cyborgen

Jedna z najlepszych kobiet w MMA Cristiane „Cyborg” Justino (MMA 14-1) dopisała do swojego bilansu kolejne zwycięstwo w imponującym stylu nokautując Faith van Duin (5-2) w zaledwie 45 sekund w walce wieczoru trzynastej gali Invicta FC wczoraj w Las Vegas.

Mistrzyni Invicty w wadze piórkowej nie dała rywalce nawet cienia szansy szybko zapędzając ją pod siatkę i trafiając piekielnie mocne ciosy krzyżowe. Ostatecznie Van Duin osunęła się na matę po kolanie na korpus od Cyborg i wówczas sędzia Steve Mazzagatti przerwał pojedynek.

W drugim pojedynku mistrzowskim, o prymat w wadze koguciej, doświadczona Amerykanka Tonya Evinger (16-5) okazała się lepsza od Ireny Aldany (5-2) zatrzymując Meksykankę ciosami z dosiadu w czwartej rundzie. 34-letnia Evinger kontrolowała przebieg pojedynku sprowadzając Meksykankę do parteru w każdej rundzie i niemal doprowadziła do skończenia w pierwszym starciu za pomocą dźwigni na staw łokciowy. Akcja końcowa też miała miejsce po tym jak Aldanie udało się obronić próbę poddania, tym razem trójkątem rękoma, a Evinger zdobyła dosiad i zaczęła zasypywać rywalkę ciosami.

Evinger zdobyła zwakowany w lipcu zeszłego roku przez Lauren Murphy tytuł mistrzowski.

Właścicelkę zmienił również trzeci pas będący stawką jednego z pojedynków minionej gali. Japonka Ayaka Hamasaki (12-1) po zmianie kategorii na niższą odebrała tytuł w wadze atomowej Herice Tiburcio (9-3) po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej. Tiburcio przeważała na początku w stójcę i próbowała skończyć pretendentkę gilotyna ale Hamasaki przetrwała moment opresji i im dłużej trwała walka tym bardziej zaznaczała swoją przewagę po udanych sprowadzeniach mistrzyni i trzymaniu górnej pozycji. Po 25-minutowym pojedynku dwóch sędziów punktowało 49-46 i 48-47 na korzyść Hamasaki a trzeci złożył odrębną punktancję 48-47 dla Tiburcio.

Hamasaki została już czwartą mistrzynią Invicty w wadze atomowej po Tiburcio, Waterson i Penne. Łącznie mistrzyniom w tej wadze tylko raz udało się obronić pas kiedy Waterson pokonała Yasuko Tamadę.

Wsród pozostałych pojedynkach mistrzyni Cage Warriors w wadze koguciej Pannie Kianzad (8-0) pokonała na punkty Jessicę-Rose Clark (5-2), Amber Brown (5-1) zepsuła debiut Irandki Catherine Costigan (5-1) w Stanach poddając ją w pierwszej rundzie, Jamie Moyle (3-0) niejednogłośnie na punkty pokonała Amy Montenegro (6-2) a Amber Leibrock (1-0) nokautem w 37 sekund rozprawiła się z sparingpartnerką Rondy Rousey – Mariną Shafir (1-2).

Walka wieczoru

Walka o tytuł mistrzyni Invicta FC w wadze piórkowej:
145 lbs: Cristiane Justino pok. Faith Van Duin przez TKO (kolano na korpus), 1. runda, 0:45.

Główna karta

Walka o tytuł mistrzyni Invicta FC w wadze koguciej:
135 lbs: Tonya Evinger pok. Irenę Aldanę przez TKO (uderzenia z dosiadu), 4. runda, 4:38.

Walka o tytuł mistrzyni Invicta FC w wadze atomowej:
105 lbs: Ayaka Hamasaki pok. Hericę Tiburcio przez niejednogłośną decyzję (49-46, 48-47, 47-48)

135 lbs: Pannie Kianzad pok. Jessikę-Rose Clark przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)
105 lbs: Amber Brown pok. Catherine Costigan przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda, 3:34.
115 lbs: Jamie Moyle pok. Amy Caldwell-Montenegro przez niejegnogłośną decyzję (2 x 29-28, 28-29).
145 lbs: Amber Leibrock pok. Marinę Shafir przez KO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), 1. runda, 0:37.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

  1. -Cyborgowa demoluje rywalki w swojej kategorii wagowej, więc niech tam pozostanie. Przenosiny niżej, tylko po to żeby UFC zarobiło hajs na walce z Rondą jest bezsensu, wygra to będzie tłumaczenie że to przez przewagę warunków fizycznych, przegra to będzie wymówka (zresztą słuszna) że nie pasuje do tej wagi i musiała za dużo ścinać. Bezsensu, tak dla superfightów, ale nic na siłę.-Myślałem że atomowa to będzie 3 kategoria wagowa którą UFC wprowadzi, ale szanse na to są znikome. Była medialna gwiazda Waterson, straciła pas… Promowano Tiburcio? Też traci pas… Teraz Hamasaki z pasem, podejrzewam że też go długo nie utrzyma.-Marina Shafir 😀 Nie rozumiem czemu ktokolwiek jeszcze zatrudnia koleżanki Rondy, ego mają momentami większe niż Rousey, a nadają się do tarcia chrzanu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.