Jak poinformował na swoim twitterze Dana White, Brian Stann (MMA 12-4, UFC 6-3, 7 w rankingu MMARocks) będzie powitalnym przeciwnikiem w UFC dla długoletniego mistrza Bellatora i nowego nabytku organizacji Hectora Lombarda (MMA 31-2-1, UFC 0-0, 12 w rankingu MMARocks). Mimo że White nie podał daty walki, amerykańskie portale donoszą, że pojedynek odbędzie się 4 sierpnia na gali UFC on FOX 4 w Los Angeles.

Lombard jest długoletnim mistrzem Bellatora w wadze średniej, który podpisał umowę z UFC w zeszłym tygodniu. Zawodnik kubańskiego pochodzenia ma na swoim koncie niesamowitą passę 25 walk bez porażki która zaczęła się w 2006 roku. W tym czasie Hector byl wielokrotnie przymierzany jako wymarzony przeciwnik gwiazdy dla KSW Mameda Chalidowa. W zeszłym roku plotki o dwóch walkach pomiędzy tymi fighterami, po jednej na gali każdego z promotorów pojawiały w środowisku MMA. Przejście Kubańczyka do UFC definitywnie przekreśliło te plany.

Lombard swoją ostatnią walkę stoczył  na gali Bellator 58, gdzie znokautował weterana MMA Trevora Prangleya i zakończył karierę w organizacji Bjorna Rebneya z rekordem 8-0.

Jego przeciwniki Brian Stann w ostatnich pięciu walkach odniósł cztery zwycięstwa i przed porażką przez poddanie z Chaelem Sonnenem typowany był nawet na pretendenta do walki o pas mistrza z Andersonem Silvą. Wcześniej Stann pokonał w bardzo dobrym stylu Mike’a Massenzio, Chrisa Lebena i Jorge’a Santiago.

Rozpiska UFC on FOX 4.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.