Israel Adesanya jest pewny swoich umiejętności i wierzy, że jest najlepszym półciężkim na świecie. Mistrz kategorii średniej, który w przeszłości walczył w kickboxingu w limicie kategorii ciężkiej, w wywiadzie z Arielem Helwanim wypowiedział się na temat potencjalnego przejścia do dywizji do 93 kilogramów. Warto wspomnieć, że Adesanya walczył na tej samej gali co Jan Błachowicz w zeszły weekend. Pokonał wtedy Paulo Costę.

Mówiłem wam, że z każdą walką się rozwijam, staję się coraz lepszy. Wszyscy chcą dorwać mnie jak najwcześniej, bo chcą mieć wygraną ze mną na swoim koncie. Wiedzą, że osiągnę wielkie rzeczy w tym sporcie. Nie zgadzam się na to. Dajcie mi czas, pozwólcie mi pracować. Nadal pracuję i staję się lepszy. Teraz możecie powiedzieć, że jestem najlepszym półciężkim na świecie.

Zapytany o potencjalną walkę z Jankiem, Adesanya krótko odpowiedział, że wygrałby takie starcie.

Z pewnością bym go pokonał, ale tak jak powiedziałem, nie zamierzam wypowiadać się bez rozmowy z moimi trenerami i bliskimi. Nie jestem jak Paulo Costa czy Jon Jones – oni mają wokół siebie tylko przytakujących im bezmyślnie ludzi. Ja jestem panem swojego imperium, ale osiągnąłem to wraz ze swoimi trenerami i razem ustalamy strategię na przyszłość. Podoba mi się walka z Janem. Podoba mi się walka z Cannonierem. Wszystko jest jeszcze otwarte. Dajcie mi odpocząć. Kategoria półciężka wygląda naprawdę nieźle i powiedzmy tylko tyle – jestem najlepszym półciężkim na świecie.

Długo już mówi się o potencjalnej walce Israela Adesanyi z Jonem Jonesem. Obaj panowie nie darzą się sympatią. „The Last Stylebender” cały czas twierdzi, że w przyszłości dojdzie do pojedynku z „Bonesem”, lecz jak widać teraz jest również zainteresowany starciem z nowym mistrzem, Janem Błachowiczem. Ten zdobył pas mistrzowski na UFC 253 w walce z Dominickiem Reyesem. Prezydent UFC na koferencji prasowej po gali wyznał, że chętnie zestawiłby Błachowicza w pierwszej obronie z wygranym starcia Teixeira – Santos. Walka Brazylijczyków ma odbyć się 7 listopada.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.