fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC​

Największa kobieca organizacja MMA na świecie, Invicta FC, powiększyła się aż o 15 nowych zawodniczek. Wśród nich są dwie kobiety, które ostatnie swoje walki stoczyły dla organizacji UFC. Mowa tu o Pearl Gonzalez oraz Sarze Kaufman. 

Gonzalez (MMA 6-3) stoczyła dwie walki dla największej organizacji MMA na świecie. W obu musiała uznać wyższość rywalki. W debiucie naprzeciwko Pearl stanęła Cynthia Calvillo, która poddała ją w trzeciej rundzie, w drugiej natomiast jednogłośnie wypunktowała ją Poliana Botelho. Gonzalez jednak bardziej niż ze swoich walk jest znana z kontrowersji, które towarzyszyły jej debiutanckiemu starciu w organizacji. Na kilkanaście godzin przed walką Amerykanka została usunięta z karty UFC 210 za sprawą… implantów piersi. Komisja z Nowego Jorku uznała, że zagrażają one jej bezpieczeństwu. Po rozmowie z lekarzem zawodniki jej nazwisko wróciło do karty.

Kaufman (MMA 18-4) w UFC stoczyła 4 walki, wygrywając tylko jedną. Walczyła w swojej zawodowej karierze w takich organizacjach jak Strikeforce czy Invicta, do której wraca po 4 latach. W ostatniej walce, która miała miejsce w marcu tego roku, jednogłośną decyzją sędziów pokonała Jessy Rose-Clark, na gali BFC.

Pełna lista zawodniczek zakontraktowanych przez Invictę (źródło: mmafigting.com):

Kogucia: Sarah Kaufman, Marceia Allen, Julia Avila Shumate, Kerri Kenneson, Allison Schmidt, Chelsea Chandler

Musza: Bianca Daimoni, Monica Medina, Helen Peralta, Brogan Sanchez

Słomkowa: Pearl Gonzalez, Ashley Nichols

Atomowa: Loma Lookboonmee, Rebekah LeVine, Fernanda Priscila

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.