foto sherdog.com

Drugim pojedynkiem ośmioosobowego turnieju Bellatora w wadze ciężkiej będzie starcie Amerykanina Mike’a Hayesa (MMA 12-3-1) z niepokonanym Koreańczykiem Hae Joon Yang (MMA 5-0). MMAJunkie udało się potwierdzic tą walkę, do której dojdzie 26 sierpnia.

Mike „300” Hayes miejsce w turnieju HW wywalczył sobie wypunktowując Stevena Banksa na dystansie trzech rund na gali Bellator 21. Jest to dość solidny zawodnik, mający serię czterech zwycięstw z rzędu, choć głośnych nazwisk do tej pory na rozkładzie nie ma.

Natomiast Koreańczyk Yang, to uczestnik gal M-1, gdzie wsławił sie pokonaniem w ciągu 14 sekund jedynego pogromcy czołowego obecnie zawodnika wagi ciężkiej na świecie Juniora Dos Santosa, Joaquima Mamute Ferreiry. Póki co „Hungry” idzie jak burza kończąc swe walki w pierwszej rundzie przez KO bądź TKO.

Tym samym Yang został ósmym uczestnikiem turnieju wagi ciężkiej trzeciego sezonu turniejów Bellatora. Pozostali to wspomniany już Hayes, oraz Amerykanie Eddie Sanchez (MMA 12-3), Cole Konrad (MMA 4-0) i Scott Barrett (MMA 10-1), Brytyjczyk Neil Grove (MMA 8-2-1), Hiszpan Rogent Lloret (MMA 9-1-1) i nasz rodak Damian Grabowski (MMA 12-0).

Przy okazji uczestnicy turniejów wagi koguciej, oraz turnieju kobiet do 115 funtów.

Turniej wagi koguciej:

Nick Mamalis (MMA 10-4)
Danny Tims (MMA 9-2-1)
Mark Oshiro (MMA 12-3)
Zach Makovsky (MMA 9-2)
Bryan Goldsby (MMA 12-11)
Ed West (MMA 13-4)
Ulysses Gomez (MMA 6-1)
Travis Reddinger (MMA 14-2)

Turniej wagi piórkowej kobiet:

Megumi Fuji (MMA 20-0)
Angela Magana (MMA 8-4)
Jessica Aguilar (MMA 8-3)
Lynn Alvarez (MMA 5-1)
Jessica Pene (MMA 7-0)
Zoila Frausto (MMA 7-1)
Lisa Ward (MMA 13-5)
Aisling Daly (MMA 9-0)

Na koniec kilka pojedynków, które będą miały miejsce na najbliższych galach Bellatora.

Na 24 gali Bellatora 12 sierpnia mistrz MW Hector Lombard (MMA 25-2-1) w walce nie o pas zmierzy się z Herbertem Goodmanem (MMA 15-8). Tydzień pożniej tj. 19 sierpnia na Bellator 25 oprócz walki Damiana Grabowskiego ze Scottem Barrettem, zobaczymy dwie walki pierwszej rundy turnieju kobiet. Zoila Frausto zmierzy się z Jessicą Pene, a Lisa Ward z Irlandką Aisling Daly.

9 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś ma jakieś inside info co jest powodem braku Michała w turnieju? Mam nadzieje, że nie walka z Damianem………. bo jeśli tak to lekcja na przyszłość, żeby nie brać trudnych walk przed najważniejszym kontraktem/turniejem w życiu.

  2. szkoda Kity ale może zawalczy na BOTE 3, jakaś kozacka walka z Bedorfem na przykład

  3. Lipa ,ze Michal wypadl :/ Mam nadzieje,ze dowiemy sie co bylo powodem jego nieobecnosci w turnieju!

  4. Co ciekawe,za Sherdogiem,JDS pierwsza walke z nim wygral,natomiast druga przegral…przez armbar,a to zazwyczaj jest odwrotnie wsrod topowcow.
    Ta walka Koreanczyka z nim to naprawde “war” bylo heheh.Ciekawy bedzie ten turniej Bellatora,doczekac sie nie moge.Kto to wygra bedzie juz naprawde kims,jesli oczywiscie walki rostrzygna sie w samej klatce,nie poza nia czy w gabinetach lekarskich.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.