Lombard

Były mistrz wagi średniej Bellatora, Hector Lombard wielokrotnie wypowiadał się na temat trudów ścinania wagi żeby móc walczyć w dywizji półśredniej UFC. Po brutalnej porażce z rąk Neila Magny`ego na gali UFC Fight Night 85 w Australii, zdecydował, że więcej nie będzie tego robić.

lombard.0 (1)

Lombard o tej decyzji poinformował na swoim profilu. Kubańczyk powiedział, że jego ciało po prostu odmówiło posłuszeństwa:

Kiedy twoje ciało odmawia posłuszeństwa to nic tak naprawdę nie jesteś w stanie zrobić.

Od czasu wprowadzenia zakazu używania kroplówek oraz nowych procesów antydopingowych przez organizację USADA, kilku zawodników w tym klubowi koledzy Lombarda, Dustin Poirier i Jorge Masvidal również zmienili wagę na wyższą.

13 KOMENTARZE

  1. Jakoś nie widzę przyszłości Lombarda w tej kategorii wagowej, chociaż chciałbym zobaczyć walkę np. z Belfortem albo Machidą.

  2. Początek końca wyczuwam,jak dostanie kogoś z topu to przegra bo jest stosunkowo niski jak na 185.Widać gołym okiem,że bez koksu to nie ten zawodnik.Mam nadzieje ,że zmieni troche w swoich przygotowaniach i zacznie rozkładać siły równomiernie bo nie każdy padnie w pierwszej rundzie w dodatku wiedząc jak słaby kondycyjnie jest teraz Hector. Mając pauze 9 miesięcy powinien był dołożyć wszelkich starań żeby kondycja nie kulała.

  3. Pisałem coś o tym zdaje się zaraz po walce w wynikach na żywo – gość który poza okresem przygotowawczym ma znacznie ponad stówę a jego głównym atutem jest ostre pier*olnięcie z łapy musi zachować możliwie najwięcej masy, a cięcie do 77 niedość że jest wyniszczające dla organizmu to jeszcze znacząco osłabia moc tegoż ciosu

    Mądra decyzja, choć i tak uważam że takiego Lightninga jak w Bellatorze to już nie zobaczymy (chyba) bo i rywale mocniejsi niż tam dostawał, i testy antydopingowe bardziej restrykcyjne, więc kondychy na 5 rund ze Szlemienką to nie zrobi bez wsparcia farmakologicznego jak wówczas

  4. Dobrze mi sie wydaje, ze walka z Jay'em Silva (tym, tym) byla w LHW ?

    To był catch-weight. bo Silva wszedł na ostatnią chwilę na zastępstwo (bodajże 2 dni przed walką).

  5. Ja już się pogodziłem że nikogo z top 5 nie pokona czy to w 77 czy 84 ale mam nadzieję że jeszcze parę ładnych KO jebnie w UFC żebym go miło zapamiętał:beer:uwielbiam gościa!

  6. Lombard ma na sobie tyle mięcha, że to, że on zrobił 77 to zakrawa na cud niczym przemiana wody w wino.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.