Luke Rockhold, były mistrz kategorii średniej UFC, wierzy, że Israel Adesanya nie wróci już do rywalizacji w oktagonie UFC z najlepszymi zawodnikami. Rockhold twierdzi, że w swojej karierze czuł się podobnie jak Adesanya w ostatnim pojedynku.

Israel Adesanya stracił tytuł mistrzowski kategorii średniej UFC w ostatnim pojedynku, kiedy to zmierzył się z Seanem Stricklandem na UFC 293 w Australii we wrześniu tego roku. The Last Stylebender zaskakująco przegrał przez decyzję sędziowską, a ówczesny mistrz był bezradny wobec ataków Stricklanda. W rozmowie z The Schmo, Luke Rockhold ocenił jak według niego będzie wyglądała przyszłość Adesanyi w sportach walki.

Myślę, że Israel jest skończony, wymeldował się już mentalnie z gry. Myślę, że dokonał to czego miał dokonać w swojej ostatniej walce z Pereirą i teraz nie chce się już bić. Nie był w walce w pojedynku z Seanem Stricklandem, po prostu wykonywał ruchy, to było widać. Musisz być obecny w tej grze, nie możesz lekceważyć rywali, zakładać czegokolwiek o nich – zaufajcie mi, wiem to z doświadczenia.

Dla 34-letniego Adesanyi (24-3 MMA) była to druga przegrana w ostatnich czterech pojedynkach. Na swoim koncie, były już mistrz kategorii średniej UFC ma wygrane z m.in. Alexem Pereirą, Marvinem Vettorim, Robertem Whittakerem, Yoelem Romero czy Paulo Costą. Nowozelandczyk 16 z 24 wygranych w karierze zdobywał przez KO/TKO. Po gali UFC 293, Dana White, prezydent organizacji, dał jasno znać, że chciałby zorganizować natychmiastowy rewanż pomiędzy Adesanyą i Stricklandem, ale The Last Stylebender ogłosił ostatnio, że chce zrobić sobie długą przerwę od startów i przede wszystkim zadbać o swój organizm. Nie wiadomo kiedy ponownie zobaczymy go w oktagonie UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,879 komentarzy 2,877 polubień

Luke Rockhold, były mistrz kategorii średniej UFC, wierzy, że Israel Adesanya nie wróci już do rywalizacji w oktagonie UFC z najlepszymi zawodnikami. Rockhold twierdzi, że w swojej karierze czuł się podobnie jak Adesanya w ostatnim pojedynku. Israel Adesanya stracił tytuł mistrzowski kategorii średniej UFC w ostatnim pojedynku, kiedy to zmierzył się z Seanem Stricklandem na […]

Odpowiedz polub

click to expand...