43

Nowy numer pisma “Sztuk walki” jest już dostępny w salonach prasowych EMPiKu, Ruch, Inmedio i Relay. Możliwa jest także prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa (info tutaj). Koszt pisma to tylko 8.5 zł.

W środku pisma znajdziecie między innymi artykuły:

Wywiad z Marcinem Heldem

ADCC Barcelona 2009
Światowe finały ADCC to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza NO GI na świecie. Wielu sportowców porównuje ją do Igrzysk Olimpijskich, uznając sam udział w turnieju za spełnienie sportowych marzeń. Tegoroczna edycja zorganizowana została w Barcelonie, po raz pierwszy zawitawszy do Europy.

Kobiece mma w świetle walki Carano vs Cyborg (art Tidzeja – profeska! )
Biorąc pod uwagę ilość zmian w planowanych walkach na ostatniej gali Strikeforce, mogłoby się wydawać, że temu wydarzeniu towarzyszy jakaś klątwa. Z pięciu ważniejszych walk tego wieczoru w każdej zmieniał się jeden fighter, a pojedynek Nicka Diaza z Joe Riggsem przeistoczył się w walkę Jay’a Hierona z Jesse’m Taylorem. Jedna tylko odbyła się jednak w niezmienionym kształcie, ta, której kilka tygodni wcześniej towarzyszyło najwięcej wątpliwości. Gina Carano i Cristiane „Cyborg” Santos nie doznały żadnych urazów podczas przygotowań, zrobiły wagę i obydwie stawiły się 15 sierpnia w klatce. Walka, której promocja w zasadzie rozpoczęła się rok temu jeszcze w EliteXC wreszcie miała miejsce i choć nie pojawi się wśród kandydatów na walkę roku, nie zawiodła oczekiwań 14 tysięcy kibiców w San Jose.

Król wagi ciężkiej: Lesnar czy Fiodor?
W poprzednie wakacje walką, która rozpalała wyobraźnie fanów na całym świecie, mającą wyłonić definitywnego króla wagi ciężkiej na świecie, był pojedynek Fiodora Emelianenki z Randy’m Couture’m. Couture, wówczas mistrz UFC, był skonfliktowany z Zuffą. Toczył sądową wojnę, by uwolnić się od kontraktu i stanąć do walki z Rosjaninem, który w lipcu 2008 w 36 sekund rozbił Tima Sylvię na debiutanckiej gali Affliction. Były nawet chwile, kiedy wydawało się, że ten pojedynek naprawdę dojdzie do skutku, ale na początku września niespodziewanie Dana White i Couture podali sobie ręce i Randy wrócił do oktagonu.

Guja i Tykwiński mistrzami świata
W lipcu br. w Disney’s Wide World of Sports Complex w Orlando na Florydzie, na trzech salach, Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportowego Kickboxingu (International Sport Kickboxing Association – ISKA), utworzone w 1986 roku, zorganizowało Światowe Mistrzostwa Sztuk Walki (World Martial Arts Championships). W ramach imprezy, w której uczestniczyło 12.000 (!) sportowców z 34 krajów rozegrano m.in. turniej karate (point fighting, tradycyjne oraz dowolne układy z bronią i bez broni, rozbicia), turniej NAGA Grappling, mecz kickboxingu Europa – Ameryka, a także VII Mistrzostwa Świata Sport Jujitsu – Free Style Fighting Format, które przeprowadzono pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Sport Jujitsu (International Sport Jujitsu Association – ISJA).

11th FSKA World Championship
W dniach 4-6 września br. w Słonecznym Mieście (Sun City) w Republice Południowej Afryki odbyły się 11. Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Karate Shotokan FSKA. Imprezę zaszczycił swą obecnością Prezydent FSKA shihan Kenneth Funakoshi (9 dan). Towarzyszyli mu sędziowie, trenerzy i zawodnicy ze wszystkich stron świata. W imprezie wzięło udział ok. 1300 osób z ponad 30 państw.

GM Ernesto A. Presas w Polsce

Seminarium real aikido w Belgradzie
W dniach 21-23 sierpnia br. grupa instruktorów Autonomicznego Zrzeszenia Combat Aikido w Jarosławiu udała się do Belgradu na seminarium real aikido, którego twórcą jest soke Ljubomir Vracarevic.

Wywiad z soke Ljubomirem Vracarevicem

Katana, czyli pięć największych mitów otaczających japońskie szable

Otwarto Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”
W Starej Wsi koło Przedborza (woj. łódzkie) w sobotę, 10 października br., otwarto Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”. Patronat nad oddaniem sprawował były prezydent RP Lech Wałęsa, legenda „Solidarności”, laureat pokojowej Nagrody Nobla. I to on przy użyciu samurajskiego miecza, w obecności m.in. ambasadora Japonii w Polsce Yuichi Kusumoto, prezydenta Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF) Richarda Jorgensena, dyrektor Biura ITKF w Los Angeles Pani Nami Nishiyama, prezesa Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Włodzimierza Kwiecińskiego, przedstawicieli władz rządowych, samorządowych oraz licznych gości i zawodników, dokonał otwarcia tego niezwykłego ośrodka, który zyskał miano „Małej Japonii w Polsce”.

Szósta edycja Copa Posnania
Copa Posnania to szczególny turniej. Po raz pierwszy został rozegrany w 2004 roku. Rywalizacja sportowa w brazylijskim jiu-jitsu w Polsce była wówczas podzielona. Z jednej strony większość klubów rywalizowała w zawodach organizowanych przez Bjj-Polska, z drugiej – kilka działało w ramach tzw. „ligi bjj”. Piszę w cudzysłowie, gdyż to tylko nazwa, a nie rozgrywki o charakterze ligowym.

Mazowiecka Młodzieżowa Liga Kickboxingu „Spartanwear”

Ekspander

Kształtowanie cech motorycznych w sportach walki – siła

Andre Mannaart ponownie w Polsce

Geneza agresji i strategie jej kontroli
Chcąc przeanalizować wpływ treningu sztuk walki na zachowania agresywne, warto przytoczyć interpretacje niektórych autorów na temat źródeł tych zachowań. Wczytując się w literaturę poruszającą problem agresji można zauważyć, iż większość psychologów i badaczy przyjmuje istnienie trzech głównych poglądów na ten temat.

Submission fighting – techniki

4 KOMENTARZE

  1. wali prywatą heehe 😉 ,,art Tidzeja – profeska”,a tak na poważnie nawet nie wiedziałem w ogóle takie pismo jest !!!!!!!! Mam pytanko warto wydawać 8,5 zeciora???????????? dz;)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.