Islam Makhachev, mistrz kategorii lekkiej UFC, jest przekonany, że emerytowany Khabib Nurmagomedov mógłby wrócić do akcji w oktagonie i pokonać m.in. mistrza kategorii średniej, Seana Stricklanda. Nurmagomedov zakończył karierę w oktagonie na UFC 254 w październiku 2020 roku po wygranej z Justinem Gaethje.

Khabib Nurmagomedov uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii MMA. Były mistrz kategorii lekkiej UFC w oktagonie wygrywał z m.in. Justinem Gaethje czy Conorem McGregorem. The Eagle odszedł ze sportu w 2020 roku, ale nadal jest trenerem m.in. Islama Makhacheva. Mistrz kategorii lekkiej będzie bronił tytułu przeciwko Alexandrowi Volkanovskiemu na UFC 294 w ten weekend, a przy okazji na swoim profilu na Instagramie wypowiedział się na temat obecnej formy Nurmagomedova. Według Makhacheva, ten mógłby wrócić do akcji i pokonać m.in. mistrza kategorii średniej, Seana Stricklanda.

Dzisiaj zostałem zapytany w jednym z wywiadów czy Khabib mógłby wrócić do akcji i pokonać Seana Stricklanda. Mogę powiedzieć z pewnością, że zrobiłby to z łatwością. Prawie 3 lata po zakończeniu swojej kariery, on nigdy nie przegapił treningu.

Niepokonany, 35-letni Nurmagomedov (29-0 MMA) był jednym z najbardziej dominujących zawodników w oktagonie UFC. The Eagle w przeszłości wygrywał z m.in. Justinem Gaethje, Dustin Poirierem, Conorem McGregorem czy Edsonem Barbozą. Były mistrz kategorii lekkiej UFC 19 z 29 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Teraz zawodnik pomaga w przygotowaniach do pojedynków m.in. aktualnemu mistrzowi kategorii lekkiej UFC, Islamowi Makhachevowi i jak widać, cały czas jest w treningu.

Nie zapowiada się jednak na to, że Nurmagomedov ma ochotę na powrót do oktagonu i ponowną rywalizację z najlepszymi na świecie. Patrząc jednak na jego wagę, Makhachev przyrównał go do mistrza kategorii średniej, Stricklanda, którego jak widać według niego pokonałby z łatwością.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,875 komentarzy 2,872 polubień

Islam Makhachev, mistrz kategorii lekkiej UFC, jest przekonany, że emerytowany Khabib Nurmagomedov mógłby wrócić do akcji w oktagonie i pokonać m.in. mistrza kategorii średniej, Seana Stricklanda. Nurmagomedov zakończył karierę w oktagonie na UFC 254 w październiku 2020 roku po wygranej z Justinem Gaethje. Khabib Nurmagomedov uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii MMA. […]

Odpowiedz polub

click to expand...