W tę sobotę odbędą się finałowe walki seniorów podczas Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 organizacji IMMAF. Transmisja najważniejszych pojedynków od godziny 9:00 w Polsacie Sport Fight.

Dotychczasowe wyniki Polaków

Dzień I

– Emil Piątek pokonał Camerona Coulsona (Republika Południowej Afryki) przez poddanie (balacha)
– Eoin Sheridan (Irlandia) pokonał Szymona Roickiego jednogłośną decyzją
– Lee Hammond (Irlandia) pokonał Eryka Waleckiego przez poddanie (gilotyna)

Dzień II

Emil Piątek pokonał Ryana Keogha (Irlandia) jednogłośną decyzją
Klaudia Syguła pokonała Tetianę Liashuk (Ukraina) przez poddanie (duszenie zza pleców)
– Paulina Giemza odsunięta od rywalizacji

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbędzie się w dniach od 10 do 16 listopada 2019 roku na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w najbliższych zawodach, udział weźmie 452 zawodników z 51 krajów.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.