Joe Silva przygotował na końcówkę roku dwa interesujące pojedynki w kategorii średniej. Prawdopodobnie największy młody talent w tej wadze na świecie Chris Weidman (MMA 9-0, UFC 5-0, 3 w rankingu MMARocks) zmierzy się z mającym ostatnio niezłą passę Timem Boetschem (MMA 16-4, UFC 7-3, 4 w rankingu MMARocks) na UFC 155, 29 grudnia w Las Vegas.

Mimo krótkiego stażu w największej organizacji na świecie Weidman ma już na rozkładzie byłego pretendenta do tytułu Demiana Maię, którego wypunktował w styczniu oraz cenionego Marka Munoza, którego zdominował i znokautował na lipcowej gali w stacji Fuel TV. Jego rywal jest niepokonany od czasu zejścia do kategorii niżej. W dwóch ostatnich występach Boetsch nokautował Yushina Okamiego oraz nieznacznie wypunktował byłego mistrza Bellatora Hectora Lombarda.

Rozpiska UFC 155.

Wspomniany Lombard (MMA 31-3-1, UFC 0-1, 15 w rankingu MMARocks) powróci na gali UFC on FX 6, 15 grudnia w swojej przybranej ojczyźnie Australii. Jak ogłosił Dana White były judoka na finałowej gali angielsko-australijskiego TUFa skrzyżuje rękawice z Rousimarem Palharesem (MMA 14-4, UFC 7-3, 17 w rankingu MMARocks).

Obaj zawodnicy powrócą do dużego Octagonu po porażkach. Kubańczyk w swoim debiucie w UFC w lipcu nie sprostał wspomnianemu Boetschowi, natomiast Palhares w maju uległ przez techniczny nokaut Alanowi Belcherowi.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.