nakamoto.mandel
(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Invicta FC, największa organizacja promująca walki MMA kobiet, ogłosiła dziś większość rozpiski swojej kolejnej gali, zaplanowanej na 7 grudnia w Kansas City.

Tego wieczoru główną atrakcję będą stanowiły aż trzy walki o pas. W kategorii muszej Barb Honchak (MMA 8-2, IFC 3-0) stanie do obrony swojego tytułu przeciwko Leslie Smith (MMA 6-3-1, IFC 3-1-1). Honchak została mistrzynią w swojej ostatniej walce, dzięki pokonaniu Vanessy Porto. Tym samym przedłużyła passę wygranych do siedmiu walk. Smith wygrała 3 z ostatnich 4 pojedynków, a jedyną porażkę poniosła z Sarą Kaufman niejednogłośnie na punkty. Udanie zadebiutowała w wadze muszej w lipcu, odprawiając Jennifer Maię.

Druga walka o pas odbędzie się w kategorii słomkowej między mistrzynią Carlą Esparzą (MMA 9-2, IFC 3-0) a niepokonaną Claudią Gadelhą (MMA 11-0, IFC 1-0). Podobnie jak u Honchak będzie to pierwsza obrona tytułu przez Esparzę, która wywalczyła go pokonując Bec Hyatt w styczniu. Ponadto w Invictcie odprawiała przed czasem Lynn Alvarez i Sarę Schneider. Trenująca w Nova Uniao Gadelha ma za sobą udany debiut, gdzie przez TKO pokonała doświadczoną Japonkę Ayakę Hamasaki. Dla Brazylijki będzie to dopiero trzecia walka w Ameryce Północnej.

Ostatnia walka o pas wyłoni pierwszą mistrzynię Invicty w wadze koguciej. Tu do walki staną Lauren Murphy (MMA 7-0, IFC 2-0) i Miriam Nakamoto (MMA 2-0, 1 NC, IFC 1-0, 1 NC). Murphy ma na koncie zwycięstwa nad doświadczonymi Kaitlin Young i Sarą D’Alelio. Nakamoto, która w zawodowym muay thai ma bilans 14-0, wszystkie walki w MMA kończyła nokautami, łącznie z tą, w której werdykt został zmieniony, po tym jak znokautowała Jessamyn Duke kolanem w parterze.

Prócz tych trzech pojedynków na gali zobaczymy też ciekawie zapowiadające się starcia Felice Herrig (MMA 9-4, IFC 0-0) z Tecią Torres (MMA 3-0, IFC 3-0) oraz niepokonanych Europejek Joanne Calderwood (MMA 7-0, IFC 3-0) z Katją Kankaanpaą (MMA 8-0-1, IFC 1-0).

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

10 KOMENTARZE

 1. Nie przyglądałem się bliżej Inviccie, Ale myślę że czas zacząć pooglądać kilka gal 🙂

 2. bardzo zła data na galę.. UFC 166 i KSW 25 tego samego dnia i do tego Invicta… Typa, który ustalił datę tej gali Invicta nieźle pojebało. Kto to będzie oglądał?

 3. Robienie gali w ten sam dzień co KSW to czysta głupot:)
  Rozpiska może ciekawa ale szkoda że nie wystawili swoich największych gwiazd.

 4. Zwlaszcza jak Mamed bedzie walczyl z Sakuraiem to wszyscy fani MMA zamiast Invicty beda ogladac KSW.TV 🙂 

 5. bardzo zła data na galę.. UFC 166 i KSW 25 tego samego dnia i do tego Invicta… Typa, który ustalił datę tej gali Invicta nieźle pojebało. Kto to będzie oglądał?

  Primo UFC 166 jest za tydzień. Segundo matchmakera Invicty czy tego który ustala terminy na pewno bardzo obchodziło to że jakieś 15 osób z Polski będzie w ten dzień oglądać ich galę.  

  Po co im ta kategoria kogucia. Moim zdaniem powinni całkeim ją zlikwidować, bo jak UFC dostrzeże jakąś ciekawą zawodniczkę to zaraz ją przechwyci. 

 6. liczyłem że na stronie pojawi się jakiś news TJa o zakończeniu kariery przez Mega Megu a tu nic, nawet małej wzmianki w "weekendowym przeglądzie"

  I am disappointed!

 7. liczyłem że na stronie pojawi się jakiś news TJa o zakończeniu kariery przez Mega Megu a tu nic, nawet małej wzmianki w "weekendowym przeglądzie"

  Nie ma od dawna weekendowych przegladow.

 8. Zwlaszcza jak Mamed bedzie walczyl z Sakuraiem to wszyscy fani MMA zamiast Invicty beda ogladac KSW.TV 🙂 

  Prawda wygląda właśnie tak, że H&L potrafią opylić 20 razy więcej PPV, niż Invicta, i to po podobnej cenie (40 zł  – 10 $). A, i w KSW najwyżej połowa fightcardu jest dla beki, a nie prawie cały.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.