Jake Paul od jakiegoś czasu głośno wypowiada się na temat zarobków zawodników UFC, które według niego powinny być wyższe. Wygląda na to, że mistrz kategorii średniej, Israel Adesanya, docenia jego działania.

Adesanya w ostatniej walce pokonał drugi raz w swojej karierze Roberta Whittakera na UFC 271. Zawodnik przed starciem z „The Reaperem” podpisał nowy, niezwykle lukratywny kontrakt z największą organizacją MMA na świecie. Według Adesanyi, jego umowa sprawia, że jest drugim, zaraz po Conorze McGregorze, najlepiej opłacanym zawodnikiem w UFC. W przeszłości YouTuber, Jake Paul, publicznie nawoływał do prezydenta organizacji, Dany White’a, aby płacił więcej swoim zawodnikom. Adesanya w rozmowie z talkSPORT wypowiedział się na ten temat.

Myślę, że Jake Paul był odpowiednim gościem do tego, aby wyzywać Danę White’a w tamtym momencie. Jest jednym z gości, który rozpoczął tę dyskusję, do której dołączył Francis Ngannou. Teraz widzicie, że nawet ja się o tym wypowiadam.

Tylko dlatego, że podpisałem nową umowę to nie oznacza, że się zamknę. Nie kłamię gdy mówię, że moim zdaniem wszyscy powinni być odpowiednio opłacani za swoją pracę. Mi płacą nawet dużo, ale nadal jestem chciwy. Jesteśmy w takiej grze – walczymy za pieniądze.

Adesanya zaznaczył, że nie zależy mu jedynie na zawodnikach czołówki rankingów UFC. „The Last Stylebender” wierzy, że mniej popularni zawodnicy również powinni zarabiać więcej.

Mówię tutaj o ludziach, którzy walczyli raz w oktagonie UFC. Myślę, że powinni mieć wypłaty wystarczające na 12-tygodniowy obóz przygotowawczy bez potrzeby posiadania drugiej czy trzeciej pracy. Powinni zarabiać tyle żeby móc zapłacić za swoich menadżerów i trenerów i żyć komfortowo.

W takiej sytuacji dostajesz lepszej jakości produkt, bo zawodnicy mają kompletne przygotowania do walki i dadzą lepsze widowisko. Wtedy wzrasta wartość organizacji. Zaufajcie mi. Teraz jest na to moment i uważam, że nie może być to zatrzymane. Idziemy na całość.

Nie wiadomo ile oficjalnie za rewanż z Whittakerem zarobił Adesanya. Po UFC 263, kiedy to w czerwcu 2021 roku zmierzył się drugi raz w swojej karierze z Marvinem Vettorim, poinformowano, że oficjalnie zarobił 500 tysięcy dolarów. Zarobki te jednak nie uwzględniają części zysków z PPV oraz innych dodatków. Teraz jego rywalem będzie prawdopodobnie Jared Cannonier, ale nie wiadomo kiedy odbędzie się ten pojedynek.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

G
Guest

święty jake paul patron potrzebujących.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,868 komentarzy 21,395 polubień

nie no triumwirat afrykański go popiera, brakuje tylko usmana. Cycu ostatnio kaske dostałeś, masz fejm, ale brakuje ci Mc przed nazwiskiem by dejna dal wi ecej kaski

Odpowiedz polub

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

5,934 komentarzy 23,311 polubień

Myślę, że powinni mieć wypłaty wystarczające na 12-tygodniowy obóz przygotowawczy bez potrzeby posiadania drugiej czy trzeciej pracy. Powinni zarabiać tyle żeby móc zapłacić za swoich menadżerów i trenerów i żyć komfortowo.

Wszystko pięknie, tylko ile by musieli bulić takiemu Jebnegannu, skoro przy obecnych zarobkach i tak musi pożyczać kasę na obozy przygotowawcze? :beczka:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,868 komentarzy 21,395 polubień

Wszystko pięknie, tylko ile by musieli bulić takiemu Jebnegannu, skoro przy obecnych zarobkach i tak musi pożyczać kasę na obozy przygotowawcze? :beczka:

wystarczą darmowe piżamy :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of ninja
ninja

UFC
Heavyweight

18,011 komentarzy 41,247 polubień

wystarczą darmowe piżamy :fjedzia:

i dwa kosze bananów powinny zaspokoić w pełni potrzeby.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,137 komentarzy 13,134 polubień

Nudne to już jest. Płakanie takich ludzi jak Ngannou mnie śmieszy na maksa. Paul też nie ma żadnych dobrych zamiarów tylko próbuje łysego wpienić.

Odpowiedz polub

Avatar of Mario123
Mario123

BAMMA
Heavyweight

1,098 komentarzy 2,914 polubień

Ja bym nawoływał, żeby Jake Paul wypierdalał bo jest nikim w świecie Boksu i MMA.

Odpowiedz polub

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

32,834 komentarzy 112,280 polubień
Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,177 komentarzy 28,487 polubień