lineker-mccall-zestawienina-ufc183

(Fot. Sherdog.com)

Co się odwlecze, to nie uciecze. Starcie Johna Linekera z Ianem McCallem, pierwotnie zaplanowane na listopadową galę UFC Fight Night 56 w Uberlandii w Brazylii, zostało przeniesione na galę UFC 183 w Las Vegas, która odbędzie się 31 stycznia 2015.

Obaj zawodnicy ostatnio zmieścili się w wymaganych limitach wagowych, jednak walka została odwołana z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowotnego McCalla.

Ciężkoręki Lineker (MMA 24-7) miał nadzieję na spotkanie się w kolejnym boju z mistrzem dywizji muszej Demetriousem Johnsonem, jednak zgodził się na ponowne podejście do walki z McCallem. W UFC stoczył łącznie siedem pojedynków, z których dwa przegrał – w debiucie z Louisem Gaudinotem i dwa lata później z Alim Bagautinovem. Wraca po zwycięskim boju, w którym zastopował ciosami w trzeciej rundzie Alptekina Ozkilica.

„Uncle Creepy” (MMA 13-4-1, 5. w rankingu MMARocks) w największej organizacji MMA świata ma bilans 2-2-1. W debiutanckiej walce zremisował ze wspomnianym wcześniej Johnsonem, by w rewanżu przegrać decyzją. Potem przyszła porażka z Josephem Benavidezem. W ostatnich dwóch pojedynkach przełamał złą passę – w przyjemnych dla oka walkach, przez jednogłośne decyzje sędziowskie, pokonał Ilardego Santosa i Brada Picketta.

Gala UFC 183 odbędzie się MGM Grand Garden Arena w Las Vegas. Głównym daniem tej gali ma być pojedynek Andersona Silvy z Nickiem Diazem. W drugiej walce wieczoru rękawice skrzyżują ze sobą Tyron Woodley i Kelvin Gastelum.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.