Brad Tavares nie wystąpi w walce wieczoru gali TUF 27 Finale. Hawajczyk miał zmierzyć się z Israelem Adesanyą, jednakże z powodu kontuzji stopy nie będzie w stanie zawalczyć w wyznaczonym terminie. Jak wyznał prezydent UFC, Dana White, w wywiadzie dla TMZ.com, potencjalnym zastępstwem jest Thiago Santos, lecz na ten moment organizacja nadal szuka rozwiązania tej sytuacji.

Amerykanin to aktualnie numer piętnaście w rankingu UFC. Wychowanek klubu Xtreme Couture nie przegrał od 2015, kiedy to pokonał go stawiany wówczas w roli underdoga Robert Whittaker (19-4). Od tamtej pory Tavares stoczył cztery zwycięskie pojedynki, ostatni raz nokautując w trzeciej rundzie Krzysztofa Jotko (19-3).

Mieszkający w nowozelandzkim Auckland Stylebender zrobił się aktywny odkąd przeszedł do organizacji UFC. Zadebiutował na australijskiej gali UFC 221, gdzie już w drugiej odsłonie pojedynku ubił lokalnego zawodnika Roba Wilkinsona (11-2). Do jego drugiego pojedynku pod banderą amerykańskiego giganta doszło już dwa miesiące później, w kwietniu, na gali UFC on Fox 29. Starcie z Marvinem Vettorim (12-4) pozwoliło przedłużyć zwycięską passę Stylebendera i było to zarazem pierwszym pojedynkiem na pełnym dystansie w zawodowej karierze wychowanka nowozelandzkiego klubu City Kickboxing.

TUF 27 odbędzie się 6 lipca.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.