Igor Wojtas zanotował bardzo ważne zwycięstwo w swojej karierze. Podczas gali Cage Warriors 171, która 20 kwietnia odbyła się w Glasgow w Szkocji, Polak jednogłośną decyzją sędziów pokonał Ronala Siahaana.

Początek walki miał miejsce głównie w stójce. Zawodnicy skupiali się na pojedynczych akcjach, bez wdawania się w wymiany. Na dwie minuty przed końcem pierwszej rundy Polak poszedł po sprowadzenie, po którym pracował nad utrzymywaniem starcia na macie, gdzie dopisywał kolejne sekundy kontroli na swoją korzyść.

Już w pierwszych sekundach drugiej rundy Igor Wojtas poszedł po obalenie. Ronal Siahaan złapał go w gilotynę i przed kolejne sekundy Polak był w niebezpieczeństwie, jednak udało mu się z tego wyjść. Dopiero półtorej minuty później Siahaan zdołał wrócić na chwilę do stójki, jednak Wojtas zaledwie kilka sekund później znów zdobył sprowadzenie i rozpoczął kontrolę z góry. Polak przez moment postraszył duszeniem, jednak rywal ze spokojem z tego wyszedł i chwilę później odwrócił pozycję, dzięki czemu zakończył drugą rundę w parterze z góry.

Od samego początku Wojtas zaczął schodzić po nogi Siahaana. Polak dopiero po blisko minucie wywalczył sprowadzenie, po którym po raz kolejny rozpoczął kontrolę w parterze. Na minutę przed końcem trzeciej odsłony Siahaan zdołał odwrócić pozycję, jednak zaatakował kolanem w parterze, które mogło wydawać się nielegalne. Powtórki pokazały jednak, że było legalne, w związku z czym sędzia wznowił starcie. Krótko po tym Wojtas spróbował sprowadzenia – to mu ostatecznie wyszło dopiero w ostatniej sekundzie starcia.

Igor Wojtas (MMA 11-9-0) poprzednią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku na gali Holytown Havoc 3, gdzie znokautował wysokim kopnięciem w pierwszej rundzie Jordana Massey’a. Wcześniej „Gucio” wygrywał z takimi zawodnikami, jak Iain Postethwaite czy Andrey Korolev, przegrywał natomiast z Patrykiem Trytkiem, Sylwestrem Millerem i Patrykiem Surdynem.

Ronal Siahaan (MMA 8-2-0) większość walk w swojej karierze toczył pod szyldem organizacji One Pride MMA, gdzie wygrał wszystkie starcia – pięć starć ciosami i dwa decyzjami sędziów. W maju ubiegłego roku „Naga Sakti” został poddany przez Reia Tsuruyę na gali Road to UFC i jest to jego jedyna przegrana w karierze. W grudniu 2023 roku Siahaan zadebiutował w Cage Warriors, gdzie wypunktował Andrew Johnsona-Cabrerę, zadając mu pierwszą przegraną w karierze.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,610 komentarzy 73,358 polubień
Avatar of ninja
ninja

UFC
Heavyweight

17,630 komentarzy 40,067 polubień

Nie ma co wywąchał absolutnie.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

11,593 komentarzy 46,800 polubień

I wyjebał hypetrain. Brawo Igor

Odpowiedz 1 Like

m
miszaa

ONE FC
Light Heavyweight

2,502 komentarzy 5,106 polubień

Igor ładnie i do przodu

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Rododendron
Rododendron

UFC
Middleweight

10,406 komentarzy 36,131 polubień

Pięknie rodak jaja wywąchał w tej walce :antonio:

Odpowiedz 2 polubień