Jan Błachowicz postanowił raz jeszcze ostrzec obecnego mistrza kategorii średniej UFC. Po walce na UFC 253, gdzie Polak rozbił Dominicka Reyesa i stał się posiadaczem tytułu w dywizji do 93 kilogramów, mówiło się o potencjalnej walce z Israelem Adesanyą, obecnym mistrzem w kategorii średniej. Błachowicz w rozmowie z „Submission Radio” wypowiedział się na temat zestawienia z „The Last Stylebenderem”, które porównał do walki z Lukiem Rockholdem.

On może próbować, ale wróci do swojej dywizji bardzo szybko jeśli spróbuje zdobyć mój tytuł. Kiedy spotka się ze mną to skończy się to tak samo jak z Rockholdem.

Nawet jeśli trenujesz z zawodnikami z kategorii półciężkiej – to tylko trening. Walka wygląda zupełnie inaczej. Kiedy wyjdziesz do walki w wyższej dywizji wagowej to poczujesz inną siłę, inne cardio, inny timing. Wszystko jest nowe. To byłoby dla niego najcięższe, to byłaby dla niego nowość. Ja walczę tam całe życie. Jestem półciężkim przez całą swoją karierę więc to dla mnie już norma. Dla niego to byłoby coś innego, coś co mogłoby go zszokować.

Jest gra UFC na Playstation. Jeśli zdecyduje się zagrać mną to będzie najlepszym półciężkim na świecie. W rzeczywistości nie ma na to szans.

Na UFC 253 Adesanya w świetnym stylu pokonał Paulo Costę, którego odprawił ciosami w drugiej rundzie pojedynku. Niepokonany „The Last Stylebender” jest mistrzem kategorii średniej od października 2019 roku. Wtedy zdobył tytuł w walce z Robertem Whittakerem. Od długiego czasu mówi się o potencjalnej walce Adesanyi z byłym zawodnikiem kategorii półciężkiej, Jonem Jonesem. Obaj panowie nie darzą się sympatią.

„The Last Stylebender” cały czas twierdzi, że w przyszłości dojdzie do pojedynku z „Bonesem”, lecz jest również zainteresowany starciem z nowym mistrzem, Janem Błachowiczem. Ten zdobył pas mistrzowski na UFC 253 w walce z Dominickiem Reyesem. Prezydent UFC na koferencji prasowej po gali wyznał, że chętnie zestawiłby Błachowicza w pierwszej obronie z wygranym starcia Teixeira – Santos. Walka Brazylijczyków ma odbyć się 7 listopada.

Zobacz także: Rodzinne świętowanie Jana Błachowicza

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.