Organizacja UFC po raz kolejny przygotowała zawczasu ewentualne zastępstwo w walce mistrzowskiej. 19 stycznia na gali UFC on ESPN+ 1 o pas wagi muszej zmierzą się Henry Cejudo oraz TJ Dillashaw, a rezerwowym zawodnikiem w przypadku kontuzji któregoś z uczestników walki wieczoru został Joseph Benavidez.

Benavidez planowo miał zawalczyć na UFC 233 z Deivesonem Figueiredo. Gdy gala została przełożona, pojedynek ten przesunięto właśnie na UFC on ESPN+ 1. Ostatecznie organizacja zdecydowała się odwołać starcie Benavideza z Figueiredo, a Joseph będzie pełnił tylko rolę rezerwowego. Były dwukrotny pretendent do tytułu UFC przyznał w rozmowie z MMAJunkie, że będzie przygotowany na każdą okoliczność.

Po prostu tam będę, różne rzeczy mogą się wydarzyć. Nie zawsze dostajesz to, co byś chciał. Wolałbym zawalczyć niż tylko się zważyć, ale to już inna kwestia. Nie życzę źle uczestnikom walki mistrzowskiej, ponieważ wiem jak ciężko pracowali, żeby się tam dostać. Jeśli ktoś wypadnie, wtedy ja otrzymam tę szansę. Jest masa różnych możliwych rozwiązań, a ja jestem przygotowany na wszystko. Będę w Brooklynie, gotowy do walki o pas.

Benavidez znajduje się aktualnie na 3 miejscu w oficjalnym rankingu wagi muszej UFC. Jego rekord w tej dywizji wynosi 11-3. Przegrywał dwa razy z Demetriousem Johnsonem w starciu o pas oraz z Sergio Pettisem po kontrowersyjnej niejednogłośnej decyzji. W przeszłości Joseph wygrał z aktualnym mistrzem kategorii muszej, Henrym Cejudo. W swoim ostatnim występie znokautował Alexa Pereza na gali TUF 28 Finale.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.