IFL ma poważne problemy finansowe, firma straciła ponad 20 mln $ w pierwszym kwartale 2008 i możliwe, że nie starczy im pieniędzy na organizowanie gal do końca roku. Receptą ma być nowy sześciokątny ring nazwany The Hex, który zadebiutuje na gali 15 sierpnia w New Jersey. Według dyrektora naczelnego IFL Jaya Larkina, Hex zapewni większą powierzchnię do walki jednocześnie zachowując wszystkie zalety klasycznego ringu.

Oprócz tego na konferencji prasowej ogłoszono też kilka ciekawych informacji:

IFL jest na sprzedaż

Wielu zawodników dostało pozwolenie na walki w innych organizacjach, m.in w Adrenaline MMA, a Jay Hieron powalczy na gali EliteXC 14 czerwca, najprawdopodobniej z Jake’iem Shieldsem w zastępstwie kontuzjowanego Drew Ficketta

IFL pozwoliło Jimowi Millerowi wystąpić w UFC pod warunkiem, że UFC podczas przekazu telewizyjnego poinformuje, że zawodnik walczy dzięki uprzejmości IFL. Menadżerowie zawodnika nie podjęli nawet próby rozmowy, będąc pewnymi, że UFC powie nie.

    źródło fiveounceofpain

    8 KOMENTARZE

    1. Nie ma się tu z czego śmiać, prawdopodobnie próbują wyrobić sobie image alternatywy dla UFC (komercji) tak jak to zrobiło TNA. Moim zdaniem nie odniesie to sukcesu w MMA, mimo iż sledze IFL od samego początku (dosłownie;) ) to gale schodzą coraz to na niższy poziom. Zaczęło się naprawdę dobrze, niestety coraz bardziej przypomina to nieudana amerykańska kopie Pride.

    2. heh jak teraz poluźnili kontrakty zawodnikom może wreszcie zobaczymy Matyushenko poza IFL

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.