Jedna z najlepszych polskich zawodniczek, Karolina Wójcik, poznała swoją kolejną rywalkę oraz datę występu dla organizacji Invicta FC. Jej przeciwniczką będzie Brazylijka Ediana Silva. Pojedynek odbędzie się 15 marca.

Wójcik (MMA 10-3) to była zawodniczka największej polskiej organizacji. Ma na swoim dwie stoczone walki w organizacji KSW, obie wygrane. W październiku 2020 roku pokonała Sylwię Juśkiewicz, a 5 wydarzeń później rozprawiła się z Aleksandrą Rolą. Polka miała okazję występować również dla takich organizacji jak Venator, EFC czy Brave CF. W ubiegłym roku próbowała dostać się do największej światowej organizacji poprzez udział w DWCS. Zwyciężyła wówczas swój pojedynek z Sandrą Lavado, lecz nie zrobiła dostatecznego wrażenia na prezydencie UFC, tym samym tracąc szansę na angaż. 16 listopada 2022 roku wzięła udział w jednodniowym turnieju Invicta FC 50 w wadze słomkowej. Wówczas Wójcik doszła do finału turnieju, w którym musiała uznać wyższość obecnej mistrzyni Valesci Machado.

W tym samym turnieju udział wzięła również Silva (MMA 12-3) i podobnie jak Polka, została pokonana przez Valescę Machado. Brazylijka ma na koncie 2 walki więcej od Wójcik, mimo tego, że ma dopiero… 21 lat! Swoje zawodowe starty rozpoczęła w 2018 roku, a więc w wieku 16 lat. W ciągu 5 lat kariery zdołała stoczyć aż 15 walk zawodowych. W ubiegłym roku udanie zadebiutowała na dużej amerykańskiej gali LFA. 8 z 12 zwycięstw Silvy odniosła przed czasem. W Invicta FC po raz pierwszy wystąpiła we wspomnianym wcześniej turnieju, z którego odpadła w pierwszej rundzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Kukul24
Kukul24

Bellator
Middleweight

4,455 komentarzy 3,596 polubień

Nawet nie wiedziałem że to jeszcze istnieje:)

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Bantamweight

8,156 komentarzy 18,240 polubień

O hooi, 15 walk w wieku 21 lat

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of TOLK84
TOLK84

Brutaal
Heavyweight

637 komentarzy 1,081 polubień

Niezła ta Silva :duckfap:

Odpowiedz polub

Avatar of konto_zablokowane
konto_zablokowane

Maximum FC
Middleweight

1,619 komentarzy 4,419 polubień

Niezła ta Silva :duckfap:

::clintdis::

Odpowiedz polub

Avatar of TOLK84
TOLK84

Brutaal
Heavyweight

637 komentarzy 1,081 polubień

::clintdis::

Lepsza od "naszej"

Odpowiedz 1 Like

m
mamer

BAMMA
Light Heavyweight

1,006 komentarzy 3,069 polubień

Ta Silva wygląda jak Sylwia Juśkiewicz

:DC:

Invicta chyba podwędzila fotki z dysku Durniata

Odpowiedz 1 Like

Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

11,592 komentarzy 46,796 polubień

Invicta lata na Viaplay, więc może będzie jak obejrzeć. Co do Wójcik, wydaje mi się, że dzięki nawet znanemu nazwisku (nie każdy ma bowiem talent by wygrać w DWCS i nie dostać kontraktu) ma wypromować Brazylijkę.

Odpowiedz polub