Eugene Bareman, trener Israela Adesanyi jest pewny, że w przyszłości jego podopieczny będzie chciał rewanżu z Janem Błachowiczem.

Israelowi Adesanyi nie udała się próba podboju wagi półciężkiej. Mistrz kategorii średniej poszedł wagę wyżej i zmierzył się tam z Janem Błachowiczem. Po pięciorundowym boju Israel musiał jednak uznać wyższość Polaka w klatce. Trener Israela, Eugene Bareman, nie wyklucza jednak, że kiedyś dojdzie do rewanżu.

W rozmowie dla Submission Radio, Bareman powiedział:

Wiele wynieśliśmy z tej walki, wiele się nauczyliśmy. (…) Po tym jak Israel wyczyści swoją kategorię, na pewno będziemy chcieli jeszcze raz spróbować się z Janem.

Warto przypomnieć, że sam Israel zaraz po walce z Błachowiczem również zapowiedział, że nie chce rezygnować z podboju wagi półciężkiej. Teraz jednak ma skupić się na kolejnych walkach w wadze średniej, w której króluje od roku 2019.

Zanim Adesanya spróbował swoich sił w walce z Janem Błachowiczem był niepokonany w zawodowym MMA. Dla UFC bije się od roku 2018 i błyskawicznie pnie się po szczeblach kariery. W roku 2019 wywalczył tymczasowy pas mistrzowski w pojedynku z Kelvine Gastelumem, a niedługo później odebrał pełnoprawny pas Robertowi Whittakerowi. W kolejnych bojach wygrał z Yoelem Romero i rozbił Paulo Costę. Po tych sukcesach zdecydował się na jednorazowe przejście do wagi półciężkiej.

Na razie nie wiadomo z kim Israel Adesanya zmierzy się w kolejnej walce. Wiadomo natomiast, że zrobi to w wadze średniej, stając do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.