Obecna mistrzyni Invicty wagi koguciej Yana Kunitskaya, w końcu zadebiutuje w UFC! Informację tę potwierdziła sama zawodniczka na Twitterze.

Yana zdobyła pas, po tym, jak poprzednia mistrzyni Tonya Evinger porzuciła go na rzecz przejścia do UFC. Historia się powtarza i ledwo co zdobyty, ponownie wakowany jest na rzecz UFC.

Kunitskaya najbardziej znana jest z dwumeczu z Evinger i zamieszania związanego z walką o pas. W pierwszym boju Yana poddała Tonyę przez balachę, ale ta druga odwołała się od werdyktu (mimo iż odklepała technikę) i sportowa komisja stanu Missouri odwróciła wynik walki na no-contest oraz odebrała pas Yanie. Wszystko przez błąd sędziego, który pouczył Evinger by nie trzymała stopy na twarzy swej przeciwniczki. Jak się później okazało, pouczenie to sprawiło, że panująca wtedy mistrzyni straciła równowagę i nie mogąc się skutecznie obronić, musiała odklepać technikę. Według interpretacji przepisów przez komisję w Missouri, można trzymać stopę na głowie przeciwnika i jeśli nie ma kopnięć czy stompów, jest to jak najbardziej legalna technika obronna.

W rewanżu Kunitskaya nie podołała już Evinger i przegrała z nią przez duszenie zza pleców. Po odejściu Evinger, Yana ostatecznie zdobyła pas w walce z Raquel Pa’aluhi.

Była już mistrzyni, zmierzy się z inną debiutantką Leah Leatson, która jest niepokonana od 4 walk i po stoczeniu jednej tylko walki w Invictcie, również przechodzi do UFC. Konfrontacja Yany z Leah odbędzie się 3 marca na UFC 222.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.