Mistrz olimpijski z Barcelony w Judo i jedna z największych gwiazd nieistniejącej już organizacji Pride Hidehiko Yoshida (MMA 9-7-1) ogłosił że zakończy karierę ostatnim pojedynkiem na gali ASTRA, organizowanej przez jego promotorów z firmy J-Rock. Pożegnanie japońskiej legendy MMA odbędzie się 25 kwietni w hali Nippon Budokan w Tokio, przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Oprócz mistrza na gali wystąpią też inni zawodnicy z Yoshida Dojo, które od jakiegoś czasu nie współpracuje już z organizacją Sengoku. W ringu zobaczymy czołowego piórkowego na świecie Michihiro Omigawę (MMA 9-8-1, 5 w rankingu MMARocks), Kazuhiro Nakamurę (MMA 13-10), Makoto Takimoto (MMA 6-5) i utalentowanego Tatsunao Nagakurę (MMA 5-0).

11 KOMENTARZE

 1. marzy mi się pojedynek z Nastula – szkoda ze nigdy do niego nie doszło/dojdzie

 2. Zależy co rozumiesz pod słowem legendą. Yoshida swego czasu był obok Sakuraby i CroCopa największa gwiazdą Pride, zawodnikiem, który przyciągał najwięcej widzów i uczestniczył w najważniejszych pojedynkach (Royce x 2, Gardner, Ogawa, Silva x 2)

 3. Taka legenda poparta jedynie własną legendą… Już bardziej taki Fujita zasłużył na takie miano niż Yoshida, chociaż jest to bardziej wybór między dżumą a cholerą.

  PS: Legendarne to jest zmasakrowanie nóg Jakie mu zafundował CroCop 😀

 4. Czym sobie Fujita niby zasłużył bardziej niż Yoshida? Laniem debiutantów w MMA?

 5. Przegrał: 2xCroCop, 1xFedor, 1xW. Silva, a Yoshida 1xCroCop, 2xW. Silva, 1xJosh Barnett – wg mnie pierwszy zestaw bardziej doborowy. No i do tego prawie Fedor zaliczył KO hehe…

  Za to nie przegrał z Thompsonem, ale przykładowo pokonał Hall of Fame UFC. 😀

  Ogólnie to tak można się przegadywać. Zasadnych argumentów dla miana legendy w stylu Shamrock, Coleman, Couture, Liddel, Rutten czy Gracie po prostu nie ma.

 6. Rzecz jasna nie całe Hall of Fame, ale pisze to tylko dlatego, że ktoś inny mógłby się przyczepić. 🙂

 7. Nie będę się spierał, ale chyba nie zaprzeczysz, że znaczenie Yoshidy w czasie kakutougi boom w Japonii było ogromne.

 8. co niektorzy to naprawde sie nudza, jak ktos twierdzi, ze yoshida nie jest legenda mma to po prostu szkoda czasu na dalsza dyskusje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.