Były rywal Israela Adesanyi i jego jedyny pogromca w karierze w MMA, Jan Błachowicz, zareagował na wygraną “The Last Stylebendera” na UFC 263.
Dla Adesanyi druga walka z Marvinem Vettorim na gali UFC 263 w Glendale w USA była powrotem do oktagonu po pierwszej porażce w zawodowej karierze w MMA. Zawodnik sprobował zostać podwójnym mistrzem UFC, lecz nasz rodak okazał się od niego lepszy w bezpośredniej konfrontacji w klatce największej organizacji MMA na świecie. Błachowicz krótko skomentował wygraną Adesanyi z Vettorim na swoim profilu na Twitterze.
Dobra walka Israel! Gratulacje!
Good fight @stylebender. Congrats! #UFC263
— Jan Blachowicz (@JanBlachowicz) June 13, 2021
Adesanya (21-1 MMA) po przegranej z Janem Błachowiczem nadal jest mistrzem kategorii średniej, a na UFC 263 dopisał na swoje konto kolejną obronę tytułu mistrzowskiego. Do czasu walki z Polakiem zawodnik był niepokonany w klatce MMA. W swojej karierze „The Last Stylebender” pokonywał m.in. Andersona Silvę, Roberta Whittakera, Dereka Brunsona, Yoela Romero czy właśnie Marvina Vettoriego. 15 z 21 wygranych w karierze zawodnik zdobywał nokautując swoich rywali. Nowozelandczyk pochodzący z Nigerii uznawany jest za jednego z najlepszych bez podziału na kategorie wagowe. Niezwykle popularny reprezentant City Kickboxing do walk przygotowuje się pod okiem Eugene Baremana.
11 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
PRIDE FC Welterweight
BAMMA Light Heavyweight
Vale Tudo Championship
ONE FC Bantamweight
Brutaal Welterweight
BAMMA Light Heavyweight
PRIDE FC Welterweight
PRIDE FC Heavyweight
EFC Africa Bantamweight
ONE FC Bantamweight
UFC Featherweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/55022/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>