Poddanie Roku – Heraklesa w tej kategorii zdobywa zawodnik, który poddał swego rywala w najbardziej efektowny sposób. Oprócz wizualnego aspektu techniki, pod uwagę brany jest również stopień trudności wykonania, kunszt, finezja oraz poziom poddanego rywala.

W roku 2019, najlepszą techniką w Polsce popisał się:

Dawid Zawada poddający Abubakara Nurmagomedova

Na gali UFC on ESPN+ 21, która odbyła się 9 listopada Dawid wychodząc jako mocny underdog do walki z kuzynem Khabiba Nurmagomedova, zdołał zaskoczyć świat i poddać mocnego rywala. Zawada złapał Nurmę w trójkąt, z którego Abubakar się już nie oswobodził. Za ten wyczyn został nagrodzony przez UFC bonusem „występu wieczoru”, otrzymując dodatkowe 50 tys. dolarów.

Heraklesy polskiego MMA 2019

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem środowiska MMA w Polsce. Wkrótce, po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

7 KOMENTARZE

  1. Pamiętam jeszcze jak stary Borys  go udusił i David był na pożarcie przez Borysa 😉 Dziś David UFC a Borys youtuber 🙂  Ech…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.