Walka mistrzowska w kategorii koguciej UFC ma odbyć się 8 kwietnia na gali UFC 287. Wiele źródeł potwierdza, że Aljamain Sterling będzie gotowy na obronę pasa mistrzowskiego dywizji do 61 kilogramów na kwietniowej gali. Jego rywalem ma być Henry Cejudo. Walka była planowana na wcześniejszy termin, ale “Funkmaster” potrzebuje czasu, aby wrócić do pełni zdrowia po kontuzji bicepsa.
33-letni Sterling (22-3 MMA) na UFC 280 w październiku tego roku w Abu Zabi pokonał byłego mistrza kategorii koguciej UFC, TJ Dillashawa. Była to jego ósma wygrana z rzędu. Na swoim koncie „Funkmaster” ma zwycięstwa z m.in. Petrem Yanem, Corym Sandhagenem czy Pedro Munhozem. 11 z 22 wygranych obecny mistrz dywizji do 61 kilogramów UFC w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem.
35-letni Cejudo (16-2 MMA) zaraz po walce mistrza na UFC 280 z TJ Dillashawem wyzwał na pojedynek Sterlinga. Co ciekawe, to właśnie „Triple C” jako następnego pretendenta wskazał sam prezydent organizacji, Dana White. Cejudo nie walczył w klatce od czasu wygranej z Dominickiem Cruzem z UFC 249 w marcu 2020 roku. Później przeszedł na sportową emeryturę, z której zdążył już wrócić. Teraz jest już testowany przez USADA i będzie w pełni gotowy na powrót do oktagonu największej organizacji MMA na świecie.
16 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
UFC Light Heavyweight
Maximum FC Super Heavyweight
UFC Middleweight
UFC Middleweight
Brutaal Super Heavyweight
Vale Tudo Open
WSOF Light Heavyweight
UFC Light Heavyweight
ONE FC Welterweight
Bellator Heavyweight
PRIDE FC Lightweight
EFC Africa Lightweight
EFC Africa Bantamweight
PRIDE FC Lightweight
Brutaal Middleweight
UFC Middleweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/65650/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>