hector-sherdog-lombard

(Fot. Sherdog.com)

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że UFC jest blisko zestawienia ze sobą Hectora Lombarda i Rory’ego MacDonalda. Organizacja potwierdziła dzisiaj oficjalnie, że zawodnicy zmierzą się ze sobą na gali UFC 186 w Kanadzie. Stawką w tym ciekawym pojedynku może być prawo do walki o pas mistrza wagi półśredniej.

MacDonald (MMA 18-2, 3. w rankingu MMARocks) po wygranej z Saffiedine’em miał dostać od organizacji szansę na pas mistrza wagi półśredniej. Kiedy jednak doszło do rewanżowego starcia Lawlera z Hendricksem na UFC 181, White zmienił zdanie i zdecydował o zorganizowaniu trzeciej walki obu zawodników. Tym samym 25-letni MacDonald został bez przeciwnika, z czego skorzystał Hector Lombard, który rzucił Amerykaninowi wyzwanie na Twitterze.

Lombard (MMA 35-4-1, 4. w rankingu MMARocks) w półśredniej UFC nie znalazł jeszcze pogromcy. Kubańczyk zwyciężył w trzech pojedynkach, za każdym razem w bardzo dobrym stylu. Zawodnik wcześniej miał spore problemy ze znalezieniem przeciwnika, do momentu kiedy najpierw Burkman, a teraz MacDonald przyjęli ofertę walki.

Gala UFC 186 odbędzie się 25 kwietnia w Montrealu. Pojedynek Lombard vs. MacDonald będzie drugą walką wieczoru. Głównym daniem kanadyjskiej gali ma być rewanżowe starcie o pas mistrzowski dywizji koguciej między T.J.Dillashawem i Renanem Barao.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.