Walka Thiago Santosa i Glovera Teixeiry miała wyłonić kolejnego pretendenta w kategorii półciężkiej UFC, lecz w tym momencie możliwe jest inne starcie mistrza tej dywizji. Mówi się, że Jan Błachowicz w pierwszej obronie tytułu może zmierzyć się z innym mistrzem UFC, Israelem Adesanyą, który ma przejść wyżej z kategorii średniej. Santos i Teixeira wypowiedzieli się na temat potencjalnego starcia Błachowicza z Adesanyą podczas rozmowy z dziennikarzami przed zbliżającą się galą UFC Vegas 13.

Szczerze mówiąc gdy zobaczyłem to pierwszy raz to poczułem frustrację. Porozmawiałem ze swoim menadżerem, musieliśmy zrozumieć jak to wszystko  wygląda. Muszę dać z siebie wszystko. Muszę pokonać Glovera Teixeirę. Potem zobaczymy co dalej. Ludzie gadają o walce Błachowicza z Adesanyą, ale nie mają jeszcze podpisanych kontraktów. Wszystko może się zmienić. Skupiam się na sobocie, wielkiej wygranej, a potem zobaczymy co się wydarzy.

Teixeira również wierzy, że nic nie jest jeszcze przesądzone:

Nie jestem jeszcze rozczarowany, nic się jeszcze nie wydarzyło. Wszystko jest możliwe. Zobaczymy co się stanie po tej walce. Wejdę tam i zrobię hałas. Nigdy nie gadałem zbyt wiele, ale muszę wypromować ten pojedynek i wyrzucić Adesanyę z rozmów, przejąć walkę o pas mistrzowski. To właśnie zrobię. Swoim występem odeślę go do kategorii średniej.

Walka obu panów odbędzie się już w ten weekend na gali w UFC Apex w Las Vegas. W tym momencie Thiago Santos jest numerem 1. w rankingu UFC, zaraz za mistrzem, Janem Błachowiczem, a Glover Teixeira plasuje się na miejscu 3. Warto wspomnieć, że w przeszłości „Marreta” już raz bił się z Polakiem – na gali w Czechach znokautował go w 3. rundzie pojedynku. Błachowicz często wspomina, że w przyszłości na pewno dojdzie do rewanżu z Brazylijczykiem.

19 KOMENTARZE

 1. Proszę jak to się wszystko zmienia. Wszyscy się pchają po wpierdol od Janka.

  Zwłaszcza Santos, po wpierdol od Janka.

 2. Ale oni mają 100% racje. Adesanya tylko 2 razy obronił pas, a Whittaker wygrał w dobrym stylu z dwoma rywalami. Do tego w pierwszej walce miał swoje momenty. Jan w ogóle nie obronił pasa i oni chcą robić superfight? Mnie ta potencjalna walka w ogóle nie jara. Lepiej żeby Janek zawalczył z Texeira/Santos, zamiast bardziej ryzykowny superfight.

 3. Akurat uważam, choć to chyba niepopularne, że Adesanya powinien wypierdalać. Co on osiągnął w półciężkiej? Santos też przeszedł ze średniej i dopiero jak wygrał 3 walki, dostał title shota. Następny w kolejce powinien być albo on albo jak już robią tą walkę, to Texeira, jeśli go pokona. Adesanya w całej karierze nie wygrał ani jednej walki w półciężkiej.

 4. W Marcu Janek obskoczy Adesanye a w drugiej połowie wakacji zwycięzce pojedynku Santos/Teixeira i zostanie tylko Jones, tak to widzę.

 5. Akurat uważam, choć to chyba niepopularne, że Adesanya powinien wypierdalać. Co on osiągnął w półciężkiej? Santos też przeszedł ze średniej i dopiero jak wygrał 3 walki, dostał title shota. Następny w kolejce powinien być albo on albo jak już robią tą walkę, to Texeira, jeśli go pokona. Adesanya w całej karierze nie wygrał ani jednej walki w półciężkiej.

  A co osiągnął Conor w lekkiej, ze z miejsca dostał walkę o pas?I to 2 razy?Prawda jest taka, że jak jesteś gwiazdą to jesteś traktowany po gwiazdorsku.Adesanya w tym momencie to jedna z najjaśniejszych postaci UFC.Jest trzeci w rankingu pound for pound, Janka nawet w nim nie ma.Danka i UFC przygotowują grunt na potencjalną walkę z Jonesem więc nie może to zbyt długo trwać.Co ich obchodzi jakiś Teixeira  gdy na horyzoncie jest wielki hajs do zrobienia?

 6. Ciekaw jestem Santosa po tej przerwie.

  Ja też w chuj , świetnie się zaprezentował z Jonesem , gdyby nie ta kontuzja to była duża szansa na zwycięstwo , zobaczymy jak się odnajdzie po tej kontuzji

 7. Akurat uważam, choć to chyba niepopularne, że Adesanya powinien wypierdalać. Co on osiągnął w półciężkiej? Santos też przeszedł ze średniej i dopiero jak wygrał 3 walki, dostał title shota. Następny w kolejce powinien być albo on albo jak już robią tą walkę, to Texeira, jeśli go pokona. Adesanya w całej karierze nie wygrał ani jednej walki w półciężkiej.

  Zależy jak patrzysz. Adesanya w K1 większość walk toczył w półciężkiej… A tam półciężka do 100kg chyba :frankapprove:

 8. Zależy jak patrzysz. Adesanya w K1 większość walk toczył w półciężkiej… A tam półciężka do 100kg chyba :frankapprove:

  Skąd masz dane, że Adesanya większość walk w K1 toczył w półciężkiej? Z tego co ja widziałem, to większość ma w średniej, ewentualnie limicie 190 funtów. Raz wygrał jakieś Grand Prix co było w kategorii ciężkiej a wszyscy przeciwnicy i tak byli mniejsi od niego. W MMA nie ma ani jednej walki w wadze wyższej niż średnia. :neildegrassewhoa:

 9. Skąd masz dane, że Adesanya większość walk w K1 toczył w półciężkiej? Z tego co ja widziałem, to większość ma w średniej, ewentualnie limicie 190 funtów. Raz wygrał jakieś Grand Prix co było w kategorii ciężkiej a wszyscy przeciwnicy i tak byli mniejsi od niego. W MMA nie ma ani jednej walki w wadze wyższej niż średnia. :neildegrassewhoa:

  Półciężka jest do 93kg. W UFC tak? Tak. Poniżej wrzucam wszystkie walki Israela które byly w limicie bliskim

  W K1 kategorie trochę inaczej wyglądają jak w UFC..

  Kategoria ciężka do 100 kg

  Kategoria półciężka do 90 kg

  Kategoria superpółśrednia do 70 kg

  Czyli pomiędzy 70 a 90 jestes półciężki..

  Stad mam dane 😀

  Masz poniżej zestawienie walk Adesanyi w kat wagi bliskiej 90kg… (Te z + tzn nie otwarte były poniżej 90kg…)

  Poniekąd chodzi mi o to że Israel nie będzie miał problemu z wagą i nie za bardzo to wpłynie na jego skuteczność itd itp…

 10. Półciężka jest do 93kg. W UFC tak? Tak. Poniżej wrzucam wszystkie walki Israela które byly w limicie bliskim

  W K1 kategorie trochę inaczej wyglądają jak w UFC..

  Kategoria ciężka do 100 kg

  Kategoria półciężka do 90 kg

  Kategoria superpółśrednia do 70 kg

  Czyli pomiędzy 70 a 90 jestes półciężki..

  Stad mam dane 😀

  Masz poniżej zestawienie walk Adesanyi w kat wagi bliskiej 90kg… (Te z + tzn nie otwarte były poniżej 90kg…)

  Poniekąd chodzi mi o to że Israel nie będzie miał problemu z wagą i nie za bardzo to wpłynie na jego skuteczność itd itp…

  Czyli półciężki w K1 to tak naprawdę średni w UFC?

  :zakręcony:

 11. liczę na to, że glover rozmontuje jutro santosa i zawalczy z jankiem na wiosnę, stylebender spierdalaj.

  Ja chciałbym , żeby któryś z dwójki Glover – Santos zawalczył z Jankiem bo poprostu sprawiedliwie by było. Title shot w półciężkiej się cycowi nie należy i tyle.

  :matt:

 12. Ja chciałbym , żeby któryś z dwójki Glover – Santos zawalczył z Jankiem bo poprostu sprawiedliwie by było. Title shot w półciężkiej się cycowi nie należy i tyle.

  :matt:

  powiedz to danie, teraz liczy się tylko ilość sprzedanych perpejwiu, niestety.

 13. powiedz to danie, teraz liczy się tylko ilość sprzedanych perpejwiu, niestety.

  Ja wiem to doskonale i jestem od lat tym faktem zniesmaczony

  :razz:łacz:

 14. Czyli półciężki w K1 to tak naprawdę średni w UFC?

  :zakręcony:

  No na to wychodzi… Toc sobie tego nie wymyśliłem…

  W K1 tak to wygląda

  Kategoria lekka (do 62,5 kg)

  Kategoria superlekka (do 65 kg)

  Kategoria półśrednia (do 67,5 kg)

  Kategoria superpółśrednia (do 70 kg)

  Kategoria półciężka (do 90 kg)

  Kategoria ciężka (do 100 kg)

  Kategoria superciężka (ponad 100 kg)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.