2016-02-02 PLAKAT WEB HERAKLESY MMA

Przed chwilą zostały rozdane „Heraklesy”, najważniejsze nagrody w polskim MMA, organizowane przez Forum MMA oraz portal MMARocks.pl.

Zawodnik roku: Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk została wyróżniona nagrodą dla najlepszego zawodnika minionego roku. Już w pierwszej walce w 2015 roku Joanna wygrała pas mistrzowski w starciu z Carlą Esparzą. W roku ubiegłym zdołała też dwa razy go obronić, robiąc masakrę na Jessice Pennie oraz wygrywając pewną decyzją z Valerie Letourneau. Nikt w historii polskiego MMA nie osiągnął tak wiele, zatem bez żadnych dyskusji kapituła przyznała statuetkę właśnie jej.

Walka roku: Roman Szymański vs. Adam Golonkiewicz

Nagroda ta powędrowała do Romana Szymańskiego oraz Adama Golonkiewicza. Dwójka ta spotkała się na gali FEN 9 – Go For It i po trzech zaciętych rundach, jednogłośna decyzja powędrowała dla Szymańskiego.

Nokaut roku: Karol Bedorf

„Muay Thai Bedorfa jest fenomenalne!” – jak to określił pewien komentator. Techniką z boksu tajskiego Karol popisał się nokautując Michała Kitę na KSW 33. I nie był to byle jaki nokaut bo wysokim kopnięciem, które nie często zdarza się w wadze ciężkiej!

Poddanie roku: Marcin Held

Marcin Held w 2015 stoczył tylko jedną walkę, jednak popisał się w niej świetną balachą na kolano, którą poddał Alexandra Sarnavskiy’ego na gali Bellator 136. Zawodnik z syberyjskiego Omska aż jęknął z bólu i dopiero wtedy sędzia John McCarthy przerwał ten znakomity spektakl, który w całości przebiegał pod dyktando Helda.

Gala roku: KSW 33

Galą roku na polskim podwórku została 33. edycja KSW. W walce wieczoru Mamed Chalidow znokautował swego przyjaciela Michała Materlę. Również wtedy Karol Bedorf zaliczył KO na Michale Kicie, za które otrzymał Heraklesa. Swoje boje przed czasem skończyli też Aziz Karaoglu, Anzor Azhiev czy Ariane Lipski. KSW 33 było pełne emocji i niezapomnianych pojedynków.

Klub roku: Berkut Arrachion Olsztyn

Klub mistrzyni UFC wagi słomkowej, został wybrany klubem roku przez głosujących. Oprócz Joanny, Berkut Arrachion Olsztyn to również Mamed Chalidow, Aslambek Saidov czy Adrian Zieliński. To również dwójka świetnych szkoleniowców w osobach Pawła Derlacza oraz Szymona Bońkowskiego.

Odkrycie roku: Roman Szymański

Rok temu odkryciem roku został Paweł Kiełek, a w tym roku jego pogromca: Roman Szymański. Przed 2015 mało kto słyszał o Romanie. Zawodnik ten został odkryty po tym jak poddał Jacka Krefta. Jednak prawdziwą popularność zyskał dopiero jak zakontraktowała go organizacja FEN. Już w pierwszej walce w nowych barwach zdominował Pawła Kiełka, dzięki czemu gładko wygrał jednogłośną decyzją sędziowską. Swoją podróż do świadomości fanów MMA, przypieczętował zwycięstwem nad Adamem Golonkiewiczem.

Poniżej pozostali laureaci:

Hall of Fame: Piotr Bagiński
Mecenas Polskiego MMA: Andrzej Janisz
Zawodnik roku publiczności: Joanna Jędrzejczyk
Walka roku publiczności: Michał Materla – Tomasz Drwal
Amatorski zawodnik roku: Rafał Cejrowski

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

10 KOMENTARZE

  1. Cloud

    W walce wieczoru Mamed Chalidow znokautował swego przyjaciela Michała Materlę.

    1.04 był wczoraj 😛

  2. Laikike1

    Jest jakieś video z rozdania Heraklesów ?

    Nagrałem roboczą wersję z takiej odległości jaką mogłem. Powinna być niebawem na stronie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.