Islam Makhachev, mistrz kategorii lekkiej UFC, zaakceptował propozycję Dustina Poiriera. The Diamond chciałby walczyć z Makhachevem w czerwcu tego roku.
Dustin Poirier zdobył świetną wygraną na UFC 299 w zeszły weekend w Miami, kiedy to pokonał przez nokaut Benoit Saint-Denis. The Diamond wrócił na zwycięskie tory po przegranej przez brutalny nokaut z Justinem Gaethje. Po walce, Poirier wyzwał na pojedynek samego mistrza kategorii lekkiej UFC, Islama Makhacheva, na swoim profilu na X. Podopieczny Khabiba Nurmagomedova zaakceptował jego wyzwanie.
— Makhachev Islam (@MAKHACHEVMMA) March 11, 2024
35-letni Poirier (30-8, 1 NC MMA) na UFC 299 zdobył 30. wygraną w klatce MMA. The Diamond w ostatnich 4 pojedynkach ma bilans 2-2. W swojej karierze wygrywał z m.in. Conorem McGregorem, Danem Hookerem, Eddiem Alvarezem czy Justinem Gaethje. 23 z 30 wygranych w przeszłości zdobywał przez skończenia przed czasem. Obecnie zajmuje on 3. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.
32-letni Makhachev (25-1 MMA) w ostatnich dwóch walkach pokonał byłego mistrza kategorii piórkowej UFC, Alexandra Volkanovskiego. Podopieczny Khabiba Nurmagomedova na swoim koncie ma wygrane z m.in. Charlesem Oliveirą czy Bobbym Greenem. 16 z 25 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Obecnie nie ma zaplanowanej kolejnej walki w oktagonie. Makhachev to numer 1. rankingu pound for pound organizacji prowadzonej przez Danę White’a.
21 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
WSOF Bantamweight
UFC Middleweight
Jungle Fight Light Heavyweight
UFC Middleweight
EFC Africa Featherweight
Jungle Fight Light Heavyweight
PRIDE FC Heavyweight
WSOF Welterweight
UFC Middleweight
UFC Middleweight
UFC Strawweight
Jungle Fight Lightweight
KSW Featherweight
EFC Africa Heavyweight
Jungle Fight Lightweight
Brutaal Light Heavyweight
UFC Middleweight
Shark Fights Middleweight
Brutaal Light Heavyweight
Oplot Challenge Welterweight
Jungle Fight Welterweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/72736/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>