Jailton Almeida chce walki z tymczasowym mistrzem kategorii ciężkiej UFC, Tomem Aspinallem. Niepokonany w oktagonie Brazylijczyk wierzy, że pojedynek z Anglikiem w przyszłości jest nieunikniony.

Almeida jest niepokonany od 15 walk. W ostatnim pojedynku wygrał w listopadzie tego roku przez jednogłośną decyzję sędziowską po dominacji z Derrickiem Lewisem. Była to dla niego 6. wygrana w oktagonie UFC. W rozmowie z MMA Junkie, Malhadinho wyzwał na pojedynek tymczasowego mistrza kategorii ciężkiej UFC, Toma Aspinalla, który obecnie nie ma rywala i nie zawalczy z prawowitym mistrzem, Jonem Jonesem w najbliższej przyszłości.

Idealna byłaby walka z Cirylem Gane, ale Tom Aspinall rozmawiał już z dziennikarzami i mówi o walce z Jailtonem. Myślę, że pojedynek z Tomem Aspinallem może być pierwszy. To będzie dobra walka, bo on jest kompletnym zawodnikiem. Dobrze się rusza. Myślę, że jesteśmy równi i to byłaby sprawiedliwa walka. Jesteśmy przyszłością tej kategorii wagowej, a w przyszłości na pewno zawalczymy o prawowity tytuł mistrzowski.

Jon Jones nadal jest najlepszym w dywizji. Wierzę, że Tom Aspinall może dotrzeć na szczyt, ale dla mnie nie ma wątpliwości – Jon Jones to numer 1.

32-letni Almeida (20-2 MMA) w oktagonie UFC wygrywał także z m.in. Jairzinho Rozenstruikiem i Shamilem Abdurakhimovem. 19 z 20 zwycięstw w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem – tylko wygraną z Derrickiem Lewisem zdobył przez decyzję sędziowską po absolutnej dominacji nad Czarną Bestią. Obecnie zajmuje on 7. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej UFC, której mistrzem jest wcześniej wspomniany Jon Jones, a tymczasowym mistrzem jest Tom Aspinall. Brazylijczyk do UFC dostał się dzięki wygranej na gali Dana White’s Contender Series w 2021 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,937 komentarzy 2,994 polubień

Jailton Almeida chce walki z tymczasowym mistrzem kategorii ciężkiej UFC, Tomem Aspinallem. Niepokonany w oktagonie Brazylijczyk wierzy, że pojedynek z Anglikiem w przyszłości jest nieunikniony. Almeida jest niepokonany od 15 walk. W ostatnim pojedynku wygrał w listopadzie tego roku przez jednogłośną decyzję sędziowską po dominacji z Derrickiem Lewisem. Była to dla niego 6. wygrana w […]

Odpowiedz polub

click to expand...