IMMAFEurope

International Mixed Martial Arts Federation wraz z Czech Mixed Martial Arts Association ogłosiły datę Otwartych Mistrzostwa Europy IMMAF 2016. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 22 do 26 listopada w czeskiej Pradze.

W mistrzostwach mogą wziąć udział amatorscy zawodnicy MMA z krajów członkowskich IMMAF. Każda krajowa federacja ma prawo wystawić maksymalnie dwóch zawodników z każdej kategorii wagowej. Walki na dystansie 3 razy po 3 minuty będą odbywać się na zasadach zapisanych w IMMAF Amateur MMA Rules.

Prezes IMMAF  Kerrith Brown ogłaszając informację powiedział:

Mistrzostwa Świata IMMAF 2016 w Las Vegas wyznaczyły nowy standard pod względem uczestniczących w zawodach sportowców. W całym wydarzeniu współzawodniczyło 210 zawodników.  W Europie mamy bardzo aktywnych członków IMMAF i oczekujemy, że podczas mistrzostw Europy liczba uczestników będzie podobna, jeśli nie wyższa. To będą nasze drugie mistrzostwa Starego Kontynentu i liczymy, że zobaczymy na nich medalistów z roku 2015, którzy będą bronić swoich tytułów.

Kerrith Brow odniósł się również do sprawy MMA na igrzyskach olimpijskich.

W związku z odbywającymi się igrzyskami przez media przetoczyła się dyskusja, w której pojawiały się pytania o to, która organizacja może pomóc we wprowadzeniu MMA na igrzyska. IMMAF już rok temu jak i teraz pokaże, że konkurencja między krajami i turniejowy format amatorskich zawodów MMA, to świetne wydarzenie rozłożone na kilka dni, które będzie sukcesem. Zawody odbywające się zgodnie z przepisami IMMAF, zgodnie z polityką antydopingową i zabezpieczeniem medycznym, są bezpieczne dla sportowców. Dodatkowo nasze turnieje zapewniają możliwość zdobycia niezbędnego doświadczenia dla zawodników, którzy w przyszłości chcą wejść na drogę zawodowstwa. Często ci zawodnicy wybierają dłuższą drogę amatorską by móc zwiększyć swoje umiejętności i zdobyć większe doświadczenie podczas kolejnych startów. To nie tylko dobrze wróży na przyszłość kolejnym zawodom amatorskim organizowanym przez IMMAF, ale również dobrze wróży przyszłym profesjonalnym karierom zawodników u nas walczących. Otwarte Mistrzostwa Europy IMMAF 2016 pokażą kolejny raz jak bardzo intensywne i ekscytujące mogą być takie zawody klasy amatorskiej w MMA.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.