Jak poinformowali organizatorzy gali GSW 13, która odbędzie się 15 kwietnia w Gostyniu, w walce wieczoru Tomasz Kondraciuk (MMA 11-6) spotka się w klatkoringu z Kacprem Karskim (MMA 6-3). Walka odbędzie się na dystansie 3×5 minut w kategorii do 84 kg.

Kondraciuk swoją ostatnią walkę stoczył w marcu 2016 roku na gali KSW 34. Musiał wtedy uznać wyższość Marcina Wójcika już w drugiej rundzie i tym samym zanotował drugą z rzędu porażkę w federacji. Po walce w marcu „Tomaj” przeszedł poważną kontuzję, która wyeliminowała go z zawodowych startów na dłuższy czas. Teraz wraca i zmienia kategorię wagową na niższą.

Karski ostatnią walkę stoczył w 2015 roku na gali w Merseburgu, gdzie musiał uznać wyższość rywala w pierwszej rundzie.

Udało nam się porozmawiać z jednym z organizatorów gali – Jackiem Złotorzyńskim, który opowiedział nam czym różnić się będzie gala 15 kwietnia od wcześniejszych wydarzeń organizacji oraz czego mogę się spodziewać kibice zgromadzeni w Gostyniu.

Trzynastą edycję GSW wyróżnia na pewno najlepszy z dotychczasowych fightcardów. Zobaczymy Tomka Kondraciuka, Michała Pietrzaka, walkę Sebastian Rajewski vs. Mariusz Mazur czyli dwóch zawodników mających aspiracje bycia najlepszymi w kategorii 70kg. Do tego wielki talent z Koła – Sebastian Jaroński (77kg), o którym na pewno będzie w przyszłości głośno.

Konsekwentnie stawiamy na poziom sportowy – tym nasze gale mają się wyróżniać. Nie idziemy i nie pójdziemy drogą freak fightów. Zupełnie nas to nie interesuje. Wolimy promować wyróżniających się, młodych zawodników z Wielkopolski.

Okazuje się, że gala z numerem trzynaście może być ostatnią w historii bez transmisji na żywo.

Będzie to też najprawdopodobniej ostatnia gala bez TV. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie. Zdajemy sobie sprawę, że powoli wyczerpujemy formułę „lokalnej gali”. Wcześniejszymi edycjami budowaliśmy grunt i podwaliny pod dalszy rozwój. Zdarzały się drobne wpadki i niedociągnięcia, a w przypadku obecności telewizji nie możemy sobie na to pozwolić.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Gostynia i obejrzenia na żywo GSW 13 „Thirteen Scary”. Będą starcia młodych i ambitnych zawodników z Wielkopolski, z których chcemy sobie odchować przyszłe „motory napędowe” gali.

Złotorzyński ocenia także starcie wieczoru tej gali.

 Walka Tomasz Kondraciuk – Kacper Karski. „Tomaj” ma coś, czego często brakuje wielu zawodnikom – ciekawy i eksplozywny styl. Przed walką można mieć pewność, że nie odbędzie się ona na pełnym dystansie. Jego starcia dla KSW, były jednymi z najlepszych na poszczególnych galach. Waga 93kg, była dla niego chyba zbyt wysoka, szczególnie na najwyższym poziomie. Teraz wraca po poważnej kontuzji w nowej dla siebie kategorii 84kg.

Poszukując rywala staraliśmy się przede wszystkim tak dobrać rywala, żeby walka była interesująca dla kibiców. Kacper Karski z Mighty Bulls Gdynia nie boi się otwartych wymian, nie jest zawodnikiem skupiającym się na neutralizacji mocnych stron przeciwnika. Do tego podobnie jak Kondraciuk – preferuje stójkę. Będzie więc wojna!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.