Kolejną przezentowaną kategorią tegorocznych Heraklesów jest Poddanie roku. Sponsorem tej kategorii jest firma Bad Haus, internetowy sklep z odzieżą uliczną i sportową pod adresem www.badhaus.pl.

Antoni Chmielewski zakończył swój niesamowity comeback w drugiej połowie roku niespodziewanie łatwo poddając Jonasa Billsteina na gali PLMMA w Częstochowie 27 grudnia. Po tym jak Polak niefrasobliwie oddał sprowadzenie wykorzystał szkolny błąd Niemca, który zostawiał przedramienia na klatce rywala i skręcił się do balachy, która skończyła walkę.

Marcin Held tradycyjnie też zdołał skręcić rywala tak dobrze, że zasłużył na nominację. Z trzech jego poddań wybraliśmy balachę na Natcie Jollym na 120. gali Bellatora 17 maja. Held w swoim stylu szybko szukał okazji do przeniesienia walki do parteru i od razu zdołał zajść Amerykaninowi za plecy. Stamtąd rywal dobrze bronił duszeń i w końcu wywinął się obracając Helda na plecy. Held zerwał biodra z maty i zdołał usidlić rękę rywala, który widział co się święci ale nie zabrał swojej kończyny wystarczająco szybko.

Borys Mańkowski zaskoczył kończąc poddaniem swój rewanż z Asłanbekiem Saidowem na KSW 27 17 maja w Gdańsku. Zawodnik Ankosu Zapasy tym razem wydawał się nieznacznie prowadzić walkę wychodząc do drugiej rundy. Wtedy dał się jednak obalić i wydawało się, że Saidow zacznie odzyskiwać inicjatywę. Nie mający już praktycznie miejsca za plecami gdzie była siatka Mańkowski jednak zdołał zarzucić nogi w pozycję do trójkąta i wygenerować ucisk tak mocny, że z tej niespodziewanej pozycji zwyciężył przez poddanie.

Marcin Tybura stanął do walki o prymat w polskiej wadze ciężkiej na przeciwko Damiana Grabowskiego na gali M-1 Challenge w Petersburgu 15 sierpnia. Choć obydwaj fighterzy byli wytrawnymi grapplerami to tak szybkie roztrzygnięcie pojedynku przez Tyburę zaskoczyło wielu obserwatorów. Zawodnik z Uniejowa sklinczował, ściągnął rywala do parteru i szybko przeszedł do duszenia północ-południe, które chyba zaskoczyło nawet Grabowskiego bowiem zawodnik z Opola nie zdołał nawet odklepać.

Rozdanie Heraklesów już w sobotę 18 kwietnia o godzinie 17:00 na targach Wrocław Sport Power.

Do piątku otwarte są też głosowania na nagrody publiczności – Walka i Zawodnik.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

9 KOMENTARZE

  1. Chyba postaewię na Tyburę. Ale zastanawia mnie co tu robi Chmielu. Fakt poddanie mogło się podobać, ale ładniejsze było rozstrzygnięcie walki Mameda z Falcao. Reszta jak najbardziej ok.

  2. Ciężki wybór. Ja jednak, cały czas jest pod wrażeniem poddania w wykonaniu Borysa, mógłbym je oglądać na okrągło.

  3. wszystkie suby (prócz Antka ofc) piękne i bardzo ważne dla polskiego MMA. nie wiem naprawdę co mógłbym wybrać, najbardziej podobał mi się chyba trójkąt Borigo.

  4. Wcześniej tak bardzo nie zwróciłem uwagi na zachowanie Marcina po przerwaniu walki. Wyglądał jakby własnemu ojcu krzywdę zrobił.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.