Nokaut Roku – Nagrodę w tej kategorii zdobywa zawodnik, który znokautował swego rywala w najbardziej widowiskowy i brutalny sposób. Podobnie jak w przypadku poddania, brana jest pod uwagę technika, poziom przeciwnika oraz aspekt wizualny.

W roku 2019, za najlepsze KO zostało uznane:

Jan Błachowicz znokautował Luka Rockholda

Zaczynając od klasy zawodników (Błachowicz to TOP 10 w UFC, a Rockhold to były mistrz Strikeforce), a kończąc na widowiskowości tego nokautu, po którym bardzo mocny Rockhold miał złamaną szczękę. Pięknie wymierzony lewy sierp na lukę, którą Rockhold zostawił w obronie. Bez zbędnych zamachów, z drugą ręką w gardzie. Po prostu fantastyczna akcja w walce na bardzo wysokim szczeblu, którą samo UFC nagrodziło bonusem „występu wieczoru”.

Heraklesy polskiego MMA 2019

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem środowiska MMA w Polsce. Wkrótce, po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.