Cg99ZGOWkAALsCZ

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Berlinie, ogłoszono powstanie nowej organizacji MMA – Euro Fighting Challenge. Jak sama nazwa wskazuje, organizacja zamierza skupić się na europejskim rynku MMA, na którym chce oczywiście zająć miejsce lidera.

Plany jak widać są ambitne, ale jeśli chodzi o konkrety dotyczące tego jak zostaną zrealizowane, to na nie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Zapowiedziano jak na razie pierwsze trzy galę jakie zorganizuje Euro FC.

1 października tego roku, organizacja wybiera się do miasta Espoo w Finlandii. Sprzedaż biletów na imprezę rozpocznie się 9 maja i być może wtedy poznamy więcej szczegółów na temat rozpiski. Druga gala zaplanowana jest dopiero na 11 lutego 2017 roku w czeskiej Pradze. Ostatnia z zapowiedzianych imprez to wyprawa do duńskiej Kopenhagi w maju 2017.  Docelowo, Euro FC planuje zrobić od 6 do 7 imprez w przyszłym roku. Kraje które planuje odwiedzić poza wymienionymi powyżej to Niemcy, Anglia oraz Hiszpania.

Kolejną informacją jest własny system rankingów który ma pomóc wyłaniać pretendentów do pasów, te zaś mają nosić nazwę „Champion of Europe”. Znany w Polsce Tim Leidecker został matchmakerem organizacji a jego wspólnik z firmy menadżerskiej Control Master, Sebastian Świerkot będzie odpowiedzialny za dobór zawodników z Polski. Właścicielem całego przedsięwzięcia jest Fin, Jarno Kukila. Dobrą informacją dla fanów z Polski jest plan aby na każdej gali pojawiali się zawodnicy z naszego kraju.

Co do zawodników, to na razie poznaliśmy 4 nazwiska. Są to: Yosef Ali Mohammad (MMA 6-2), Tom „Stoneface” Niinimaki (MMA 21-8), Alan Omer (MMA 18-5) oraz Izabela Badurek (MMA 6-3) która wystąpi na pierwszej gali Euro FC w Finlandii.

3 KOMENTARZE

  1. @Charles Bronson o $ się nie rozmawia ale place są na poziomie. Dajcie popracować Panie i Panowie. 🙂 Efekt już 1.10. @raynor i to jak. Takiej fajnej gali chyba nie zrobimy ale postaramy się żeby było zbliżone. Wiadomo #Teamkowalik nikt nie przebije!!! Z przymrużeniem oka i z dystansem 😉

  2. Może wreszcie się KSW ruszy z dupskiem gdzieś do Szwecji, ponownie do UK, Irlandii i wreszcie ogarną się trochę z kompletowaniem poszczególnych dywizji. Kto następny po Azizie po pas? Materla i Grove tylko na placu boju, nikogo innego. W LHW Narkun znów dostanie jakiegoś 'tuza' z nie wiadomo skąd. I będzie więcej niż 4 gale rocznie. I hope so.A co do Euro FC to średnio wiarygodny jest dla mnie Leidecker po tym co Kowalik o nim mówił. Więc poczekamy – zobaczymy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.