Walka Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa walka, która była najbardziej widowiska i wzbudziła największe emocje w roku ubiegłym. Oprócz wizualnego aspektu boju, brany pod uwagę jest również poziom walczących i stawka konfrontacji.

W roku 2019, za najlepszą „bitkę” w Polsce po podliczeniu głosów kapituły, uznano walkę:

Andrzej Grzebyk vs Kamil Gniadek

Konfrontacja ta odbyła się na gali FEN 24, która 16 marca odbyła się w Warszawie. Andrzej w trzeciej rundzie odprawił Kamila ciosami, wygrywając całe starcie przez TKO. Grzebyk tym samym został pierwszym podwójnym mistrzem FEN w historii. Walka ta obfitowała w liczne zwroty akcji i bardzo emocjonujące momenty w których raz jedna, a raz druga strona zdobywała przewagę. Był parter, techniki kończące, brutalna i emocjonująca stójka. Po prostu energetyzujący bój, który mimo iż odbył się na początku roku, to utkwił w pamięci fanów – a także kapituły, która na ten pojedynek głosowała – aż do jego końca.

Heraklesy polskiego MMA 2019

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem środowiska MMA w Polsce. Wkrótce, po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.