Hector Lombard, 34-letni mistrz wagi średniej organizacji Bellator, jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników MMA na świecie i jednym z nielicznych nie będących zarazem pod skrzydłami organizacji Zuffy.

Ale jak długo to potrwa?

„Wszyscy mnie o to pytają” – mówi Dana White, prezydent UFC w wywiadzie udzielonym zaraz po zakończeniu gali UFC on FX, która odbyła się 2 marca w Australii, ojczyźnie Hectora Lombarda.

Oto, co więcej miał do powiedzenia na ten temat prezydent UFC:

„Myślę, że jest tu dość popularny. Słyszę o nim odkąd tu przyjechałem. Słyszałem również, że ma kontrakt z kimś innym więc zobaczymy. Jeśli będzie chciał walczyć w UFC prawdopodobnie przyjmiemy go do nas.”

Umowa Lombarda wygasa w ciągu kilku następnych miesięcy, jednak szef Bellatora Bjorn Rebney, powiedział, że jest zdeterminowany, aby podpisać z nim nową umowę.

„Cóż, Hector wciąż jest naszym mistrzem. Aktualnie jesteśmy w połowie bardzo konkretnych negocjacji na temat jego przyszłości w naszej organizacji. Wiele razy mówiłem, ze uważam go za najlepszego średniego na świecie, więc nie są to łatwe negocjacje. Mamy prawo do przebicia każdej oferty. Chcielibyśmy podpisać z nim nową umowę, przed zakończeniem obecnej, ale jeśli jego nazwisko znajdzie się na rynku będziemy musieli ustalić czy odpowiadamy na daną ofertę czy nie, zobaczymy jak to się skończy. Kocham tego gościa i uważam go za niesamowity talent. To była czysta przyjemność pracować z nim, robił wszystko to, o co go prosiliśmy. Za każdym razem kiedy wpuszczaliśmy go do klatki nokautował wszystkich bez trudu. Naprawdę nie możesz prosić o więcej niż to.”

Hector Lombard ma tylko dwie porażki na koncie, decyzją sędziów przegrał z Gegardem Mousasim i Akihiro Gono prawie 6 lat temu. Wygrał 31 razy z czego 24 przed czasem, a w tym aż 17 razy przez nokaut.

Marcin

Komentujemy na Cohones