Zawodnik Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który święcił największe sukcesy w MMA na arenie międzynarodowej lub w klatkach krajowych organizacji; który pokonał „najmocniejsze” nazwiska; który wspiął się wysoko w światowych lub polskich rankingach i który wyróżniał się poziomem sportowym na tle mocnych rywali. W tej kategorii brane pod uwagę są zarówno osiągnięcia, jak i poziom pokonanych przeciwników.

W roku 2019, najlepszym zawodnikiem z Polski po podliczeniu głosów kapituły, był:

Jan Błachowicz

Choć Janek 2019 roku zaczął od porażki z Thiago Santosem, to była to przegrana w walce o miano pierwszego pretendenta. Polak szybko się po niej odbił i już w kolejnym boju znokautował w fantastycznym stylu byłego mistrza UFC i Strikeforce Luka Rockholda. Do swojego bilansu dopisał też innego mistrza Strikeforce „Jacare” Souzę z którym niejednogłośną decyzją wygrał w listopadzie ubiegłego roku. Obie walki były z groźnymi oponentami, o wysoką stawę, a rywale byli bardziej utytułowani niż Jan. Za KO na Rockholdzie, UFC nagrodziło Polaka dodatkowymi 50 tys. dolarów, przyznając mu bonus za „występ wieczoru”.

Heraklesy polskiego MMA 2019

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem środowiska MMA w Polsce. Wkrótce, po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.