Niespodziewane kontuzje zawodników dość istotnie naruszają w ostatniej chwili fightcard sobotniej gali M-1 Challenge 28. Rywalem czołowego polskiego półciężkiego Tomasza Narkuna (MMA 5-1, #4 w Rankingu PL) z Berserkers Team nie będzie wcześniej zapowiadany Igor Savelyev (MMA 8-3-1). Solidny fighter teamu Sambo-70 w trakcie przygotowań doznał urazu kolana i zastąpi go niepokonany Saparbek Safarov (MMA 4-0), który na co dzień trenuje z Ivlevem czy Shikshabekovem w rostowskim klubie Legion Fight. 25-letni Dagestańczyk to Mistrz Rosji w Sambo Bojowym i medalista Mistrzostw Rosji w zapasach w stylu wolnym. W tym roku Safarov trzykrotnie wychodził do ringu, kończąc rywali błyskawicznie w pierwszych rundach – uderzeniami niedoświadczonego Igora Litoshika (MMA 0-1) i Francuza Adriena Mallebranche (MMA 3-2) oraz duszeniem zza pleców Ukraińca Vasilya Klepikova (MMA 2-2). Ciekawi tylko fakt czy polski zawodnik został poinformowany przez Rosjan wcześniej, czy też dowie się o zmianie w drodze do Astrachania lub co gorsze na miejscu na dzisiejszym ważeniu?

Wcześniej w limicie lekkim młodziutkiego Alexandra Tokareva (MMA 0-1), który złamał palec, w walce z Francuzem Yvesem Landu (5-2) zastąpił azerski zapaśnik Vugar Bakhshiev (MMA 5-4). Poza tym w ćwierćfinałach turnieju w wadze średniej pojawił się znany z KSW, doświadczony Francuz – Gregory Babene (MMA 13-10). Z kolei weterana ProFC, nowosybirszczanina Michaila Tsareva (MMA 8-2) zastąpi zaczynający profesjonalną karierę Alexey Martinov (MMA 1-0). Poniżej ostateczny, podany przez Rosjan fightcard:

Walka wieczoru:

Open.: Alexander Emelianenko (17-4) vs. Magomed Malikov (3-1)

Główna karta:

84 kg.: Alikhan Magomedov (4-2) vs. Isaiah Larson (13-6)
93 kg.: Tomasz Narkun (5-1) vs. Saparbek Safarov (4-0)
70 kg.: Vugar Bakhshiev (5-4) vs. Yves Landu (5-2)

Ćwierćfinały turnieju M-1 Selection Europe w wadze średniej:
84 kg.: Alexander Dolotenko (5-2) vs. Gregory Babene (13-10)
84 kg.: Alexey Martinov (1-0) vs. Sunay Khamidov (4-2)
84 kg.: Jan Zdansky (4-0) vs. Anatoliy Tokov (5-0)
84 kg.: Enoc Solves Torres (9-4) vs. Ruslan Khaskhanov (8-4)

Walka rezerwowa:

84 kg.: Anton Kostishchin (0-0) vs. David Beaudry (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

21 KOMENTARZE

 1. Sory ale znając ostatnią mentalność rosjan wydaje mi się, że ta zmiana była celowa. Tak aby pokazać, że rosjanie to lepsi zawodnicy od polskich. Narkun przygotowywał się pod innego zawodnika a być może ten Safarov już dawno przygotowywał się pod Narkuna.

 2. Jak w dzień zrobi wymaganą wagę to będzie troszkę podejrzane.. 

 3. Dokładnie, krętacze nie za bardzo myślący, tak jak o powiedział Klainsztain z tym zrobieniem wagi.

 4. Oj panowie widać, że ani nie oglądaliście wywiadu z Tomkiem, ani nie zapoznaliście się z poprzednim jego rywalem dość dobrze. Dla mnie zmiana rywala nie ma większego znaczenia w tym momencie, jeśli zawodnik wywodzi się z tej samej dyscypliny. Co innego jakby mu dali strikera i cały gameplan w plecy.

 5. Nieciekawie. Dobry zapaśnik a z nimi zawsze walczy się cholernie ciężko.

 6. Szkoda, że nie będzie steama, jak było podczas jego ostatniej walki.

 7. Adrian Malebranche vs. Saparbek Safarov – Tu jedna z walk które udało mi się znaleźć. Padł w niej dosłownie jeden cios 😉 Btw. Gorszym mógłby być już chyba Pan Robert K. Zmiany zawodników przed walką, to już niemal standard w przypadku M-1.

 8.    War Narkun!

  Wiadomo o której sę spodziewać wyników walki? Lub jakiegokolwiek streama/tekstówki?

 9. Saparbek Safarov zdyskwalifikowany za M-1 Challenge XXVII
  Na oficjalne ważenie przed M-1 Challenge XXVIII intsindindent nieprzyjemne. W czasie fotografowania Saparbek Safarov i Tomas Narkun nadgorliwy w zamianwrogie spojrzenia i Safarov Polak ważących po dwie uderza. W efekcie Polakodmówił walki w tym turnieju, i Saparbek Safarov zdyskwalifikowany, a jegoprzyszłość w M-1 Global jest duży problem.

 10. Powinien dostać kase za występ ale chyba do rekordu nie powinno to być dodawane.

 11. Nie mam słów na takie zachowanie, typ powinien dostać dożywotni zakaz walk w MMA

 12. Człowiek przygotowuje się do walki, wydaje mnóstwo pieniędzy, traci czas, zdrowie, a przez takie zachowanie wszystko na marne.  ;-/ Współczuję Tomkowi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.