub ? Nie pojmę tego.

  Trzeba się modlić, żeby Ankos tylko kariery Heldowi nie zniszczył.

 147. W walce z Manuwą przed trzecią rundą tylko Rajewski wiedział jaka jest sytuacja i to mówił ,a on ma najmniejsze doświadczenie w mma z ówczesnego narożnika.

  Bedorf przez 13 minut mając Grahama na plecach nic nie zrobił i całkowicie swój parter zatracił

  Mańkowskiemu pierwszy raz sił zabrakło, nie brałbym tego obecnie pod uwagę

 148. Janek zawalczył tak jak się spodziewałem. Żaden polski zawodnik (może prócz Helda) nie ma szans z amerykańskim średniakiem w UFC. To są chłopaki którzy w 90% wywodzą się z zapasów, które trenowali jeszcze w ligach licealnych (albo i wcześniej). Mogą mięć gorszą stójkę, bjj ale co z tego jak są wstanie obalić i przeleżeć przeciwnika, co jakiś czas rzucając jakimś ciosem. A potem jest tego efekt, nasz czołowy zawodnik przegrywa 30-25, bo leży bezradnie na plecach jak żółw i nic nie może zrobić. Jak do tego dodać kondycję na 2 minuty walki i trenera który przez całą walkę krzyczy z narożnika "wstawaj" to kończy się to tak jak wczoraj. Osobiście po tak beznadziejnych walkach, nie dałbym jeszcze jednej szansy Jankowi w ufc.

  Nie wiem, może Berkut Olsztyn to dobry wybor dla Janka teraz ?

  Tak w ogóle zastanawialiście się w jakich warunkach oni trenują w Ankosie ? Kurde, przecież tam nawet nie mają klatki !! Jak potem ćwiczyć klincz przy siatce, wstawanie po obaleniu ?! Ja pier……. jeden zawodnik w ufc, 2 mistrzów ksw, teraz pretendent do pasa bellatora i naprawdę nie można trochę zainwestować w klub ? Nie pojmę tego.

  Trzeba się modlić, żeby Ankos tylko kariery Heldowi nie zniszczył.

  Chyba mają mieć nową salę ,ale wątpię aby w tym był problem.

 149. Moze Janek pojechałby na camp trenigowy do Vale Tudo  Acdaemy w Kijowie i podszkolił się u 23 letniego Nikity Krylova

 150. Żaden polski zawodnik (może prócz Helda) nie ma szans z amerykańskim średniakiem w UFC

  Hallmann jest zawodnikiem który paradoksalnie daje dobre walki z topowymi zawodnikami(Iaquinta/Tibau) ale ma problem żeby sie tam przebić. Ale jak najbardziej średnia półka LW jest imho w zasięgu Hallmanna właśnie.

  ++ Jotko.

 151. Przypominam o kulturze wypowiedzi co poniektórym. Janek przegrał w kiepskim stylu nie da się ukryć ale taki jest sport. Nie zawsze wychodzi, są czasami rzeczy o których my siedząc przed TV nie wiemy. Fani zawodnika niech się trochę ogarną proszę bo ze swoim idolem według mnie wypada być na dobre i złe. Ja dalej w Janka wierzę i kibicuje mimo że po walce ogarnął mnie zajebisty smutek. Nie rozumiem jednak czemu taka porażka miała by być dla niektórych powodem żeby cisnąć sportowcowi który tyle osiągnął w karierze. #staystrongjanek :fro:

 152. "Czy oglądałeś ostatni wywiad Helda, w którym mówił o tym jak wyglądają treningi w USA i podejście do "turystów" tudzież do zawodników spoza TOPu"

  Ty jesteś upośledzony jakiś, co przyjechał jakiś Hled (którego tam nikt nie zna) i nagle główny trener Pettisa ma skakać wokół Marcina i mu tarcze robić kiedy on ma na to ochotę?

  No fajnie się popisałeś swoją gówno-wiedzą i mądrościami z dupy, które upadły właśnie w tym zdaniu. Marcin jest jednym z czołowych zawodników swojej kategorii na świecie i jeździ do Roufusa regularnie, więc teoria o anonimowym chłystku z Polski, który przyjechał popatrzeć na Pettisa legła w gruzach.

  Szapoba dla eksperta od systemów treningowych. Nie marnuj się na Cohones, powysyłaj lepiej swoje złote rady wszystkim zawodnikom, których jeszcze nie ma w Stanach. Może uratujesz komuś karierę, może coś zarobisz.

 153. Jak Janek ma prezentować najwyższy poziom skoro jego głównymi sparingpartnerami są Tomaj, Coco i Walujew, a sztab trenerski nie potrafi dać mu wskazówek, które od razu nasuwają się podczas oglądania walki przeciętnie zorientowanemu "nieudacznikowi i hejterowi z cohones".

 154. Klątwa murzyna.

  Janek z białym przegrał tylko raz, w debiucie. Reszta pogromców to umięśnieni czarni:o o:

 155. Jebani mają zapasy w szkołach i na uniwerku i to takie mocne zapasy.Poza tym murzyni to silne skurczybyki

  Dlatego nigdy nie pojadę do Afryki bo pobiją:(

 156. Poza tym murzyni to silne skurczybyki

  No właśnie, to nie Janek był taki słaby ale przeciwnik miał genetyczną przewagę. Gdyby Janek był murzynem inaczej by ta walka wyglądała.

 157. Klątwa murzyna.

  Janek z białym przegrał tylko raz, w debiucie. Reszta pogromców to umięśnieni czarni:o o:

  Rumble nie dość, ze silny, to jeszcze dynamiczny, ma pierdolniecie jak czołg i jest czarny. Opaczność uratowala Janka przed trwalym kalectwem.

 158. Jak Janek się logicznie wytłumaczy z tego jak to możliwe, że do oktagonu wchodził bez kondycji, z podpuchniętymi oczami i bladą twarzą to rzeczywiście będzie można na niego mówić "Książę". Walka dramatycznie słaba, wszedł po wypłatę(całkiem sowitą jak wiadomo). Nie wiem jak można głaskać takiego gościa po walce? Spieprzył robotę i tyle.

  Po tak żenujących występach sportowych nie powinno mieć miejsca współczucie zawodnikowi. Zimny prysznic na głowę, opieprz od normalnego trenera, Aśki, Jurasa i jazda dalej, bo szansę w UFC ostatnią dostanie.

 159. Rumble nie dość, ze silny, to jeszcze dynamiczny, ma pierdolniecie jak czołg i jest czarny. Opaczność uratowala Janka przed trwalym kalectwem.

  Znaczy było na opak?:):)

 160. Jak Janek ma prezentować najwyższy poziom skoro jego głównymi sparingpartnerami są Tomaj, Coco i Walujew, a sztab trenerski nie potrafi dać mu wskazówek, które od razu nasuwają się podczas oglądania walki przeciętnie zorientowanemu "nieudacznikowi i hejterowi z cohones".

  Oj Wałujewa bym w tym szeregu nie stawiał … młody z młym bilansem … moze okazać się diamentem …

 161. Rumble nie dość, ze silny, to jeszcze dynamiczny, ma pierdolniecie jak czołg i jest czarny. Opaczność uratowala Janka przed trwalym kalectwem.

  Racja, ten murzyn to byłby wyższy level umięśnionego murzyna.

 162. Oj Wałujewa bym w tym szeregu nie stawiał … młody z młym bilansem … moze okazać się diamentem …

  jak na razie to byl w ciezkich opalach na poczatku walki z gulasiem walczacym w 93

 163. Popatrzmy na roku 2015 i naszych zawodników w czołowych zagranicznych organizacjach (liczę tylko te w znaczących organizacjach):

  Janek – 0-2

  Sajewski – 0-1

  Płetwal – 0-1

  Daniel – 1-1

  Jotko – 0-0

  Pawlak – 1-1

  Asia – 2-0

  Badurek – 0-1

  Fabinski – 1-0

  Stasiak – 0-1

  Tybura – 0-1

  Graba – 0-0

  Pasternak – 0-0

  Held – 1-0

  czyli 6-9, na papierze nie wygląda tragicznie, ale gdyby nie Asia to było by nie za wesoło. Może czas skończyć pitolenie, że tu mamy "wszystko" i na zagranicznych kampach pomiatamy czołówką światową.

 164. Znaczy, że na msze trzeba dać, że żyje.

  Opaczność to nie do końca to samo co Opatrzność;)

 165. Porażka to porażka, ale styl w jakim Janek przegrał tę walkę… Tragedia, ta statystyka wyżej chyba mówi sama za siebie. Szkoda, że chociaż na chwilę nie pokazali trenera Kościelskiego bo zastanawiam się co on robił przez ten cały czas, to wyglądało tak jakby nie ogarniał co się dzieje… Narożnik Andersona cały czas udzielał rady mimo, że ten przecież wygrywał… Chociaż, może Janek i trener myśleli, że wygrywają 😀 ? Kij wie. Co do Ankosu to fakty mówią same za siebie – Bedorf ostatnio słabo, teraz Janek… Gamer na ADCC też cienko, Borysowi fakt faktem zabrakło tlenu, ale to był pierwszy raz więc nie ma co rozpamiętywać. Na miejscu Marcina Helda po tym co było jeszcze dzisiaj nie wziąłbym do narożnika trenera Kościelskiego, nawet bym tego już nie rozważał.

  W sumie to dziwnie wygląda – nikt nie zauważył w sparingach, że Janek kondycyjnie leży ? Bo tego nie dało się nie zauważyć, przecież pod koniec 1 rundy widać było, że Jano już spuchł.

  Albo po prostu Jano zapomniał o zmianie rywala i przygotowywał się na Rumble – czyli dostać KO w 1 rundzie i tyle, po co byłaby mu kondycja w walce z nim.

 166. jak na razie to byl w ciezkich opalach na poczatku walki z gulasiem walczacym w 93

  Jak przejdzie do Berkutu Olsztyn to bedą z niego ludzie …:wink: joke

 167. Jak pisał wcześniej jeden z kolegów:

  "Mam nadzieję, że ktoś przemówi Jankowi do rozumu i wyjaśni mu, że Ankos to był zły wybór, być może najgorszy z możliwych. Pisałem już w innym wątku: zawiodły kondycja, taktyka, przygotowanie zapaśnicze (!), psychika i koszmarny, tragicznie bezradny narożnik w postaci trenera Kościelskiego, który, z całym szacunkiem, ale chyba nie do końca rozumie co się dzieje w klatce. Do tego Błachowicz pokazał BJJ sprzed dekady oraz absolutny brak umiejętności wykorzystania klatki czy to do wall'n'stall, czy do wstawania.  Jeśli miałbym coś sugerować, to tam gdzie zawodzi Ankos, doskonale sprawdza się Arrachion. Zwróćcie uwagę, że ich topowa triada: Jędrzejczyk, Chalidow, Saidow ma zawsze doskonale rozpracowanego przeciwnika, jest pod niego idealnie przygotowana, a w czasie walki otrzymują precyzyjne instrukcje, których wykonanie skutkuje zwycięstwem."

  Arrachion bardzo dobrze rozpracowuje przeciwników i przygotowuje do walki. Podczas walki, zawodnicy otrzymują dobre instrukcje. To bardzo zwiększa szanse na sukces.

  W tej walce to niestety Anderson miał rozpracowanego Janka i widzieliśmy co się stało. Jeśli do tego dodać słabe cardio oraz może za słabą psychę to szans nie ma.

  Może zmiana klubu na Olsztyn byłaby dobrym pomysłem.

  Jeśli Janka teraz nie wywalą w UFC to musi poprawić dużo rzeczy. Z Arrachionem widziałbym większe szanse.

 168. Lubiłem Akopa Szostaka. Ale jeśli ktoś mi pisze bzdety typu "nie krytykujcie Błachowicza, bo reprezentuje Polskę", "nigdy nie będziecie tak dobrzy jak on", "to wszystko wina hejterów", to uważam że ktoś taki jest skrajnym idiotą, który albo nie potrafi ocenić sytuacji, albo chce zabłysnąć wśród Januszy, żeby tylko wyłapać kilka lajków. To przez takich ludzi jak Akop, przez takie skrajnie debilne wpisy zamiera w naszym kraju zjawisko konstruktywnej krytyki. Janek zamiast przemyśleć na chłodno gdzie popełnił błędy, przyjąć sprawę na klatę, będzie teraz rozgrzeszany przez towarzystwo wzajemnej adoracji, Akopa, Jurasa i resztę.

  Serio myślicie że Błachowiczowi dobrze zrobi, jak będziecie mu wmawiać że jest świetnym zawodnikiem, tylko Ci hejterzy robią mu zły fejm? Akurat fani, nawet w tym temacie starają się zrobić coś dla Janka, podpowiadają co zmienić w przygotowaniach, rzucono temat zmiany teamu na Arrachion. Czego wy kurwa oczekujecie, że ludzie będą zachwyceni tym co widzieli w wykonaniu Janka? C'mon… Dla mnie konstruktywna krytyka to jest właśnie wsparcie dla zawodnika, a nie zaślepienie po żenujących występach i udawanie że jest okej. Szczerze uważam że fani trzymają poziom w kontekście takich 2 walk jakie pokazał Janek. Jest sporo ironii, jest kilka niemiłych wpisów, ale to jest sport dla facetów, trzeba przyjąć krytykę i robić swoje, a nie zrzucać winę na hejterów i kryć się za ŻENOKURWAJĄCE bzdety o patriotyzmie, reprezentowaniu Polski itp.

  Co Wy, sztabie Janka, Jurasie, Akopie zrobiliście dla Błachowicza? Przed walką debilne teksty że przewaga Janka będzie w zapasach… Ile to a razy pisałem na cohones że to jest frajerstwo, bo akurat zapasy Anderson ma bardzo dobre i trzeba szukać innych rozwiązań. Mimo to Wy wiedzieliście lepiej, nawet w zapowiedzi walki Jano ponownie rzucił tekstem o wyższości swoich zapasów. W trakcie walki to samo, "Janek wstawaj", bardzo konstruktywna rada! Gdyby Janek poczytał co Ci "hejterzy" na cohones pisali przed walką, miałby większe pojęcie o rywalu, i większy pomysł na walkę niż z tak zachowującym się sztabem. Budowaliście wokół niego atmosferę świętej krowy, więc nie dziwcie się że Błachowicz sam uwierzył w swoją "Legendarną Polską Siłę". Wiem że chcecie dla Janka dobrze, bo to was przyjaciel, ale takimi tekstami jak ten Akopa, nie tylko nie pomagacie, ale wręcz przyczyniacie się do braku rozwoju i porażek Błachowicza.

 169. Dlatego nigdy nie pojadę do Afryki bo pobiją:(

  Afryka przyjeżdża do Ciebie…

  Lubiłem Akopa Szostaka. Ale jeśli ktoś mi pisze bzdety typu "nie krytykujcie Błachowicza, bo reprezentuje Polskę", "nigdy nie będziecie tak dobrzy jak on", "to wszystko wina hejterów", to uważam że ktoś taki jest skrajnym idiotą, który albo nie potrafi ocenić sytuacji, albo chce zabłysnąć wśród Januszy, żeby tylko wyłapać kilka lajków. To przez takich ludzi jak Akop, przez takie skrajnie debilne wpisy zamiera w naszym kraju zjawisko konstruktywnej krytyki. Janek zamiast przemyśleć na chłodno gdzie popełnił błędy, przyjąć sprawę na klatę, będzie teraz rozgrzeszany przez towarzystwo wzajemnej adoracji, Akopa, Jurasa i resztę.

  Serio myślicie że Błachowiczowi dobrze zrobi, jak będziecie mu wmawiać że jest świetnym zawodnikiem, tylko Ci hejterzy robią mu zły fejm? Akurat fani, nawet w tym temacie starają się zrobić coś dla Janka, podpowiadają co zmienić w przygotowaniach, rzucono temat zmiany teamu na Arrachion. Czego wy kurwa oczekujecie, że ludzie będą zachwyceni tym co widzieli w wykonaniu Janka? C'mon… Dla mnie konstruktywna krytyka to jest właśnie wsparcie dla zawodnika, a nie zaślepienie po żenujących występach i udawanie że jest okej. Szczerze uważam że fani trzymają poziom w kontekście takich 2 walk jakie pokazał Janek. Jest sporo ironii, jest kilka niemiłych wpisów, ale to jest sport dla facetów, trzeba przyjąć krytykę i robić swoje, a nie zrzucać winę na hejterów i kryć się za ŻENOKURWAJĄCE bzdety o patriotyzmie, reprezentowaniu Polski itp.

  Co Wy, sztabie Janka, Jurasie, Akopie zrobiliście dla Błachowicza? Przed walką debilne teksty że przewaga Janka będzie w zapasach… Ile to a razy pisałem na cohones że to jest frajerstwo, bo akurat zapasy Anderson ma bardzo dobre i trzeba szukać innych rozwiązań. Mimo to Wy wiedzieliście lepiej, nawet w zapowiedzi walki Jano ponownie rzucił tekstem o wyższości swoich zapasów. W trakcie walki to samo, "Janek wstawaj", bardzo konstruktywna rada! Gdyby Janek poczytał co Ci "hejterzy" na cohones pisali przed walką, miałby większe pojęcie o rywalu, i większy pomysł na walkę niż z tak zachowującym się sztabem. Budowaliście wokół niego atmosferę świętej krowy, więc nie dziwcie się że Błachowicz sam uwierzył w swoją "Legendarną Polską Siłę". Wiem że chcecie dla Janka dobrze, bo to was przyjaciel, ale takimi tekstami jak ten Akopa, nie tylko nie pomagacie, ale wręcz przyczyniacie się do braku rozwoju i porażek Błachowicza.

  W pełni się zgadzam. Jankowi przyda się zmiana otoczenia, aby przejrzał na oczy. Jest w takiej samej pozycji jak Bandel czy Omielańczuk. Pora się wziąć do roboty, a bez konstruktywnej krytyki nic się nie zmieni.

 170. Jak dla mnie, jeśli chodzi o Ankos, to poważniejszym problemem niż przygotowanie kondycyjne, jest bardzo słaby poziom strategii na walkę. Wydaje mi się, że to wygląda tak – "no, Janek wejdź do klatki i spróbuj mu zajebać mida w bebechy. Jak cię obali to wstawaj. Jak będzie cię atakował, to się broń" I tyle. Nic kurwa, zero rozpracowania przeciwnika. Taki Anderson, to nie ten drugi Anderson S., który w latach świetności swojego konara był nie do rozgryzienia i w każdej walce robił coś nieprzewidywalnego – nie, Corey to zwykły rzemieślnik, który ma kilka narzędzi "obcykanych" i je stosuje w walkach. Przygotować na niego gameplan nie wydaje się być niemożliwością.

  Druga sprawa, to brak korygowania gameplanu w trakcie walki (wiem, trochę paradoks, bo skoro brak gameplanu, to co tu korygować). Ale kurwa, druga walka gdzie Kościelski krzyczy frazesy, które Janek mógłby usłyszeć z widowni, jeśli byłaby tam grupka Polaków. "Wstawaj", "uderzaj z dołu", "30 sekund do końca" – co to kurwa jest? I tu pretensje można mieć tylko do Kościelskiego, bo przecież wiadomo, że Aśka była tam tylko po to, żeby dodawać otuchy i podawać wodę – przecież nie była z Jankiem podczas przygotowań i nawet nie musiała wiedzieć jak walczy Corey.

  Co do samego Janka – to byłem okrutnie rozczarowany jego postawą. Nie, żebym wierzył w nadmierny hype wokół niego, który tworzy jego otoczenie, bardziej szkodząc mu tym, niż pomagając. Ale wierzyłem, że taki solidny, ale mimo wszystko wyrobnik jak Corey jest do pokonania, bo Janek bez wątpienia ma umiejętności, żeby to zrobić. Zawiodła kondycja i zawiódł narożnik, przed i w trakcie walki. Przykro było na to patrzeć.

  Może to i dobrze, że Janek został tak zdominowany, bo jakkolwiek walkę z Manuwą można było uznawać za wpadkę czy gorszy dzień, to to co mu zrobił Anderson, to kubeł pierdolona cysterna lodowate wody na głowę. Jeśli dostanie jeszcze jedną szansę od UFC, to super i mam nadzieję, że się odrodzi i do następnej walki wyjdzie z nastawieniem "albo ja, albo on". Jeśli nie dostanie, to trudno – ode mnie szacun na zawsze za opuszczenie "comfort zone" i pójście po marzenia. Poszedł, powalczył, przeżył przygodę, odbił się od ściany i tyle. Będzie mógł spojrzeć w lustro i powiedzieć, że przynajmniej spróbował. I zaśpiewać sobie Edith Piaf – Non, je ne regrette rien 🙂

  Mam nadzieję, że Juras nie napisze kolejnego bloga o tym jakie cohones jest złe i nie zaszufladkuje opinii wszystkich na jedną modłę. @jurasmma jeśli to czytasz, to weź pod uwagę, że Janek jest tutaj naprawdę w większości uwielbiany. I życzymy mu jak najlepiej. Wiem, że to Twój szwagier i przyjaciel, ale właśnie tym bardziej powinieneś mu trochę otworzyć oczy, tak to przynajmniej widzę.

 171. Parteru Janek uczy się od najlepszych w kraju

  I to właśnie jest błąd. Jak się chcę się walczyć na światowym poziomie, to powinno się uczyć od osób na światowym poziomie, a nie na podwórku.

  Nie oszukujmy się poziom w PL jest jeszcze za niski, żeby walczyć na wysokim poziomie w USA

 172. Lubiłem Akopa Szostaka. Ale jeśli ktoś mi pisze bzdety typu "nie krytykujcie Błachowicza, bo reprezentuje Polskę", "nigdy nie będziecie tak dobrzy jak on", "to wszystko wina hejterów", to uważam że ktoś taki jest skrajnym idiotą, który albo nie potrafi ocenić sytuacji, albo chce zabłysnąć wśród Januszy, żeby tylko wyłapać kilka lajków. To przez takich ludzi jak Akop, przez takie skrajnie debilne wpisy zamiera w naszym kraju zjawisko konstruktywnej krytyki. Janek zamiast przemyśleć na chłodno gdzie popełnił błędy, przyjąć sprawę na klatę, będzie teraz rozgrzeszany przez towarzystwo wzajemnej adoracji, Akopa, Jurasa i resztę.

  Serio myślicie że Błachowiczowi dobrze zrobi, jak będziecie mu wmawiać że jest świetnym zawodnikiem, tylko Ci hejterzy robią mu zły fejm? Akurat fani, nawet w tym temacie starają się zrobić coś dla Janka, podpowiadają co zmienić w przygotowaniach, rzucono temat zmiany teamu na Arrachion. Czego wy kurwa oczekujecie, że ludzie będą zachwyceni tym co widzieli w wykonaniu Janka? C'mon… Dla mnie konstruktywna krytyka to jest właśnie wsparcie dla zawodnika, a nie zaślepienie po żenujących występach i udawanie że jest okej. Szczerze uważam że fani trzymają poziom w kontekście takich 2 walk jakie pokazał Janek. Jest sporo ironii, jest kilka niemiłych wpisów, ale to jest sport dla facetów, trzeba przyjąć krytykę i robić swoje, a nie zrzucać winę na hejterów i kryć się za ŻENOKURWAJĄCE bzdety o patriotyzmie, reprezentowaniu Polski itp.

  Co Wy, sztabie Janka, Jurasie, Akopie zrobiliście dla Błachowicza? Przed walką debilne teksty że przewaga Janka będzie w zapasach… Ile to a razy pisałem na cohones że to jest frajerstwo, bo akurat zapasy Anderson ma bardzo dobre i trzeba szukać innych rozwiązań. Mimo to Wy wiedzieliście lepiej, nawet w zapowiedzi walki Jano ponownie rzucił tekstem o wyższości swoich zapasów. W trakcie walki to samo, "Janek wstawaj", bardzo konstruktywna rada! Gdyby Janek poczytał co Ci "hejterzy" na cohones pisali przed walką, miałby większe pojęcie o rywalu, i większy pomysł na walkę niż z tak zachowującym się sztabem. Budowaliście wokół niego atmosferę świętej krowy, więc nie dziwcie się że Błachowicz sam uwierzył w swoją "Legendarną Polską Siłę". Wiem że chcecie dla Janka dobrze, bo to was przyjaciel, ale takimi tekstami jak ten Akopa, nie tylko nie pomagacie, ale wręcz przyczyniacie się do braku rozwoju i porażek Błachowicza.

  jakby to powiedzial Akop :

  PIONA

 173. Lubiłem Akopa Szostaka. Ale jeśli ktoś mi pisze bzdety typu "nie krytykujcie Błachowicza, bo reprezentuje Polskę", "nigdy nie będziecie tak dobrzy jak on", "to wszystko wina hejterów", to uważam że ktoś taki jest skrajnym idiotą, który albo nie potrafi ocenić sytuacji, albo chce zabłysnąć wśród Januszy, żeby tylko wyłapać kilka lajków.

  Coś takiego zwie się "tarczą hejtu" i jest niestety dość popularne wśród polskich zawodników. Hejterzy oczywiście są, ale nie można każdej krytyki w tym tej konstruktywnej nazywać hejtem i przyswojenie tej "wielkiej" mądrości doradzam każdemu zawodnikowi(i w sumie nie tylko).

 174. Widzieliscie ten tweet trenera Koscielskiego ze od teraz beda malowac naszych chopakow na czarno przed sparingami?

  Jakies wnioski wyciagaja…

 175. Ta porażka pokazuje jaki słaby poziom jest w KSW, nic dziwnego,że Khalidov nie chce iść do UFC.

 176. Widzieliscie ten tweet trenera Koscielskiego ze od teraz beda malowac naszych chopakow na czarno przed sparingami?

  Jakies wnioski wyciagaja…

  Sam chciałem to napisać przez chwilę

  Kurwa ,serio skończcie z tym Ksw ,bo obecni zawodnicy z czołówki nabijali rekordy na jakiś pipidówach

 177. Widzieliscie ten tweet trenera Koscielskiego ze od teraz beda malowac naszych chopakow na czarno przed sparingami?

  Jakies wnioski wyciagaja…

  On ma tweetera?

 178. Nie wyskakujcie tu z Heldem bo on również nie jest zweryfikowany i po przejściu do UFC moze podzielić los Janka. Bellator nie jest żadnym wyznacznikiem umiejętności.

 179. Widzieliscie ten tweet trenera Koscielskiego ze od teraz beda malowac naszych chopakow na czarno przed sparingami?

  Jakies wnioski wyciagaja…

  W KSW mógłby sobie wybierać kolory i rasy

 180. Porażka to porażka, ale styl w jakim Janek przegrał tę walkę… Tragedia, ta statystyka wyżej chyba mówi sama za siebie. Szkoda, że chociaż na chwilę nie pokazali trenera Kościelskiego bo zastanawiam się co on robił przez ten cały czas, to wyglądało tak jakby nie ogarniał co się dzieje… Narożnik Andersona cały czas udzielał rady mimo, że ten przecież wygrywał… Chociaż, może Janek i trener myśleli, że wygrywają 😀 ? Kij wie. Co do Ankosu to fakty mówią same za siebie – Bedorf ostatnio słabo, teraz Janek… Gamer na ADCC też cienko, Borysowi fakt faktem zabrakło tlenu, ale to był pierwszy raz więc nie ma co rozpamiętywać. Na miejscu Marcina Helda po tym co było jeszcze dzisiaj nie wziąłbym do narożnika trenera Kościelskiego, nawet bym tego już nie rozważał.

  W sumie to dziwnie wygląda – nikt nie zauważył w sparingach, że Janek kondycyjnie leży ? Bo tego nie dało się nie zauważyć, przecież pod koniec 1 rundy widać było, że Jano już spuchł.

  Albo po prostu Jano zapomniał o zmianie rywala i przygotowywał się na Rumble – czyli dostać KO w 1 rundzie i tyle, po co byłaby mu kondycja w walce z nim.

  Dobrze widoczne było zaangażowanie Andrzeja w pierwszej rundzie, gdy Anderson kontrolował w parterze Janka przy jego narożniku, a szczególnie to jak w pewnym momencie trener podpierał brodę rękoma i zwyczajnie patrzył co się dzieję. Ogólnie to wszystko wyglądało jak rzucie gumy.

  Jestem ciekaw jak Jan oceni współpracę z narożnikiem podczas tej walki?

 181. Kurwa , gdyby zapasy były w szkołach polskich,to by było fajnie .

  I tak byś nie chodził bo by się z ciebie śmiali jak zwykle.

 182. Wydaje mi się, że to wygląda tak – "no, Janek wejdź do klatki i spróbuj mu zajebać mida w bebechy. Jak cię obali to wstawaj. Jak będzie cię atakował, to się broń"

  :rofl::rofl::rofl::rofl:

 183. I tak byś nie chodził bo by się z ciebie śmiali jak zwykle.

  Ćwiczę na wfie ,ale nie gram w piłkę nożną jak większość

 184. Widzieliscie ten tweet trenera Koscielskiego ze od teraz beda malowac naszych chopakow na czarno przed sparingami?

  Jakies wnioski wyciagaja…

  dasz link do tt?

 185. dasz link do tt?

  Pewnie ktoś sobie zrobił jaja i znowu potworzył tt …. nie wierzę że Kość coś napisał …

 186. Kurwa , gdyby zapasy były w szkołach polskich,to by było fajnie .

  a co za problem zapisać się do sekcji?

 187. Kurwa , gdyby zapasy były w szkołach polskich,to by było fajnie .

  Są, nie wszędzie ale są. U mnie w mieście (40 tys. mieszkańców) i ogólnie całym powiecie, w każdej szkole podstawowej są prowadzone treningi zapasów, do tego lokalna liga. Wiem, że w kraju jest więcej takich miejsc. Fajnie by było gdyby trenowało się więcej stylu wolnego, a tak mamy dominację klasyka, który względem mma jest słabszy.

 188. Walka walką, ale jak czytam niektóre komentarze to na prawdę stwierdzam, że jakieś debile musiały je popełnić…

  Co do walki to w pierwszej rundzie wyglądało to całkiem dobrze, jeśli Janek poprawi kondycje to będzie dobrze.

  Janek dzięki za emocje, trzymaj się zdrowo. Wierzę, że jeszcze pokażesz na co Cię stać :beer:

 189. Coś takiego zwie się "tarczą hejtu" i jest niestety dość popularne wśród polskich zawodników. Hejterzy oczywiście są, ale nie można każdej krytyki w tym tej konstruktywnej nazywać hejtem i przyswojenie tej "wielkiej" mądrości doradzam każdemu zawodnikowi(i w sumie nie tylko).

  Akopowi chyba nie chodzi o krytykę a o zwykłe zachowanie kultury w wypowiedziach.

 190. Od 5:00. Bonus widział, że z Andrzeja żaden trener.

  W ciągu minuty ponad 100 razy chyba kurwa powiedział .Z liczeniem nie nadążyłem

 191. Kurde, słaba dyspozycja Janka słabą dyspozycją, ale kto jego rywala dopuścił w ogóle do walki? Przecież facet ma taką ginekomastię po teściu, że żadnych testów nie potrzeba. Niektórzy tutaj oskarżają Błachowicza, że weszły nowe przepisy antydopingowe i już po dwóch minutach nie ma siły walczyć, nie wiem, podejrzane, ale mniejsza o niego bo chociaż się prezentuje. 

  Swoją drogą nie wiem co po Janku oczekiwaliście… Przecież on na ostatnie 8 walk nie zawiódł w jednej – z Latifim, ale cholera go wie jakby się potoczyło gdyby go tym kopnięciem nie zaskoczył. A w UFC szybko zobaczyli, że gwiazdy z niego nie będzie i trzymali go tyle czasu na UFC w Krakowie, żeby szybciej bęcków nie zebrał bo walka się gorzej sprzeda.

  W KSW jest sporo więcej przereklamowanych zawodników, niestety to będzie wychodziło – wyszło z Walusiem, wyszło z Błachowiczem (TOP3 w swojej kategorii na świecie jak nie lepiej, tak był reklamowany nie wiem czy pamiętacie). Bedorf przereklamowany jeszcze bardziej, Materla wielkie serce, ale w UFC by mu zrobili krzywdę.

  Borys niech ucieka do UFC, bo w Polsce już przestał się rozwijać, a uważam że kategoria 77 nie jest aż tak mocno obsadzona jak niektóre pozostałe.

 192. W ciągu minuty ponad 100 razy chyba kurwa powiedział .Z liczeniem nie nadążyłem

  A były konsekwencje tej wypowiedzi od 4:45

 193. Ja bym proponował mu wyjazd do Weidmana dogadalbym sie z Leno i tam potrenował chyba lepiej trenowac z najlepszymi i sie czegos nauczyc niz robic sobie jaja w Ankosie

 194. Borys niech ucieka do UFC, bo w Polsce już przestał się rozwijać, a uważam że kategoria 77 nie jest aż tak mocno obsadzona jak niektóre pozostałe.

  Naprawdę? Z kim z 15 Borys dałby sobie radę w 100%? Bo jak dla mnie pewnym wygranej nie mógłby być z nikim.

 195. DAWIDPNT

  Troszkę by to kosztowało, a wydaje mi się że już Janek wraca do KSW… Chyba, że będą chcieli komuś rekord nabić i go rzucą jeszcze gdzieś na ostatnią walkę i do domu.

 196. RAFCIU27

  No jasne, nie mógłby być z nikim pewny, taki też jest urok UFC że jednak czołówka trzyma poziom. Jednak patrząc na P4P nawet wydaje mi się że kategoria Borysa jest łatwiejsza niż Janka Błachowicza… Oczywiście odczucie subiektywne i ciężko to sprawdzić, ale wydaje mi się że Borys mógłby łatwiej zostać takim nawet solidnym udziałowcem UFC który trzyma poziom, oczywiście nie mistrzowski ale jakiś tam.

 197. Hejterzy trochę wiary w Polaka, miał słabszy dzień, ale wróci silniejszy i takiego Shoguna czy Rampagea wciągnie nosem….

  A poważnie to nigdy nie byłem fanem talentu Janka, dla mnie zawsze był średniakiem, jednak po tej walce uważam, że jest zwyczajnie słaby i powinni go wyrzucić z ufc po takich walkach. Błachowicz jest naszym rodakiem, więc z zainteresowaniem śledzimy jego losy w ufc, ale przecież zagraniczny kibic widząc to co prezentuje Polak łapie się za głowę, że coś takiego musi oglądać w ufc.

 198. Błachowicz jest naszym rodakiem, więc z zainteresowaniem śledzimy jego losy w ufc, ale przecież zagraniczny kibic widząc to co prezentuje Polak łapie się za głowę, że coś takiego musi oglądać w ufc.

  w punkt.

 199. Akop to fejsbukowy celebryta a nie zawodnik …dlatego lepiej niech się nie wypowiada

  Ile walk musi mieć żeby dostać od ciebie zgodę na wypowiedź?

 200. Chyba na nikogo nigdy  w polskim mma nie zostało wylane tak ogromne wiadro pomyj. Próbowałem zmusić się, żeby mi było żal Janka, ale jakoś kurwa nie mogę. Droga od bohatera do zera w pół roku!

 201. Hejterzy trochę wiary w Polaka, miał słabszy dzień, ale wróci silniejszy i takiego Shoguna czy Rampagea wciągnie nosem….

  A poważnie to nigdy nie byłem fanem talentu Janka, dla mnie zawsze był średniakiem, jednak po tej walce uważam, że jest zwyczajnie słaby i powinni go wyrzucić z ufc po takich walkach. Błachowicz jest naszym rodakiem, więc z zainteresowaniem śledzimy jego losy w ufc, ale przecież zagraniczny kibic widząc to co prezentuje Polak łapie się za głowę, że coś takiego musi oglądać w ufc.

  Janek już drugi raz w UFC miał słabszy dzień.

 202. Jednak patrząc na P4P nawet wydaje mi się że kategoria Borysa jest łatwiejsza niż Janka Błachowicza…

  P4P wskazuje jakoś że mistrz Półśredniej jest na 6 miejscu a Hendricks na 14 miejscu, gdzie z półciężkiej mamy tylko Cormiera na 9 więc nie ładnie mnie tak oszukiwać 😀

  Janek w swojej kategori od 15 do 5 miejsca ma samych przeciętniaków i emerytów z którymi i tak nie dałby sobie rady, dopiero od 5 zaczynają się poważne nazwiska. A Borys powiem tak; z żadnym z 15 nie byłby zapewne faworytem bukmacherów. Kategoria jest bardzo wyrównana. Borys to świetny zawodnik, ale zanim nie zrobi wyraźnych postępów i nie zacznie pokonywać tych poważnych typów przekonująco, to nie ma po co do UFC się wybierać, bo to co ostatnio zaprezentował z gościem z łapanki było słabe.

 203. Przypominam o kulturze wypowiedzi co poniektórym. Janek przegrał w kiepskim stylu nie da się ukryć ale taki jest sport. Nie zawsze wychodzi, są czasami rzeczy o których my siedząc przed TV nie wiemy. Fani zawodnika niech się trochę ogarną proszę bo ze swoim idolem według mnie wypada być na dobre i złe. Ja dalej w Janka wierzę i kibicuje mimo że po walce ogarnął mnie zajebisty smutek. Nie rozumiem jednak czemu taka porażka miała by być dla niektórych powodem żeby cisnąć sportowcowi który tyle osiągnął w karierze. #staystrongjanek :fro:

  Wygrywasz albo jesteś skończony. Polski kibic nie wybacza. :boss:

  Czasem mam wrażenie, że to kwestia wieku, ale ze skokami narciarskimi było podobnie w skali całego narodu…

  A co do walki, to chyba Janek w Krakowie prezentował się znacznie lepiej kondycyjnie. Pytanie czy to aklimatyzacja, czy rozmiar przeciwnika, czy formy treningowe, czy już nie ma sił na ten sport… czy może psycha siadła po Krakowie…

 204. Po walce z Manuwą myślałem"Gorzej być nie może".Jeżeli będzie gala w Polsce to błagam jak najwięcej zagranicznych

 205. Ile walk musi mieć żeby dostać od ciebie zgodę na wypowiedź?

  Ja nie jestem od wyrażania zgody… nie ma znaczenia ilość a to kim jest "z krwi i kości"… w ludziach jemu podobnych widzę tylko chęć zaistnienia dzięki MMA … chcieliby iść droga Pudziana …ale ta droga była tylko dla niego

  Atakuję Akopa bo on pierwszy wszczął tą bezsensowną bójkę … jak przeczytałem te wpisy ludzi na jego FB to zgroza ….

 206. Wygrywasz albo jesteś skończony. Polski kibic nie wybacza. :boss:

  Czasem mam wrażenie, że to kwestia wieku, ale ze skokami narciarskimi było podobnie w skali całego narodu…

  E tam ,ja cały czas jestem murem za Żyłą

 207. O walce zostało powiedziane już wszystko, od siebie dodam tylko że mnie mocno zawiódł znowu gameplan, a raczej jego brak (bądź brak realizacji ze względu na słabą kondycję, tego już nie ma pewności ocenić) i podpowiedzi z narożnika. Ale wydaje mi się że Janek teraz dostanie jakąś walkę na odbudowę bo UFC będzie chciało go wykorzystać na gali w Polsce (jeśli taka się odbędzie) i tam dać mu znowu rywala z top 15 i tj. ostatecznie zweryfikować. W każdym bądź razie Janek, dalej z Tobą !

 208. Błachowicz jest naszym rodakiem, więc z zainteresowaniem śledzimy jego losy w ufc, ale przecież zagraniczny kibic widząc to co prezentuje Polak łapie się za głowę, że coś takiego musi oglądać w ufc.

 209. Kolejna rzecz. Czy Janek biega? Materla robi setki kilometrów po górach, biega długie dystanse, Drwal maratony, thriathlony. Bedorf ostatnio słaby kondycyjnie, więc wziął się za bieganie po górach.

  Wygrywasz albo jesteś skończony. Polski kibic nie wybacza. :boss:

  Czasem mam wrażenie, że to kwestia wieku, ale ze skokami narciarskimi było podobnie w skali całego narodu…

  A co do walki, to chyba Janek w Krakowie prezentował się znacznie lepiej kondycyjnie. Pytanie czy to aklimatyzacja, czy rozmiar przeciwnika, czy formy treningowe, czy już nie ma sił na ten sport… czy może psycha siadła po Krakowie…

  W Krakowie Janek przez całą walkę zrobił mniej niż w pierwszej rundzie z Corey'em, więc nic dziwnego, że zaprezentował się lepiej pod względem kondycyjnym.

  Co do krytyki w kierunku Janka. Nikt, ale to nikt nie miałby pretensji, gdyby Janek swoje ostatnie walki przegrał po emocjonujących bitwach, tak jak robił to chociażby Płetwal albo patrząc na inne podwórko, Polska w meczu z Niemcami. Nie ma nic gorszego niż przejść obok walki albo ulec bez podjęcia rywalizacji.

 210. Lubiłem Akopa Szostaka. Ale jeśli ktoś mi pisze bzdety typu "nie krytykujcie Błachowicza, bo reprezentuje Polskę", "nigdy nie będziecie tak dobrzy jak on", "to wszystko wina hejterów", to uważam że ktoś taki jest skrajnym idiotą, który albo nie potrafi ocenić sytuacji, albo chce zabłysnąć wśród Januszy, żeby tylko wyłapać kilka lajków. To przez takich ludzi jak Akop, przez takie skrajnie debilne wpisy zamiera w naszym kraju zjawisko konstruktywnej krytyki. Janek zamiast przemyśleć na chłodno gdzie popełnił błędy, przyjąć sprawę na klatę, będzie teraz rozgrzeszany przez towarzystwo wzajemnej adoracji, Akopa, Jurasa i resztę.

  Serio myślicie że Błachowiczowi dobrze zrobi, jak będziecie mu wmawiać że jest świetnym zawodnikiem, tylko Ci hejterzy robią mu zły fejm? Akurat fani, nawet w tym temacie starają się zrobić coś dla Janka, podpowiadają co zmienić w przygotowaniach, rzucono temat zmiany teamu na Arrachion. Czego wy kurwa oczekujecie, że ludzie będą zachwyceni tym co widzieli w wykonaniu Janka? C'mon… Dla mnie konstruktywna krytyka to jest właśnie wsparcie dla zawodnika, a nie zaślepienie po żenujących występach i udawanie że jest okej. Szczerze uważam że fani trzymają poziom w kontekście takich 2 walk jakie pokazał Janek. Jest sporo ironii, jest kilka niemiłych wpisów, ale to jest sport dla facetów, trzeba przyjąć krytykę i robić swoje, a nie zrzucać winę na hejterów i kryć się za ŻENOKURWAJĄCE bzdety o patriotyzmie, reprezentowaniu Polski itp.

  Co Wy, sztabie Janka, Jurasie, Akopie zrobiliście dla Błachowicza? Przed walką debilne teksty że przewaga Janka będzie w zapasach… Ile to a razy pisałem na cohones że to jest frajerstwo, bo akurat zapasy Anderson ma bardzo dobre i trzeba szukać innych rozwiązań. Mimo to Wy wiedzieliście lepiej, nawet w zapowiedzi walki Jano ponownie rzucił tekstem o wyższości swoich zapasów. W trakcie walki to samo, "Janek wstawaj", bardzo konstruktywna rada! Gdyby Janek poczytał co Ci "hejterzy" na cohones pisali przed walką, miałby większe pojęcie o rywalu, i większy pomysł na walkę niż z tak zachowującym się sztabem. Budowaliście wokół niego atmosferę świętej krowy, więc nie dziwcie się że Błachowicz sam uwierzył w swoją "Legendarną Polską Siłę". Wiem że chcecie dla Janka dobrze, bo to was przyjaciel, ale takimi tekstami jak ten Akopa, nie tylko nie pomagacie, ale wręcz przyczyniacie się do braku rozwoju i porażek Błachowicza.

   

  Ten caly Akop to buja wysoko w oblokach. Polubilem jego fp na FB po tym jak oglosil, ze sprobuje swoich sil w MMA, bylem po prostu ciekawy, czy bedzie to wygladalo tak jak z Pudzianem( siny balon).  Napisalem jeden tylko raz komentarz w stylu: mysle, ze bedzie ci troche ciezko bo goscie z twoim wzrostem walcza w piorkowej. Odpisal, ze jestem hejterem i pewnie nic w zyciu nie osiagnalem po czym zbanowal 🙂  Jednak niektorym pierdoli sie troche pod kopula po tym jak ich profil ma okreslona liczbe "like'ow".

 211. Może Janek skalkulował że umowa z reebokiem, brak swoim sponsorów na walce oraz podstawowa wypłata to nieopłacalny interes i KSW dostaje dużo więcej za mniejsze wymagania i specjalnie się podłożył.

 212. Kolejna rzecz. Czy Janek biega? Materla robi setki kilometrów po górach, biega długie dystanse, Drwal maratony, thriathlony. Bedorf ostatnio słaby kondycyjnie, więc wziął się za bieganie po górach.

  Drwal biega maratony, startuje w biegach z przeszkodami na dystanasach powyzej 10 kilometrow i jakos kondycji pod mma to mu nie dalo:(

 213. Drwal biega maratony, startuje w biegach z przeszkodami na dystanasach powyzej 10 kilometrow i jakos kondycji pod mma to mu nie dalo:(

  Sorry, ale w walce z Materlą wyprowadził więcej ciosów i obronił więcej prób obaleń niż Janek w swojej karierze. W dodatku walka toczyła się w dobrym tempie. Uważam, że Tomek ma przyzwoite kardio biorąc pod uwagę powroty po kontuzjach i sporadyczne walki.

 214. Sorry, ale w walce z Materlą wyprowadził więcej ciosów i obronił więcej prób obaleń niż Janek w swojej karierze. W dodatku walka toczyła się w dobrym tempie. Uważam, że Tomek ma przyzwoite kardio biorąc pod uwagę powroty po kontuzjach i sporadyczne walki.

  Obydwoje mają cardio ! Każdy z nich góry biegi rowery. MM w przyszłym roku Kill D H

 215. Stawiam, że walka Bedorf – Błachowicz byłaby najnudniejszą w historii, całe szczęście że walczą w nieco innych kategoriach wagowych. Kiedy decyzja czy zostanie zwolniony?

 216. Stawiam, że walka Bedorf – Błachowicz byłaby najnudniejszą w historii, całe szczęście że walczą w nieco innych kategoriach wagowych. Kiedy decyzja czy zostanie zwolniony?

  Na dniach

 217. Omielanczuk zaliczyl jedną wygraną i dwie porazki. Dlaczego Blachowicz nie miałby dostac podobnie ostatniej szansy?

  W sumie na korzysc Daniela przemawia fakt, ze walczy w kategorii, w ktorej staraja sie go trzymac jak mogą, ale imo dostanie jeszcze ostatnia szanse np z Krylovem.

 218. Omielanczuk zaliczyl jedną wygraną i dwie porazki. Dlaczego Blachowicz nie miałby dostac podobnie ostatniej szansy?

  W sumie na korzysc Daniela przemawia fakt, ze walczy w kategorii, w ktorej staraja sie go trzymac jak mogą, ale imo dostanie jeszcze ostatnia szanse np z Krylovem.

  Dwie wygrane

 219. ale imo dostanie jeszcze ostatnia szanse np z Krylovem.

  Oby nie, ide o sig beta że z krylovem by przejebał przed czasem, serio

 220. Można być mocno zawiedzionym po dwóch ostatnich walkach JB, ale ja chciałbym żeby jeszcze dostał jedną szansę.

 221. Co do krytyki w kierunku Janka. Nikt, ale to nikt nie miałby pretensji, gdyby Janek swoje ostatnie walki przegrał po emocjonujących bitwach, tak jak robił to chociażby Płetwal albo patrząc na inne podwórko, Polska w meczu z Niemcami. Nie ma nic gorszego niż przejść obok walki albo ulec bez podjęcia rywalizacji.

  No racja, tyle zainwestowaliście w przygotowanie Janka do tych walk, ze powinniście mieć do niego pretensje… Trzeba go uświadomić, że do chłopaków z USA nie ma podjazdu, bo nie potrzebujemy takich zawodników w tym sporcie. Niech siedzi w kącie , albo obija jakichś leszczy w KSW, tylko niech mu tyle nie płacą za to co nam odjebał(kogoś tam ładnie w komentarzu poniosło). I niech więcej Polaków nie podpisuje kontraktu z UFC jeśli mają prezentować tak słaby poziom, bo całe środowisko na tym traci… :facepalm: Jak ktoś będzie miał pas bellatora i one fc na przykład to niech próbuje, ale niech przypadkiem nie gada, ze wygra jak ma przegrać…

 222. Po co mu ta szansa? Walczysz w stójce, super wszystko wygląda, nagle rywal obala i przegrywasz walkę trudno, nie twoja płaszczyzna. A jak walczysz w stójce – tragedia. W parterze – tragedia. Może wymęczy rywala – Nie, bo pada po trzech minutach gdzie powinien wytrzymać 15. Rywal za mocny? -Nie, nawet nie top15. Jest perspektywiczny? – nie, 32 lata. Walki są efektowne? – nie, najnudniejsze walki rozpiski. Wielkie nazwiska na rozkładce, jak taki Nogueria że walczy już za zasługi? – nie, głównie ogóry.

  Tym bardziej, że im oglądalność załatwia z Polski JJ, ewentualnie Płetwal, plus szybko nowej gali w PL nie planują ale sama Asia wystarczy do zapełnienia sali.

 223. Po co mu ta szansa? Walczysz w stójce, super wszystko wygląda, nagle rywal obala i przegrywasz walkę trudno, nie twoja płaszczyzna. A jak walczysz w stójce – tragedia. W parterze – tragedia. Może wymęczy rywala – Nie, bo pada po trzech minutach gdzie powinien wytrzymać 15. Rywal za mocny? -Nie, nawet nie top15. Jest perspektywiczny? – nie, 32 lata. Walki są efektowne? – nie, najnudniejsze walki rozpiski. Wielkie nazwiska na rozkładce, jak taki Nogueria że walczy już za zasługi? – nie, głównie ogóry.

  Tym bardziej, że im oglądalność załatwia z Polski JJ, ewentualnie Płetwal, plus szybko nowej gali w PL nie planują ale sama Asia wystarczy do zapełnienia sali.

  Zanim siadła mu kondycja to w pierwszej rundzie stójka była bardzo dobra. Szedł do przodu i trafiał mocnymi ciosami. O czym ty mówisz?

 224. @defthomas Tak wałśnie, do ch…a wafla. Wybaczcie, że przeklejam z innego tematu:

  Dopiero obejrzałem walkę.

  Szkoda. Daleki jestem od obrony naszego zawodnika za wszelką cenę, jestem jednak święcie przekonany, że Janek jest lepszy, niż ta walka. Kondycyjnie oklapł w ostatniej minucie pierwszej rundy, w której trafił co najmniej dwoma morderczymi kopnięciami w wątrobę przeciwnika – to, że Anderson nie zwinął się w kłębek świadczy o jego rewelacyjnym przygotowaniu fizycznym – a także zagroził rywalowi z pleców.

  Potem dętka – i po prostu nie wierzę, że odpuścili kardio w Ankosie, za buca nie uwierzę, że Janek i jego trenerzy to półgłówki. Jak ktoś chce "hejtować", to niech sobie hejtuje. Coś nie zagrało, i albo była to kwestia psychofizyczna (świadomość stawki, gigantyczny wyrzut adrenaliny do krwi), albo zbijanie wagi i powrót w górę nie poszły, jak powinny.

  Janek jest lepszy, niż ta walka. Trzymam kciuki, żeby jednak dostał jeszcze jedną szansę (wiem, mocno życzeniowe, ale jak UFC myśli o powrocie do Polski, to może…). Nie zabrakło umiejętności, zabrakło pary – to jest do ogarnięcia, tylko trzeba postawić właściwą diagnozę.

  WOJUJ JANO, srał pies malkontentów. Raz na wozie, raz pod wozem.

 225. Omielanczuk zaliczyl jedną wygraną i dwie porazki. Dlaczego Blachowicz nie miałby dostac podobnie ostatniej szansy?

  W sumie na korzysc Daniela przemawia fakt, ze walczy w kategorii, w ktorej staraja sie go trzymac jak mogą, ale imo dostanie jeszcze ostatnia szanse np z Krylovem.

  UFC zestawia przegranych z przegranymi  i zwycięzców ze zwycięzcami. Krylov jest po 3 zwycięstwach, Janek po 2 przegranych…

  Jeśli Jan będzie chciał szybko wrócić  to w podobnej sytuacji jak on są Feijao albo przegrany walki Perosh/Villante.

  Jakoś nie wierzę, że Jano zaszyje sie w jakimś nowym gymie i nauczy nowych sztuczek. Więc może chociaż niech wraca jak najszybciej się odkuć, bo jego sytuacja sportowa i wizerunkowa wygląda słabo.

 226. Zanim siadła mu kondycja to w pierwszej rundzie stójka była bardzo dobra. Szedł do przodu i trafiał mocnymi ciosami. O czym ty mówisz?

  Bardzo dobra w sensie, że mocno nie odstawał przez minutę? Zobacz na statystyki…

 227. Bardzo dobra w sensie, że mocno nie odstawał przez minutę? Zobacz na statystyki…

  Patrzyłem na przebieg walki a nie na statystyki ale jak chcesz to łap: 24 do 25 przy dużo lepszej celności.

  Janek spuchł ale nie po 1 minucie, pisanie że miał stójkę tragedię to duża przesada

 228. Nie no panowie, pierwszą rundę to nawet ja dawałem minimalnie dla Janka, wmawiałem sobie, że jest dobrze, weszło kilka ładnych kopnięć, była próba balachy, obalenie, no nie było źle. Problem w tym, że walka nie była kontraktowana na jedną 3-minutową rundę.

 229. Patrzyłem na przebieg walki a nie na statystyki ale jak chcesz to łap: 24 do 25 przy dużo lepszej celności.

  Janek spuchł ale nie po 1 minucie, pisanie że miał stójkę tragedię to duża przesada

  O stójce napisałem bardziej w kontekście walki z Manuwą, ale tutaj nie dostał jakiegoś wirtuoza a i tak sobie jak dla mnie nie radził dobrze. Przy facecie który ma słabiutką defensywę to powinno wyglądać lepiej. A tak odstaje i w stójce i w parterze od rywali.

 230. W UFC są jeszcze takie kwiatki jak Jolly, De Lima czy Van Buren. Anderson miał być na odbudowania a gdy nie pykło to niestety w poszukiwaniu rywala musimy zejść do podziemi. Nie wiem co szykuje, lub co bedzie szykował Joe Silva ale mam nadzieje, że łagodnie potraktują Janka i nie dadzą mu np. takiego Cavalcante. Po takiej porażce jaką zafundował mu Corey każdy kolejny rywal bedzie trudny do przejścia mając w głowie UFC 191

  Nie zakładamy czarnego scenariusza w postaci zerwania kontraktu

 231. W UFC są jeszcze takie kwiatki jak Jolly, De Lima czy Van Buren. Anderson miał być na odbudowania a gdy nie pykło to niestety w poszukiwaniu rywala musimy zejść do podziemi. Nie wiem co szykuje, lub co bedzie szykował Joe Silva ale mam nadzieje, że łagodnie potraktują Janka i nie dadzą mu np. takiego Cavalcante. Po takiej porażce jaką zafundował mu Corey każdy kolejny rywal bedzie trudny do przejścia mając w głowie UFC 191

  Nie zakładamy czarnego scenariusza w postaci zerwania kontraktu

  No czarnego to każdy by chyba już chciał uniknąć

 232. @defthomas Tak wałśnie, do ch…a wafla. Wybaczcie, że przeklejam z innego tematu:

  Dopiero obejrzałem walkę.

  Szkoda. Daleki jestem od obrony naszego zawodnika za wszelką cenę, jestem jednak święcie przekonany, że Janek jest lepszy, niż ta walka. Kondycyjnie oklapł w ostatniej minucie pierwszej rundy, w której trafił co najmniej dwoma morderczymi kopnięciami w wątrobę przeciwnika – to, że Anderson nie zwinął się w kłębek świadczy o jego rewelacyjnym przygotowaniu fizycznym – a także zagroził rywalowi z pleców.

  Potem dętka – i po prostu nie wierzę, że odpuścili kardio w Ankosie, za buca nie uwierzę, że Janek i jego trenerzy to półgłówki. Jak ktoś chce "hejtować", to niech sobie hejtuje. Coś nie zagrało, i albo była to kwestia psychofizyczna (świadomość stawki, gigantyczny wyrzut adrenaliny do krwi), albo zbijanie wagi i powrót w górę nie poszły, jak powinny.

  Janek jest lepszy, niż ta walka. Trzymam kciuki, żeby jednak dostał jeszcze jedną szansę (wiem, mocno życzeniowe, ale jak UFC myśli o powrocie do Polski, to może…). Nie zabrakło umiejętności, zabrakło pary – to jest do ogarnięcia, tylko trzeba postawić właściwą diagnozę.

  WOJUJ JANO, srał pies malkontentów. Raz na wozie, raz pod wozem.

  Dwa razy pod wozem , niestety nie ma tu hejtu przykro mi strasznie.Do tego nie po to wstawałem.Amatorzy mają kondycję na 4 minuty.Jak po obaleniu miał boczną ,to od razu stracił.

  Trenował z Mousasim ,Gustafssonem ,Davisem .Powinien wiedzieć na co go stać.Nawet jakby miał kondycję,to po takim Coreyu powinien przejechać jeżeli myśli o top 15

 233. Dwa razy pod wozem , niestety nie ma tu hejtu przykro mi strasznie.Do tego nie po to wstawałem.Amatorzy mają kondycję na 4 minuty.Jak po obaleniu miał boczną ,to od razu stracił.

  Trenował z Mousasim ,Gustafssonem ,Davisem .Powinien wiedzieć na co go stać.Nawet jakby miał kondycję,to po takim Coreyu powinien przejechać jeżeli myśli o top 15

  No właśnie mnie to też nieco martwi. Jak walczył z Manuwą zachwalano niesamowicie jego umiejętności parterowe, że jak go złapie w parterze będzie po walce. Ze stójkowiczem przegrał w słabym stylu. Teraz jak walczył z zapaśnikiem mówiło się, że mocno kopie i dobrze walczy w stójce, znowu przegrał. Szkoda, że nie ma płaszczyzny lub elementu, przed którym rywale Janka musieliby się jakoś obawiać, bo to otwiera drogą do innych technik.

  No a co do kondycji – ja jak wróciłem na treningi po pół roku po kontuzji 5min byłem w stanie sparować bez większej tragedii, oczywiście wiem że na walce dochodzi stres/nierówny oddech itd, ale no facet 32 lata, doświadczony, nie powinno to tak wyglądać.

 234. Zarobki od Reeboka po UFC 191:

  125 lbs: Demetrious Johnson (40 tys. $) pok. Johna Dodsona (30 tys. $)

  265 lbs: Andrei Arlovski (15 tys. $) pok. Franka Mira (20 tys. $)

  205 lbs: Anthony Johnson (15 tys. $) pok. Jimiego Manuwę (5 tys. $)

  205 lbs: Corey Anderson (2,5 tys. $) pok. Jana Błachowicza (2,5 tys. $)

  115 lbs: Paige VanZant (2,5 tys. $) pok. Alex Chambers (2,5 tys. $)

  155 lbs: Ross Pearson (15 tys. $) pok. Paula Feldera (2,5 tys. $)

  135 lbs: John Lineker (5 tys. $) pok. Francisco Riverę (5 tys. $)

  135 lbs: Raquel Pennington (2,5 tys. $) pok. Jessicę Andrade (5 tys. $)

  145 lbs: Tiago Trator (2,5 tys. $) pok. Claya Collarda (2,5 tys. $)

  185 lbs: Joe Riggs (10 tys. $) pok. Rona Stallingsa (2,5 tys. $)

  155 lbs: Joaquim Silva (2,5 tys. $) pok. Nazareno Malegarie (2,5 tys. $)

 235. Narożnik Ankos do Arrachionu to jak Angielski Pudziana do Aśki. Dobrze, że Andrzej nie poszedł w trakcie walki po batoniki z automatu. Jak by z pod automatu było słychać 'wstawaj!' to w sumie czemu nie.

  Zawsze jestem za swoimi i zawsze nabieram się na nakręcanie hype'u, ale tutaj to wszystko wyszło tak słabo, że chyba przez dłuższy czas już się nie nabiorę.

  Bez żartów, całe szczęście że to nie był AJ.

 236. Amatorzy mają kondycję na 4 minuty

  Dlatego właśnie piszę, że ani Janek, ani reszta Ankosiaków to nie są debile. Coś wyraźnie się posrało,  janek to nie amator.

  Nawet jakby miał kondycję,to po takim Coreyu powinien przejechać jeżeli myśli o top 15

  A tu to nie wiem o co Ci chodzi. Czyli, że z dobrą kondycją jeszcze trudniej? Poza tym, Janek jeszcze jest w TOP 15, choć w tak nielicznej dywizji to w sumie niewiele znaczy.

  No a co do kondycji – ja jak wróciłem na treningi po pół roku po kontuzji 5min byłem w stanie sparować bez większej tragedii, oczywiście wiem że na walce dochodzi stres/nierówny oddech itd, ale no facet 32 lata, doświadczony, nie powinno to tak wyglądać.

  Parę pytań, które możesz sobie zadać:

  -Ile ważę?

  -Czy przed sparingiem z kolegami odwadniałem się i nawadniałem ponownie, regulując masę ciała o 10% w dół i w górę?

  -Czy na sparing poleciałem do innej strefy czasowej?

  -Czy na pewno mój sparing stanowi dla mnie tak duże obciążenie psychiczne, jak walka o "być albo nie być" w najlepszej organizacji świata?

  -Czy na pewno moi partnerzy sparingowi dociążyli mnie tak, jak dociążyłby mnie stukilowy zawodnik UFC?

 237. Dlatego właśnie piszę, że ani Janek, ani reszta Ankosiaków to nie są debile. Coś wyraźnie się posrało,  janek to nie amator.

  A tu to nie wiem o co Ci chodzi. Czyli, że z dobrą kondycją jeszcze trudniej? Poza tym, Janek jeszcze jest w TOP 15, choć w tak nielicznej dywizji to w sumie niewiele znaczy.

  Parę pytań, które możesz sobie zadać:

  -Ile ważę?

  -Czy przed sparingiem z kolegami odwadniałem się i nawadniałem ponownie, regulując masę ciała o 10% w dół i w górę?

  -Czy na sparing poleciałem do innej strefy czasowej?

  -Czy na pewno mój sparing stanowi dla mnie tak duże obciążenie psychiczne, jak walka o "być albo nie być" w najlepszej organizacji świata?

  -Czy na pewno moi partnerzy sparingowi dociążyli mnie tak, jak dociążyłby mnie stukilowy zawodnik UFC?

  O to ,że nawet jakby kondycyjnie nie zawalił ,to by nie było tak kolorowo i z Coreyem i tak by było ciężko

 238. Właśnie nadrobiłem walkę… i nawet nie wiem co mam napisać.

  Może skończę tylko na tym, że nie spodziewałem się takiego wyniku, a sam Janek wychodził zbyt zajechany do tej walki? Tego nie wie nikt… Po prostu tragedia.

  Mam nadzieję, że dadzą mu jeszcze jedną szanse gdzieś na prelimsach jakiegoś Fight Nightu

 239. Dobrze, że tym razem nie twierdził, że wygrał :D, padaka na całej linii, nie wiem ocb, ale zawodnicy z Ankosu wyglądają tak, jakby tam, z nich życie odsysali, a kondycja na 3min, u zawodowca, panie idź pan w chuj. Lubię Janka ale dał dupy strasznie, albo się kurwa weźmie za dupe i coś z sobą zrobi, niech kibiców już nie obraża takimi występami.

 240. Parę pytań, które możesz sobie zadać:

  -Ile ważę?

  -Czy przed sparingiem z kolegami odwadniałem się i nawadniałem ponownie, regulując masę ciała o 10% w dół i w górę?

  -Czy na sparing poleciałem do innej strefy czasowej?

  -Czy na pewno mój sparing stanowi dla mnie tak duże obciążenie psychiczne, jak walka o "być albo nie być" w najlepszej organizacji świata?

  -Czy na pewno moi partnerzy sparingowi dociążyli mnie tak, jak dociążyłby mnie stukilowy zawodnik UFC?

  Zdaję sobie z tego sprawę, ale patrz na to przez pryzmat tego w jakiej organizacji się startuje, miał 22 zawodowe walki, bagaż doświadczenia a kondycyjnie wyglądał jak Pudzian czy Nastula w poczciwym wieku. Tam już jest czołówka, inna strefa czasowa nie powinna nic zmieniać bo od tego ma ludzi, którzy mu powiedzą kiedy ma przylecieć. Inni zawodnicy też spełniają powyższe kryteria i tak to wszystko nie wygląda. Nie wiem co nie zagrało, ale mam nadzieję że ludzie którzy piszą o nowych testach antydopingowych nie mają racji.

 241. Dwie wygrane

  No chodziło o to, że miał taką samą sytuację jak Jano – jedna wygrana i dwie porażki, ale wtedy dostał jeszcze szansę i dopiero wygrał tą drugą walkę ostatnio. Imo szansa jeszcze będzie. Może i tym razem szansa jeszcze będzie, tylko z kim…

 242. Nie wiem co nie zagrało, ale mam nadzieję że ludzie którzy piszą o nowych testach antydopingowych nie mają racji.

  To znaczy uważasz, że Janek był/jest w 100% czysty?

 243. -Ile ważę?

  -Czy przed sparingiem z kolegami odwadniałem się i nawadniałem ponownie, regulując masę ciała o 10% w dół i w górę?

  -Czy na sparing poleciałem do innej strefy czasowej?

  -Czy na pewno mój sparing stanowi dla mnie tak duże obciążenie psychiczne, jak walka o "być albo nie być" w najlepszej organizacji świata?

  -Czy na pewno moi partnerzy sparingowi dociążyli mnie tak, jak dociążyłby mnie stukilowy zawodnik UFC?

  1) Błachowicz ważył tyle samo co rywal.

  2) Rywal też się odwadniał, tak samo jak zddecydowana większość zawodników, to po prostu część tej pracy.

  3) Błachowicz nie walczył o być albo nie być, tylko o kolejną walkę z szeroką czołówką

  4) Błachowicz wiedział z kim będzie walczył, mógł właściwie dobrać sparingpartnerów.

  Pytania zadałeś tendencyjne.

 244. Zdaję sobie z tego sprawę, ale patrz na to przez pryzmat tego w jakiej organizacji się startuje, miał 22 zawodowe walki, bagaż doświadczenia a kondycyjnie wyglądał jak Pudzian czy Nastula w poczciwym wieku

  Tak, i dlatego ja uważam, że coś poszło nie po myśli. Źle wyliczona dieta, bezsenność, zmiana wody czy ki ciul. Janek jest lepszy, niż ta walka.

 245. 1) Błachowicz ważył tyle samo co rywal.

  2) Rywal też się odwadniał, tak samo jak zddecydowana większość zawodników, to po prostu część tej pracy.

  3) Błachowicz nie walczył o być albo nie być, tylko o kolejną walkę z szeroką czołówką

  4) Błachowicz wiedział z kim będzie walczył, mógł właściwie dobrać sparingpartnerów.

  Pytania zadałeś tendencyjne.

  Pewnie, ze tendencyjne, bo kolega tendencyjnie się wpisał, że po pół roku przerwy sparował bezproblemowo przez 5 minut. To porównanie chciałem uwypuklić. Całkowicie się zgadzam, że cos poszlo nie tak w przypadku Janka. moje zdanie jest takie, że to było coś z kategorii "przypadek losowy".

 246. To znaczy uważasz, że Janek był/jest w 100% czysty?

  Nie, napisałem że mam nadzieję 😉 Oczywiście wiem jak to wszystko wygląda w zawodowym sporcie, a zwłaszcza na pierwszych walkach w mniejszych organizacjach, no ale mniejsza o to. Bardziej o doping mógłbym oskarżyć jego rywala patrząc na jego gyno.

  Szkoda oczywiście Janka, mam dla niego szacunek że oderwał się od ciepłej posadki na KSW, gdzie miał pewną kasę i rywali pod siebie i poszedł rywalizować z lepszymi, ale niestety nie ma tam czego szukać. Na jego 8 ostatnich walk tylko pierwsza w UFC była udana, ale zaczynam się zastanawiać czy to nie był lucky punch.

 247. Janek po prostu miał problemy z aklimatyzacją. To samo miał Adamek przed walką z Kliczko i jemu również to uniemożliwiło wygraną.

 248. Tak, i dlatego ja uważam, że coś poszło nie po myśli. Źle wyliczona dieta, bezsenność, zmiana wody czy ki ciul. Janek jest lepszy, niż ta walka.

  To co następnym razem?

 249. już walka z Latifem do momentu jak złapał go midlem pokazywała że to trochę nie poziom Błachowicza, Manuwa pokazał że fizycznie odstaje i zapasy cieniutko, teraz ostatnia walka i porażka na wszystkich frontach. Błachowicz poza lewym midlem po zmianie pozycji to nie ma żadnego pomysłu by zranić przeciwnika. Następna walka o bilet do domu.

 250. Czekam tylko na wywód Jurasa. Mogę się założyć o średnią krajową, że będzie pojazd po kibicach, jacy to z nich patrioci, hejterzy i gówno sie znają na na sporcie KSW.

  Edit.

 251. Klaczek w wywiadzie dla konkurencji też popłynął mówiąc że Janka stać nawet na walkę o pas( oczywiście mówił to przed jego walką):facepalm:

 252. Ok pisze ze ktoś wyzywal Janka od chuji cweli itp a sam nie widziałem czegoś takiego.. Brak argumentów to sam wymyśla sobie rzeczy o obrażaniu? Czekałem na głupoty i nie zawiodłem się.

 253. To co następnym razem?

  Następną razą, o ile takowa będzie, Janek zniszczy jakiegoś ogóra, nabierze pewności siebie i tak rozpocznie się nowy rozdział jego kariery. a jak nie, to ja nie będę szukał usprawiedliwień.

 254. Ok pisze ze ktoś wyzywal Janka od chuji cweli itp a sam nie widziałem czegoś takiego.. Brak argumentów to sam wymyśla sobie rzeczy o obrażaniu? Czekałem na głupoty i nie zawiodłem się.

  Też zwróciłem na to uwagę. Niby dopiero wstał, a już zdążył całe internety przeczytać. Wiele o tym czytałem i ani razu nie czytałem takiego komentarza jaki on zacytował, więc uważam że tendencyjnie pieprzy. Jednak z resztą się generalnie zgadzam, tylko ta nagonka na hejterów zrobiła się bardziej żałosna niż sami hejterzy.

 255. Zazwyczaj nie wrzucam swoich wywodów po galach, chyba, że odrazu po gali wpadne na cohones i coś po % skrobne, ale. . . tym razem musze(m)

  "Najlepszy" polski zawodnik mma przegrywa 2gi raz z rzędu, z bliżej nie znanym chłopcem (do bicia). . . @jurasmma płakał jak oglądał.

  .

  .

  .

  A tak już bardziej poważnie, to żal przegranej jednego z lepszych polskich zawodników w tak żałosnym stylu z zawodnikiem, który szerszej publiczności nie jest znany. Janek pokazał wielkie nic, a z pleców był tak samo bezradny (jak nie bardziej) niż Omielańczuk w swoich przegranych walkach. Ponad rok treningów w Ankosie, a zapasy wyglądały marnie, do tego kondycja niestety też, jak u zawodnika ze wsi spod ruskiej granicy, który postanowił wystartować na Almmie organizowanej na wsi obok.

  Cóż Jano musi przemyśleć co dalej, bo inaczej będzie naprawdę ciężko.

  A co gorsza wyśmiewany przez redakcję, a uwielbiany 😉 na cohones Krylov, byłby moim zdaniem aktualnie faworytem w walce z polakiem i szczerze uważam, że aktualnie wygrałby walkę z Jankiem, jeśłi do takiej by doszło :/

 256. Wygrywasz albo jesteś skończony. Polski kibic nie wybacza. :boss:

  Czasem mam wrażenie, że to kwestia wieku, ale ze skokami narciarskimi było podobnie w skali całego narodu…

  .

  dobrze napisane

 257. Bardzo brzydki wpis traktujący jak śmieci wszystkich, którzy ośmielili się wyrazić mniej lub bardziej konstruktywną krytykę. Jako profesjonalista mógłby sobie odpuścić takie emocjonalne komentarze porażek własnej rodziny. Szczególnie jeśli próbuje ją przekuć w życiowe porażki każdego, który ma odmienne zdanie.

 258. Tak, i dlatego ja uważam, że coś poszło nie po myśli. Źle wyliczona dieta, bezsenność, zmiana wody czy ki ciul. Janek jest lepszy, niż ta walka.

  Czekałem aż do teraz by nie łamać ciszy:

  Może miał kaca moralnego z uwagi na niemożność wzięcia udziału w referendum? 😉

  Ale też jestem zdania, że JB jest znacznie lepszy niż to, co zaprezentował minionej nocy.

 259. dobrze napisane

  Co?Ja jakoś hejtu na skoczków nie widziałem.Z resztą to są dwa inne sporty.Tam szybko masz następną szansę ,w mma jedna porażka oddala bardziej .W mma bycie zdeklasowanym to w ogóle inna sprawa.

 260. Punktacje z ostatnich lat zawierające 30-25.

  • Juliana Lima pok. Erickę Almeidę przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 30-25)
  • Patrick Cummins pok. Kyle'a Kingsbury'ego przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-25, 30-24) 
  • Mirsad Bektic pok. Paula Redmonda przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 30-25)
  • Marion Reneau pok. Alexis Dufresne przez jednogłośną decyzję (2x 30-26, 30-25)
  • Michael Johnson pok. Joe Lauzona przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 30-25)
  • Dennis Siver pok. Nama Phana przez jednogłośną decyzję, 30-24; 30-25; 30-26

  Punktacje w których 30-25 były od dwóch sędziów:

  • T.J. Dillashaw pok. Walela Watsona przez jednogłośną decyzję (2 x 30-25, 30-26)
  • Michel Prazeres pok. Mairbeka Taisumova przez jednogłośną decyzję (30–25, 30–25, 30–25)
  • Trevor Smith pok. Dana Millera przez jednogłośną decyzję (2x 30-25, 30-26)
  • Tim Elliott pok. Jareda Papaziana przez jednogłośną decyzję (30-25, 30-25, 30-26)
  • Takeya Mizugaki pok. Jeffa Houglanda przez jednogłośną decyzję 30-25, 30-25, 30-27

  Nie jest tak źle. Nawet Mairbek Taisumov dostał raz 2x 25-30 🙂

  I na koniec bonus:

  • Jan Błachowicz pok. Gorana Reljica przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-26, 30-25). (30-25 dał Szymon Bońkowski)
  • Dennis Siver pok. Nama Phana przez jednogłośną decyzję, 30-24; 30-25; 30-26

  tak jak pisaliśmy w innym temacie z @Masta Blasta, jest potencjał na główną kartę UFC200 #koniec offtopu

 261. moze nie o samej porazce jana…

  poziom sportu w Polsce jest żałosny, nie dlatego, że zawodnicy są słabi, wynika to z braku specjalistów/chęci zaoszczedzenia kasy

  mamy jednego trenera od wszystkiego+'psychologa'+pewnie dietetyka i goscia od suplementacji zaawansowanej w jednym

  jak chłop chce osiagac wyniki w najlepszej lidze to musi troche zainwestować w dietetyka(mauricz), trenera od przygotowania motorycznego a nie koleżke po weekendowym kursie, kogos od taktyki a z andrzejem niech sobie robi te zapasy… do tego obowiazkowo u zblokowanego jana potrzebny psycholog/terapeuta

 262. Janek zostaje w UFC !!! ufff

  Nie wiem ,czy się cieszyć .Jednak zdziwił mnie brak otoczki medialnej (polskie media) co do jego walki ,jeżeli tak jak pisze stracił pasję i iskrę ,to ciężko.

  Niech poskłada wszystko do kupy i ogarnie się .Cub Swanson jak stracił ogień to przerwę zrobił,Janek popełnił błąd niestety.

 263. Aha, czyli ma za zadanie usuwać komentarze które nie brzmią "janek trzymaj się"? Troche to żałosne.

  serio kasują takie wpisy ? nie tedy droga w interenetach

 264. Ta familia Janka mnie przeraza,niby chlop po 30 a niancza go jak dzisiejsi rodzice dzisiejsze gimbazy, jestem w szoku. Konstruktywna krytyka jest przez Jurasa nazywana hejtem, wymysla sobie sam komentarze, ktorych nawet na oczy nie widzialem, do tego usuwaja z jego profilu komentarze, ktore (jak ktos wyzej podkreslil) nie brzmia jak "janek bedzie dorze". To ma byc "legendary polish power"? chyba Legendary Polish nianczenie. Jestem bardziej zawiedziony tym calym jurasem niz sama postawa Janka w 2 ostatnich walkach. Smiech na sali, usuwam typa z lubianych na fb bo takimi ludzmi to ja sie brzydze, Juras tylko pokazuje,ze tak na prawde niewiele wie o mma,albo ma problemy z samym soba i potrzebuje specjalisty.    btw zawsze szacunek dla Janka, bo on pokazal,ze ma jaja i zostawil cieplutka posadke z ksw by sprobowac sie z najlepszymi. faker mameda mnie tak smieszy do tej pory,ze zawsze czyni moj dzien lepszym.  Jano dostanie jeszcze szanse, licze na jego wyjazd do Stanow, jesli nie to chociaz Warszawa,a najlepiej Olsztyn.

 265. Ta familia Janka mnie przeraza,niby chlop po 30 a niancza go jak dzisiejsi rodzice dzisiejsze gimbazy, jestem w szoku. Konstruktywna krytyka jest przez Jurasa nazywana hejtem, wymysla sobie sam komentarze, ktorych nawet na oczy nie widzialem, do tego usuwaja z jego profilu komentarze, ktore (jak ktos wyzej podkreslil) nie brzmia jak "janek bedzie dorze". To ma byc "legendary polish power"? chyba Legendary Polish nianczenie. Jestem bardziej zawiedziony tym calym jurasem niz sama postawa Janka w 2 ostatnich walkach. Smiech na sali, usuwam typa z lubianych na fb bo takimi ludzmi to ja sie brzydze, Juras tylko pokazuje,ze tak na prawde niewiele wie o mma,albo ma problemy z samym soba i potrzebuje specjalisty.

  W samo sedno sprawy trafiłeś. Juras sobie sprawy nie zdaje, że swoimi gadkami jaki to Janek nie jest zajebisty, zrobił mu więcej krzywdy niż Ci hejterzy internetowi. Ale on i tak tego nie zrozumie.

 266. W samo sedno sprawy trafiłeś. Juras sobie sprawy nie zdaje, że swoimi gadkami jaki to Janek nie jest zajebisty, zrobił mu więcej krzywdy niż Ci hejterzy internetowi. Ale on i tak tego nie zrozumie.

  Ej, ale on opiera się o szczerość i twardy kręgosłup moralny 😀 Chuj, że nie ma tam miejsca na autorefleksję i szczerość wobec samego siebie, ale już zapowiedział, że niczego w swoim podejściu nie zmieni 🙂

 267. Ej, ale on opiera się o szczerość i twardy kręgosłup moralny 😀 Chuj, że nie ma tam miejsca na autorefleksję i szczerość wobec samego siebie, ale już zapowiedział, że niczego w swoim podejściu nie zmieni 🙂

  No to w takim razie pożegnalna walka i FEN/KSW. Trudno.

 268. No to w takim razie pożegnalna walka i FEN/KSW. Trudno.

  Ale akurat pisałem o Jurasie i jego podejściu. Janek mam nadzieję, że swój rozum ma i porażka otworzy mu oczy.

 269. Ale akurat pisałem o Jurasie i jego podejściu. Janek mam nadzieję, że swój rozum ma i porażka otworzy mu oczy.

  Ja wiem, że pisałeś o Jurasie, ale jak Juras i rodzina przy niedzielnym schabowym wmawia Ci takie rzeczy, że to tylko wypadek przy pracy i że jesteś legendary polish power to jest potem jak jest. Janek powinien zrozumieć, że musi poprawić x rzeczy i zapierdalać na treningach jak dzik, bo na razie to jest legendary polish low power.

 270. To była bardzo słaba walka którą z trudem oglądało się ,ale uważam że można dać Jankowi ostatnią szansę.Najbardziej mi się nie podobało jak Janek leżał na plecach , założył ręce za głowę i czekał na andersona, jakby był wirtuozem parteru i zapraszał go do swojej gry , a to on był niemiłosiernie obijany łokciami w tej własnie płaszczyźnie.Zawsze uważałem Janka za dobrego fightera , ale coś się z nim stało niedobrego.Mam nadzieję że przemyśli wszystko , zainwestuje w siebie , wyjedzie na jakieś campy do hameryki i pokaże na co go stać.Nie mówię że zawojuje w ufc ale da walki które będą cieszyć kibicowskie oko , bo stać go na takie walki.

 271. Napisałem już na temat tej walki parę cierpkich słów, ale czuję, że muszę jeszcze to wszystko krótko podsumować.

  Zawsze lubiłem Błachowicza i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nie znam go oczywiście osobiście, ale czytałem i oglądałem dziesiątki wywiadów i materiałów z nim i o nim, a w nich prezentuje się on jako porządny człek, taki, najzwyczajniej w świecie, swój chłop. To jednak nie oznacza, że w każdych warunkach będę mu słodził i opowiadał jaki to on jest wspaniały i jakie to sukcesy go czekają. Nie, to nie moja rola. Nie jestem jego mamą.

  Będę za to oceniał wyniki sportowe Błachowicza, chwalił po sukcesach i krytykował po porażkach, bo taka jest rola kibica. Bo taka jest naturalna kolej rzeczy. Jeśli zawiedzie, będę mu wciąż kibicował i życzył sukcesów w przyszłości, ale nie oszczędzę krytyki, tylko dlatego, że to swój chłop i mój rodak. Wręcz przeciwnie, właśnie z tych powodów moja krytyka będzie bardziej surowa. Bo zależy mi na tym, żeby mój rodak te sukcesy odnosił, by nie popełniał znów tych samych błędów. I choć mam pełną świadomość, że moja krytyka do Błachowicza nigdy nie dotrze, bo przecież nie czyta on wpisów przypadkowych użytkowników jakiegoś tam forum, to jednak, mimo wszystko jest to moja naturalna reakcja jako kibica – chcę pomóc. A pisanie rzeczy w stylu „Nic się nie stało Jasiu. Masz tu ciepłą zupkę.” w żaden sposób nie pomaga.

  Oczywiście skłamałbym, twierdząc, że krytykuję porażki sportowców, którym kibicuję wyłącznie dlatego, że chcę im pomóc. Jestem człowiekiem, takim jak każdy i gdy moi rodacy przegrywają, odczuwam zawód, który muszę czasem wyrazić. To naturalne. Emocje (których odczuwanie jest kolejną naturalną cechą każdego człowieka) sprawiają, że czasami wyrażę ten zawód brutalnie, czasami pozwolę sobie na drwinę. Nie pozwolę sobie jednak zarzucać zawiści i jakiegoś „hejterstwa” tylko dlatego, że nie podstawiam Jasiowi ciepłej zupki pod nos i nie powtarzam, że nic się nie stało. Wyzywanie wszystkich dookoła od „hejterów” uważam za oznakę zaślepienia, braku argumentów, braku umiejętności prowadzenia dyskusji, a niekiedy też głupoty.

  Wracając jednak do Błachowicza, nie spodziewam się, że po delikatnej szyderce z mojej strony rozpłacze się i zamknie w sobie. Oczekuję, że gdy zadrwię sobie z jego porażki, tak jak każdy szanujący się posiadacz cohones, odpowie ciętą ripostą, a następnie weźmie się w garść, przeanalizuje, zmieni co trzeba zmienić i rozpiżdży kolejnego przeciwnika na wióry. Bo jakkolwiek brutalnie by to nie brzmiało, coś trzeba zmienić: albo poziom rywalizacji, albo cały proces treningowy. Chyba każdy trzeźwo patrzący na sprawę przyzna, że od 2011 roku Błachowicz nie poczynił żadnych znaczących postępów. Może inaczej – nie zaprezentował nic, co by o takich postępach świadczyło. Wykluczając jakieś sprawy osobiste lub zdrowotne, o których nic nie wiemy, przychodzą mi do głowy dwie podstawowe przyczyny: albo Błachowicz w okolicach 2011 r. osiągnął swój pułap możliwości albo, co gorsze, w wyniku błędów w szeroko pojętym procesie treningu i prowadzeniu zawodnika zmarnowano cztery lata, nie osiągając wyraźnego postępu. Mam nadzieję, że otoczenie Błachowicza i sam zawodnik dojdzie do właściwych wniosków i podejmie odpowiednie kroki. Mam nadzieję, że mimo fasady nadopiekuńczości, gdy Internet nie będzie patrzył Juras porządnie wstrząśnie swoim kumplem. Mam nadzieję, że już nie zobaczę Błachowicza obijanego w UFC przez showmana z reality-show… cokolwiek to by nie miało znaczyć.

 272. mozliwe, ze sie troche czepiam ale, ze niby kto jest tym zapasnikiem? Blachowicz?

  Jednym z zawodników z najlepszymi zapasami w polskim MMA. Bo kto inny? Chalidow rzucany przez Sakurai'a? Czy Grabowski rzucany przez zapaśników?

 273. Warto również przypomnieć sobie ostatnią walkę Bartka Fabińskiego na gali w krakowie 🙂 To był pokaż bardzo dobrych zapasów.

 274. Warto również przypomnieć sobie ostatnią walkę Bartka Fabińskiego na gali w krakowie 🙂 To był pokaż bardzo dobrych zapasów.

  po prostu rywal byl fatalny, Fabinski nie ma szczegolnie dobrych zapasow

 275. @mmammag nie było mnie w kraju 3-11.09, dopiero powoli nadrabiam(oraz dochodzę do sie%ie) i obiecuję się odnieść tak samo do walki Janka jak i mojej opinii nt. jego szans z czołówką. Daj "chwilę", a z pewnością ujrzysz artykuł lub podcast, na którym otrzymasz moje stanowisko…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.